ZWG mocno rośnie, inwestorom spodobały się plany akwizycyjne

Omawiane walory:

Informacja o przejęciu spółki Kobud wywołała euforię na kursie producent wyrobów gumowych i gumowo-metalowych. Na czwartkowej sesji kurs zyskuje blisko 20 proc. ZWG nie wyklucza kolejnych dużych transakcji.

W czwartek akcje ZWG zyskują momentami nawet ponad 19 proc. Zwyżce towarzyszą wzmożone obroty. Nagłe zainteresowanie akcjami spółka z NewConnect to efekt doniesień o dopięciu sporej akwizycji.

Według komunikatu, przejęcie Kobudu ma skokowo zwiększyć wyniki grupy. Przejęty podmiot działa w branży usług górniczych i jest m.in. partnerem giełdowej Bogdanki. >> Komunikat znajdziesz tutaj.

– Kobud to bardzo silna, zdrowa firma, która jest na ścieżce dynamicznego wzrostu. W grupie ZWG SA będzie w stanie rozwijać się jeszcze szybciej. – powiedział Marcin Sutkowski, prezes ZWG.

Kobud prowadzi działalność w obszarze robót górniczych, ogólnobudowlanych, wykonuje projekty inwestycyjne oraz remontowo-modernizacyjne. W zeszłym roku przejęty podmiot wypracował 46,8 mln zł przychodów, 6,2 mln zł wyniku na poziomie EBITDA oraz 2,6 mln zł zysku netto. Zarząd ZWG liczy na pozytywny wpływ z synergii obu firm i zapowiada kolejne przejęcia. Spółka poinformowała już, że zawarła następną umowę wstępną, dzięki której kupi firmę z branży usług górniczych.

– O finalizacji transakcji poinformujemy w najbliższych tygodniach. Nie wykluczamy, że jeszcze w tym roku dokonamy jeszcze kolejnej akwizycji. Obserwujemy wiele ciekawych spółek. – zaznaczył Sutkowski.

>> To co najważniejsze na temat kondycji spółki znajdziesz tutaj. >> Zobacz obraz fundamentalny grupy ZWG w serwisie StockWatch.pl

Prezes grupy nie ujawnia nazwy potencjalnego celu inwestycyjnego. Wiadomo jedynie, że spółka którą kupi ZWG w ubiegłym roku wypracowała 52,1 mln zł przychodów, jej zysk na działalności operacyjnej wyniósł 3,7 mln zł, a zysk netto osiągnął 2,5 mln zł.

Jednocześnie spółka zdecydowała się na podanie nowej prognozy wyników pro forma, czyli symulacji wyników za 2012 r. i 2013 r., przy założeniu, że do przejęcia dwóch spółek doszło na początku zeszłego roku. Według tych szacunków w bieżącym roku skonsolidowane przychody grupy miałby by wynieść 130 mln zł, zysk operacyjny 19,2 mln zł, a zysk netto 15,6 mln zł.

Na czwartkowej sesji akcje ZWG drożeją o nawet o 18,5 proc., a jeden walor jest wyceniany na 5,54 zł. W tym roku akcje spółki radzą sobie ze zmiennym szczęściem. W kwietniu kurs zawitał w rejon 8,90 zł, ale późniejsza korekta zniosła cały tegoroczny dorobek.>> Aktualną analizę techniczną waloru znajdziesz w ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT zwg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Marek Falenta sprzedał niemal cały pakiet akcji ZWG

  Znany giełdowy inwestor w ubiegłym tygodniu zmniejszył swoje zaangażowanie w akcjonariacie ZWG z ponad 31 proc. do zaledwie kilku procent. Dotychczas ujawniono tylko jednego znaczącego nabywcę papierów. Marek Falenta do końca lipca ma także sfinalizować sprzedaż pakietu akcji Hawe.

 • Giełda broni ostatnich rubieży, w grze KGHM, PGE i Boruta-Zachem

  Warszawska giełda razi w ostatnim czasie słabością na tle rynków zagranicznych. W czasie, gdy indeksy w Niemczech czy USA wspinają się na nowe szczyty, polskie indeksy szorują po dnie i walczą o utrzymanie wsparć. Aktualnie przyszedł jednak czas na decydującą walkę na długoterminowej linii trendu wzrostowego.

 • GPW drży przed korektą w USA, w grze Hawe, ZWG i Cyfrowy Polsat

  Spadkowy początek środowej sesji na warszawskim parkiecie to efekt wtorkowej słabości rynku za oceanem, gdzie pomimo dobrych warunków do wzrostów indeksy zaliczyły przecenę o znamionach paniki. Dzisiaj odbija się to czkawką rynkom w całej Europie.

 • Hawe i ZWG tanieją po doniesieniach o zatrzymaniu akcjonariusza

  Portal tvn24.pl donosi, że organy ścigania zatrzymały Marka F., znanego biznesmena i inwestora kojarzonego z dwiema giełdowymi spółkami. Prokuratura na razie nie potwierdza tych doniesień.

 • Bumech łączy się z ZWG, parytet wymiany akcji wyniesie 2:1

  Według przyjętych ustaleń, cały majątek ZWG zostanie przeniesiony na Bumech w zamian za akcje nowej emisji. We wtorek przed południem tylko notowaniom Bumechu udaje się wznieść ponad kreskę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR