Bumech łączy się z ZWG, parytet wymiany akcji wyniesie 2:1

Omawiane walory: ,

Według przyjętych ustaleń, cały majątek ZWG zostanie przeniesiony na Bumech w zamian za akcje nowej emisji. We wtorek przed południem tylko notowaniom Bumechu udaje się wznieść ponad kreskę.

Znamy już ostateczny plan połączenia Bumechu i ZWG. W ramach szykowanej operacji cały majątek spółki ZWG zostanie przeniesiony do Bumechu, w zamian za akcje. Wymiana zostanie dokonana według parytetu 2:1 (dwie akcje Bumech na jedną ZWG). W związku z połączeniem, kapitał zakładowy Bumechu zostanie podwyższony o 56,16 mln zł, w drodze emisji 56.160.000 nowych akcji serii F, które zostaną przydzielone akcjonariuszom ZWG. Obecnie kapitał tej pierwszej spółki dzieli się na nieco ponad 8,3 mln walorów.

Zgodnie z planem połączenia ruch ten ma na celu poprawienie konkurencyjności spółek w wyniku efektywniejszego wykorzystania posiadanego potencjału i uzyskania efektów synergii, w tym m.in. lepszego wykorzystania potencjału wykonawczego spółek czy uzyskania efektów synergii organizacyjnych i finansowych. Wśród potencjalnych korzyści wymieniono większą efektywność kosztów prowadzonej działalności, uproszczenie struktury grupy kapitałowej, zwiększenie efektywności zarządzania grupą kapitałową, korzystniejszy dostęp do kapitału oraz możliwości realizacji większych kontraktów.>> Zobacz omówienie raportu Bumechu za I kwartał przygotowaną przez naszego analityka

Ostatecznie o połączeniu zdecydują akcjonariusze spółek. ZWG posiada 18,67 proc. udziałów w kapitale zakładowym Bumechu. Natomiast w ZWG największym pakietem akcji dysponuje Marek Falenta skupiający 32,56 proc. głosów na WZA (skład akcjonariatu sprawdzisz tutaj). Bumech jest notowany na głównym parkiecie. W I kwartale tego roku spółka wypracowała 32,5 mln zł przychodów oraz 0,44 mln zł zysku netto. Rok wcześniej zanotowała odpowiednio 24,1 mln zł i 0,28 mln zł. Natomiast akcje ZWG znajdują się na rynku NewConnect. Ta spółka w minionym kwartale uzyskała ponad 20 mln zł przychodów oraz prawie 3,2 mln zł zysku netto. Rok wcześniej było to odpowiednio 3,6 mln zł i 0,6 mln zł.

We wtorek akcje obu spółek próbują zyskiwać na wartości. W dłuższym terminie lepiej radzą sobie notowania ZWG, niemniej półroczna stopa zwrotu obu jest na minusie. Dla Bumechu wynosi blisko -45 proc., a ZWG -29,5 proc.

zwg_bumech

Powyżej porównanie zachowania kursów akcji obu spółek na przestrzeni ostatniego półrocza.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Bumech, zwg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Pozytywne nastroje na GPW, inwestorzy czekają na Fed

  Ostatnia przed posiedzeniem Fed i Bożym Ciałem sesja na GPW upływa pod znakiem lekkich spadków. Nastroje wciąż jednak pozostają optymistyczne. Pytanie tylko, czy piątek nie przyniesie negatywnej weryfikacji wczorajszego optymizmu?

 • Draghi dał impuls do wzrostów na GPW, CD Projekt zawraca z okolic 200 zł

  Jedna sugestia cięcia stóp procentowych przez ECB, jaka popłynęła z ust Mario Draghiego wystarczyła, żeby poranne spadki na giełdach zamieniły się we wzrosty. Niepewność co do wyników posiedzenia Fed jednak stanowi poważną przeszkodę w drodze do silnych zwyżek. Na GPW w centrum uwagi m.in. CD Projekt i Elektrobudowa.

 • Niepokojące zachowanie GPW, akcje Lotosu najtańsze od 4 miesięcy

  Niewiele już zostało z siły warszawskiej giełdy, jaką prezentowała w pierwszych dniach kwietnia. Dziś na rynku dominuje przede wszystkim ostrożność. W grze jest m.in. Lotos, Bogdanka i Oponeo.pl.

 • Szybka korekta po wejściu na szczyt, w grze Ursus i Auto Partner

  Ostatnie sesje tak mocno rozgrzały emocje na GPW, że najmniejsze cofnięcie rynku inwestorzy natychmiast wykorzystują do kupna akcji. Po słabszym starcie notowań, w południe indeksy WIG i WIG20 wyszły ponad kreskę. Niestety "zielone zamknięcie", pomimo dobrego zachowania banków, nie jest jeszcze przesądzone. Na szerokim rynku wyróżnia się Ursus i Auto Partner.

 • Sąd zatwierdził układ Bumechu

  Sąd Rejonowy w Katowicach wydał postanowienie zatwierdzające układ przyjęty przez wierzycieli BUMECHu w restrukturyzacji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR