Hawe i ZWG tanieją po doniesieniach o zatrzymaniu akcjonariusza

Omawiane walory: ,

Portal tvn24.pl donosi, że organy ścigania zatrzymały Marka F., znanego biznesmena i inwestora kojarzonego z dwiema giełdowymi spółkami. Prokuratura na razie nie potwierdza tych doniesień.

Pojawiły się nowe informacje dotyczące afery podsłuchowej. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal tvn24.pl, policja i ABW zatrzymały kolejną osobę związaną z aferą nagłośnioną przez tygodnik Wprost. Zatrzymanym ma być znany giełdowy inwestor Marek F. – jeden z najbogatszych Polaków. Portal podaje, że biznesmen został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Teraz to śledczy zdecydują, czy i jakie zarzuty będzie miał przedstawione.

Marek F. to druga osoba, która może usłyszeć zarzuty w sprawie afery opisanej w tygodniku Wprost. Wcześniej zatrzymano Łukasza N. – menedżera warszawskiej restauracji Sowa & Przyjaciele, w której nagrano część publikowanych rozmów.

Biznesmen kontroluje m.in. spółkę składywegla.pl, największego dystrybutora węgla w Polsce. O firmie niedawno zrobiło się głośno za sprawą akcji Centralnego Biura Śledczego, które zatrzymało osoby z kierownictwa spółki. Aktualnie ciążą na nich zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani mieli według CBŚ dopuścić się oszustw na kwotę 30 mln zł, wyprać ponad 22 mln zł oraz wyłudzić od Skarbu Państwa ok. 35 mln zł.

Marek F. posiada też udziały w spółkach notowanych na giełdzie – Hawe z rynku głównego i ZWG z NewConnect. W spółce inwestującej w infrastrukturę telekomunikacyjną posiada 7,72 proc. akcji. W drugiej, poprzez fundusz, jest głównym akcjonariuszem z pakietem 32,81 proc. akcji. W reakcji na medialne doniesienia notowania obu spółek poddały się mocnej przecenie. Rykoszetem obrywają też notowania Bumechu, w którym 18,66 proc. akcji ma ZWG.

wykres_ZWG

wykres_Hawe

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT hawe, zwg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Sąd uznał za niedopuszczalne wycofanie propozycji układowych Hawe Telekom

  Sąd uznał za niedopuszczalne cofnięcie przez zarząd HAWE Telekom w restrukturyzacji propozycji układowych. Mediatel poinformował też, że zaprzestaje przekazywania informacji o propozycjach układowych HAWE Telekomu i poda informacje dopiero o ostatecznych propozycjach układowych, które zostaną zaakceptowane przez wierzycieli.

 • Hawe Telekom wycofał z sądu propozycje układowe, pracuje nad nowymi

  HAWE Telekom w restrukturyzacji wycofał w całości z sądu propozycje układowe złożone przez zarząd, a obecnie pracuje obecnie nad nowymi propozycjami układowymi, określającymi sposób restrukturyzacji zobowiązań HAWE Telekom, które przedstawi w najbliższym możliwym terminie.

 • Hawe nie odwoła się od decyzji KNF o karze i wykluczeniu z obrotu na GPW

  HAWE nie wniesie odwołania od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w sprawie kary pieniężnej w wysokości 700 tys. zł oraz kary bezterminowego wykluczenia akcji z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW).

 • KNF nałożyła kary na Gothaer TU, Generali TU oraz Pawła Paluchowskiego

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 97 tys. zł, na Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń - karę pieniężną w wysokości 240 tys. zł, poinformowała Komisja. KNF nałożyła również na Pawła Tomasza Paluchowskiego karę pieniężną w wysokości 300 tys. zł za rażące naruszenie obowiązków informacyjnych przez spółkę publiczną.

 • Sąd znów rozkłada ręce w kwestii upadłości Hawe

  Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wnioski Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz Olesińscy i Wspólnicy s.k. o ogłoszenie upadłości HAWE. To kolejna już próba ze strony wierzycieli. W ubiegłym roku sąd umorzył postępowanie ze względu na fakt, że spółka nie posiada środków na pokrycie bieżących kosztów postępowania upadłościowego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR