10 faworytów BM BNP Paribas BP na czerwiec

Warszawska GPW idzie jak burza, a główne indeksy śrubują wieloletnie rekordy. Zdaniem ekspertów z BM BNP Paribas BP, w czerwcu dobra passa powinna się utrzymać. W gronie faworytów wymieniają 10 spółek z kilku gorących ostatnio branż.

spółki,gpw,faworyci,czerwiec2021

Zdaniem ekspertów BM BNP Paribas BP, spółki przemysłowe powinny w najbliższych tygodniach kontynuować dobrą passę.

Po udanym kwietniu, gdzie WIG20 zyskał 5,1 proc., maj przyniósł 8-proc. zwyżkę indeksu największych spółek. Początek czerwca też wypadł obiecująco, bo ubiegły tydzień był 6. z rzędu wzrostowym na rynku akcji w Warszawie. Już niebawem o polskiej giełdzie może zrobić się jeszcze głośniej, bo indeks WIG jest o włos od poprawienia historycznego szczytu z 2018 r. Jeśli nowy rekord padnie, informacja o tym z pewnością pojawi się w mainstreamowych mediach, a to może przyciągnąć świeży kapitał na rynek.

Zdaniem ekspertów BM BNP Paribas BP, w czerwcu dobrą passę powinny kontynuować spółki przemysłowe. Na pierwszy plan wysuwają się spółki hutnicze i producenci wyrobów stalowych, czyli spółki, które okazały się czarnym koniem sezonu wyników za I kwartał.

– Utrzymujące się wzrosty cen stali są pozytywnym sygnałem w kontekście wyników za 2Q Cognor Holdingu, nawet jeżeli będą one nieco słabsze względem 1Q (efekt FIFO). Dzięki temu spółka odnotuje w br. rekordowe wyniki finansowe, co pozwoli na znaczą poprawę bilansu i podział zysku z akcjonariuszami. W Stalprodukcie oczekujemy utrzymania wyraźnego wzrostu wyników r/r, z uwagi na korzystne trendy cen cynku oraz poprawę koniunktury na rynku stali – uważają eksperci BM BNP Paribas BP.

Odczyty PMI przemysłu. Źródło: BM BNP Paribas BP

BM BNP Paribas BP stawia również na KGHM, czyli jednego z największych na świecie producentów miedzi i srebra.

– Wraz z postępującym odbiciem gospodarczym w 2021 r. i coraz większym popytem na miedź m.in. z kierunku OZE i inwestycji infrastrukturalnych, oczekujemy kontynuacji wzrostów cen surowca, a w ślad za nimi wyceny KGHM. Zwracamy uwagę, że notowania surowca są na najwyższym od ok. 10 lat poziomie, co jest pozytywne dla wyników KGHM w br. – uważają eksperci.

>> Surowce w natarciu – omówienie sprawozdania finansowego KGHM-u po III kw. 2020 r.

W sektorze przemysłowym na fali wznoszącej jest też Grupa Kęty. Spółka jeszcze na początku maja sygnalizowała, że w II kwartale br. jej przychody ze sprzedaży mogą być nawet o 10 proc. wyższe kw/kw i przekroczyć 1 mld zł.

– Podwyżka prognozy finansowej na 2021 r. już po wynikach za 1Q pozytywnie świadczy o perspektywach na bieżący rok. Dodatkowym wsparciem dla postrzegania akcji może być nadchodzący termin przeglądu opcji strategicznych odnośnie segmentu opakowań giętkich – dodają eksperci.

>> Aluminium i Kęty na szczytach – omówienie sprawozdania Grupy Kęty po I kw. 2021 r.

Problemy fabryk z dostawami półprzewodników już od pewnego czasu hamowały branżę automotive. Efekty widać po najnowszych danych nt. sprzedaży nowych samochodów, gdzie wysokie dwucyfrowe spadki kw/kw notują najpopularniejsze marki na rynku. Na zatorach w branży korzysta Auto Partner, czyli dystrybutor części zamiennych do używanych samochodów. Spółka zakończyła rok 2020 z przytupem podwajając w IV kwartale swój zysk netto. I kwartał br. wypadł jeszcze lepiej, bo Auto Partner dosłownie potroił wynik netto.

– Pozytywnie oceniamy długoterminowe perspektywy wzrostu spółki, oczekujemy utrzymania wysokiej dynamiki przychodów i zysków w 2021 r. za sprawą odbicia importu aut używanych, odbudowy mobilności społeczeństwa, rozwojowi sprzedaży eksportowej i wzrostowej tendencji rentowności na rynku części – uważają eksperci.

>> Rekordy prędkości z turbodoładowaniem w tle – omówienie sprawozdania finansowego Auto Partnera po I kw. 2021 r.

Kolejnym top pickiem BM BNP Paribas BP na czerwiec jest Wielton, czyli producent przyczep i naczep. Zdaniem analityków, bardzo dobra sytuacja w branży transportowej przekłada się na silny popyt umożliwiający podwyżki cen, które równoważą rosnące koszty. Na tej podstawie biuro oczekuje wyraźnej poprawy rezultatów w 2021 r.

>> Nadzieja widoczna w wynikach i w kursie – omówienie sprawozdania finansowego Wieltonu po IV kw. 2020 r.

Listę czerwcowych faworytów uzupełniają AB, Pekabex i Toya. Wszystkie trzy spółki dały w tym roku solidnie zarobić. Tylko w tym roku akcje AB podrożały o blisko 80 proc., Pekabeksu o 54 proc., a Toya o ponad 42 proc.

– AB: W ostatnich kwartałach rynek dystrybucji IT utrzymuje wysokie, dwucyfrowe tempo wzrostu, a spółka wykorzystuje swoją silną sytuację finansową, mocną obecność w kanale e-commerce oraz w segmencie dystrybucji VAD aby zwiększyć udziały rynkowe. Rosnąca skala działalności ma z kolei pozytywne przełożenie na rentowność operacyjną. Zwracamy także uwagę na niską wycenę (PE’21 < 10x).

– Pekabex: Spółka posiada rekordowy portfel zleceń korzystając na strukturalnym wzroście użycia prefabrykatów i funkcjonując w branżach bardziej odpornych na potencjalne spowolnienie inwestycji (logistyka, mieszkania). Zarząd widzi znaczny potencjał w przejęciu niemieckiej firmy z branży prefabrykatów. Pozytywnie oceniamy perspektywy spółki z uwagi na sprzyjające trendy rynkowe, wysoki portfel zleceń oraz mocny bilans, który pozwala na regularne wypłaty dywidendy

– Toya: Branża budowlana nie odczuła mocno negatywnych skutków pandemii, a wzrost udziału prac remontowych napędzał sprzedaż produktów Spółki. Pozytywnie oceniamy dalszą ekspansję geograficzną oraz stopniowy wzrost sprzedaży online, gdzie spółka odnotowuje ponadprzeciętne marże. Zwracamy także uwagę na niską wycenę (PE’21 < 10x) – uważają analitycy BM BNP Paribas BP.

>> Majsterkowanie pełną gębą – omówienie sprawozdania finansowego Toya po I kw. 2021 r.

Ciekawostką w czerwcowym zestawieniu jest MoBruk, czyli spółka, która pod koniec maja zaliczyła solidną przecenę po informacji o decyzji Marszałka Województwa Dolnośląskiego, zgodnie z którą spółka ma zapłacić dodatkowe 61,2 mln zł za składowanie odpadów na składowisku przy ul. Górniczej 1 w Wałbrzychu bez zatwierdzonej instrukcji eksploatacji składowiska. Firma nie zamierza łatwo się poddać, ale rynek na ten moment do całej sprawy podchodzi z lekkim dystansem.

– Spółka z perspektywicznego sektora gospodarki odpadami, posiada wyraźne przewagi konkurencyjne, co umożliwia generację wysokich marż i przepływów pieniężnych – sytuację tę potwierdzają wyniki za 4Q’20 i 1Q’21, kiedy spółka wypracowała rekordową rentowność, a poprawa marż może utrzymać się również w br. – uważają eksperci BM BNP Paribas BP.

Kliknij, aby powiększyć.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o abpl, AUTOPARTN, COGNOR, kety, kghm, mobruk, Pekabex, Stalprod, Toya, wielton)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR