11 bit studios liczy na podpisanie 1-2 umów wydawniczych do końca roku

Omawiane walory:

11 bit studios liczy na podpisanie 1-2 umów wydawniczych i chce zapowiedzieć także dwa tytuły nowych własnych gier do końca tego roku, wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki. Kumulacja premier gier oczekiwana jest przez spółkę w okolicach 2023 roku.

11bit,akcje, strategia, gaming,

11 bit studios liczy na podpisanie 1-2 umów wydawniczych do końca roku

– Zakładamy, że do końca roku 1 do 2 umów wydawniczych uda nam się podpisać. Chcemy inwestować w większe projekty. Aktywnie szukamy i rozwijany jest zespół w naszym dziale xdev, który szuka tych nowych gier na rynku – powiedział członek zarządu Michał Drozdowski podczas wideokonferencji.

– Chcemy tak rozwijać nasz xdev odpowiedzialny za projekty zewnętrzne, aby do 2023 r. móc wydawać do 3 gier rocznie – dodał prezes Przemysław Marszał.

>> Loszki na wypasie – omówienie sprawozdania 11 bit studios po I kw. 2020 r.

Budżet przewidziany na projekty zewnętrzne realizowane przez xdev wynosi 50 mln zł na okres 2021-2023. Dyrektor finansowy Martin Balawajder dodał, że spółka będzie finansować te nakłady ze środków własnych.

– Te nakłady na gry mogę być wyższe niż budżet. Jeśli nie będzie wystarczających środków, to nasza sytuacja finansowa pozwala nam na skorzystanie np. z finansowania pomostowego – dodał prezes. 

Spółka w tym roku planuje również zapowiedź dwóch własnych gier, ale nie chce jeszcze ujawnić ich tytułów.

– W sierpniu będziemy w stanie pokazać oficjalnie jeden z naszych tytułów. Będziemy starali się w tym roku zapowiedzieć jeszcze jeden tytuł – zapowiedział prezes Przemysław Marszał.

Dodał, że spółka ma program akcyjny, który kończy się w 2025 r. i w tym okresie, według założeń tego programu, wchodzą 3 tytuły własnych gier.

– Wydaje nam się i na ten moment szacujemy około 6 a może nawet większej ilości gier z xdev-u. I to wszystko w tym całym okresie musi się zdarzyć. Taka kumulacja premier gier wydarzy się w okolicy 2023 r. – podsumował prezes.

11 bit studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o 11bit)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR