17 września zapraszamy na konferencję Biznes w Genach

Omawiane walory: , , ,

17 września w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się konferencja dedykowana inwestorom indywidualnym na temat polskiej branży biotechnologicznej. Patronem medialnym wydarzenia jest StockWatch.pl.

Giełda, Papierów, Wartościowych,, konferencja, biotechnologia

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Biotechnologia wśród inwestorów uchodzi za drugą po branży gamingowej najciekawszą branżę na warszawskim rynku. W przeciągu ostatnich dziesięciu lat inwestycje wyspecjalizowanych funduszy venture capital urosły z 2 do 17 mld dolarów. W ubiegłym roku 46 spółek biotechnologicznych przeprowadziło IPO wsparte przez VC, a fuzje i przejęcia w tym sektorze osiągnęły wartość 37 mld dolarów. Rok 2018 był zdecydowanie przełomowym i rekordowym dla venture capital w tej branży. Celem konferencji jest przybliżenie branży inwestorom i mediom.

– Branża ta jest stosunkowo nowa i obca na rynku, a celem konferencji jest właśnie przybliżenie jej potencjalnym inwestorom oraz analitykom i dziennikarzom zajmujących się tematyką finansową. Chcemy pokazać potencjał, jaki posiadają spółki biotechnologiczne i wyzwania, którym muszą stawić czoła, a także wskazać główne bariery rozwoju tej branży – powiedział Tomasz Muchalski, prezes Strict Minds, organizator konferencji.

W konferencji udział wezmą znane, polskie spółki biotechnologiczne, takie jak: Nano Group, Intelliseq sp. z o.o., Milton Essex SA, Blirt, ProteonPharmaceuticals SA, Poltreg SA, Pure Biologics i Medinice. Ich przedstawiciele postarają się przybliżyć uczestnikom, czym zajmują się na co dzień i znaleźć odpowiedź na pytanie „Czy branża biotechnologiczna ma szansę stać się ulubieńcem inwestorów?”. Wydarzenie jest skierowane do inwestorów indywidualnych, inwestorów instytucjonalnych, startupów, akcjonariuszy spółek biotechnologicznych, prasy i telewizji oraz ludzi zainteresowanych branżą.

– Polska branża biotechnologiczna z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Państwo zaczyna rozumieć, jak ważna jest długofalowa polityka oraz budowa infrastruktury laboratoryjnej oraz posiadanie dobrego kapitału intelektualnego. Myślę, że coraz więcej inwestorów, także tych międzynarodowych, jest zachęconych do inwestowania w polski rynek biotechnologiczny” – wskazał prezes Nano Group Marek Borzestowski.

Honorowym patronem konferencji zostało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Patronat objęły także NCBiR, SRP, SII, DM Navigator, PARP oraz PFR. Konferencja odbędzie się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy na konferencję Biznes w Genach można składać na stronie internetowej www.evenea.pl i Facebooku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLIRT, Medinice, nanogroup, Pure, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Medinice ma wszelkie argumenty, aby osiągnąć globalny sukces Od początku roku akcje MEDINICE - notowanej na NewConnect spółki zajmującej się tworzeniem, rozwijaniem i komercjalizacją małoinwazyjnych technologii medycznych w kardiologii i kardiochirurgii podrożały o blisko 150 proc. Innowacyjna spółka podpisała już pierwszą umowę licencyjną i konsekwentnie rozwija swoje najważniejsze projekty.
 • Pure Biologics złożył prospekt emisyjny w KNF w zw. z ofertą publiczną akcji

  PURE Biologic złożył w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego, sporządzonego w związku z ofertą publiczną nie więcej niż do 600.000 nowo emitowanych akcji na okaziciela serii E spółki o wartości nominalnej 0,10 zł każda (akcje oferowane). Kurs akcji biofarmaceutycznej spółki rośnie dziś o 8,57 proc, a za jedna akcję zapłacimy 114 zł.

 • Pure Biologics zdecydował o przejściu z NC na rynek główny GPW

  Zarząd PURE Biologics podjął decyzję o rozpoczęciu procesu ubiegania się o dopuszczenie wszystkich akcji spółki na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a tym samym przeniesieniu notowań akcji z alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect.

 • 12 spółek, które mogą zyskać na epidemii koronawirusa

  Nawet w najgorszych momentach na giełdzie znajdą się spółki, które mogą zarobić na kryzysie. Sytuacja z koronawirusem nie jest tu wyjątkiem. StockWatch.pl sprawdził, które spółki mogą przekuć epidemię i problemy azjatyckich producentów na swoją korzyść.

 • Analiza techniczna 10 rakiet z NewConnect

  W niemal kompletnej ciszy główny indeks NewConnect podskoczył o 30 proc., a na akcjach wielu małych spółek odnotowano rekordowe obroty. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził techniczne możliwości 10 spółek, których kursy akcji mocno poszybowały w górę w ostatnim czasie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR