8 najciekawszych propozycji dywidendowych na maj

Dywidendowe żniwa właśnie się rozpoczynają. W tym miesiącu będzie aż 20 okazji do załapania się na wypłatę czystej żywej gotówki z ubiegłorocznego zysku. Sprawdziliśmy kto i kiedy oferuje najwyższe stopy dywidend.

W tym roku pierwsze spółki już formalnie przydzieliły swoim akcjonariuszom premię z ubiegłorocznego zysku. Dzień dywidendy ma za sobą Synthos, który jak na razie jest liderem pod względem wysokości stopy. Jednak prawdziwa uczta dla łowców dywidend dopiero przed nami. W maju podział zysków ruszy pełną parą. Na obecny miesiąc aż 20 spółek zaplanowało dzień dywidendy. StockWatch.pl sprawdził, które wypłaty będą najokazalsze.

Do tytułu majowej gwiazdy sezonu dywidendowego pretenduje 4fun Media. Walne spółki zdecydowało o wypłacie z zysku za 2012 r. ok. 10,04 mln zł, czyli 2,50 zł na akcję (stopa 11 proc.). Pierwotna propozycja zarządu wynosiła 6,1 mln zł, czyli 1,50 zł na akcję. Pozostała część zysku w wysokości 4,1 mln zł miała trafić na kapitał zapasowy. Dzień dywidendy ustalono na 10 maja, a dzień jej wypłaty na 28 maja 2013 r. W międzyczasie (15 maja) spółka opublikuje wyniki za I kwartał. >> Odwiedź stronę analityczną spółki w serwisie StockWatch.pl

– Spodziewamy się, że przy dalszym dynamicznym wzroście przychodów, wyższe koszty nadawania oraz niższe saldo finansowe spowodują zmniejszenie przyrostów notowanych na niższych pozycjach rachunku wyników. Zysk netto, zgodnie z naszą prognozą, będzie w I kwartale tylko symbolicznie wyższy w ujęciu r/r. W efekcie oczekujemy, że w I kwartale zysk netto grupy wzrośnie symbolicznie do około 1,6 mln zł (+1 proc. r/r). W całym 2013 roku grupa 4fun Media może osiągnąć około 8,5-9 mln zł zysku netto. – ocenia Trigon DM.

Pod koniec marca rada nadzorcza 4fun Media zaakceptowała strategię spółki zakładającą m.in. umocnienie pozycji kanałów tematycznych, dywersyfikację przychodów i poszukiwanie dla firmy partnerów lub inwestora.


Dalszy ciąg artykułu zawiera przygotowany przez StockWatch.pl przegląd majowych dywidend wraz z komentarzem i informacjami o wysokości, datach ustalenia i wypłat dla poszczególnych spółek i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 4funmedia, ASSECOBS, assecopol, ccs, EUROTEL, NEUCA, PELION, Wawel, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR