X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PELION

 • 09 maja 2017

  Banki ciągną indeksy w górę. Gorąco na Kopeksie i CI Games

  Pierwsze godziny wtorkowego handlu na GPW upływają pod znakiem wzrostów. Indeksy w górę ciągnie przede wszystkim sektor bankowy. W centrum uwagi jest m.in. CI Games, którego akcje są najtańsze od dwóch lat.

 • 08 maja 2017

  KIPF podwyższa cenę w wezwaniu na akcje Pelion

  W poniedziałek KIPF (Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji sp. z o. o.) zdecydował o podniesieniu ceny w wezwaniu do 59,04 zł za akcję spółki Pelion.

 • wczoraj

  DM BOŚ dopisał Netię i PKN Orlen do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy DM BOŚ dodali Netię i PKN Orlen. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Pelion, Mercator, Sanok i Comarch.

 • 10 kwietnia 2017

  GPW łapie świąteczny klimat. Gorąco na JSW, Handlowym i Neuce

  Przedświąteczny tydzień na warszawskiej giełdzie rozpoczął się w spokojnej atmosferze. Brak nowych impulsów sprawia, że do końca dnia sytuacja ta prawdopodobnie nie ulegnie zmianie.

 • 18 października 2016

  Farmacol i Neuca dostały rekomendacje z potencjałem wzrostu

  Trigon DM wznowił wydawanie rekomendacji dla dystrybutorów farmaceutyków. Biuro widzi potencjał w akcjach Farmacolu i Neuki, papiery Pelionu radzi sprzedać. 

 • 16 grudnia 2015

  Raport: Analiza fundamentalna sześciu kuszących spółek

  Mocne spadki kursów akcji dużych i dobrze postrzeganych biznesowo spółek mogą kusić promocyjnymi cenami, ale nie zawsze jest to okazja. StockWatch.pl sprawdził, czy i gdzie pośród sześciu znanych a zdołowanych spółek mogą kryć się szanse na ponadprzeciętne zyski.

 • wczoraj

  Giełda po wynikach: Diagnoza fundamentalna 10 ważnych maluchów

  Wyniki kwartalne dały sygnał realizacji pokaźnych zysków w segmencie parkietowych maluchów. StockWatch.pl sprawdził, co dzieje się w fundamentach najważniejszych spółek z indeksu sWIG80.
 • wczoraj

  12 nowych propozycji ze spółek dywidendowych

  Deklaracjom wypłaty dywidendy nie ma końca. Nic dziwnego, bo regularne dzielenie się zyskiem cementuje akcjonariat i przyciąga kolejnych długoterminowych inwestorów. W tym tygodniu padł szereg kolejnych propozycji dywidendowych, ze stopą sięgającą nawet 10 proc.

 • Fed dolewa paliwa do wzrostów, w grze Redan i spółki dywidendowe

  Sponsorem czwartkowych wzrostów jest Rezerwa Federalna, która rzuciła wczoraj nieco światła w kwestii planowanych podwyżek stóp procentowych w USA. W Warszawie pierwsze skrzypce grają spółki publikujące wyniki finansowe oraz sygnalizujące plany w zakresie podziału ubiegłorocznych zysków. Wkład w podciąganie indeksów mają też banki.

 • 04 marca 2015

  6 spółek handlowych, które potrafią targować się z hossą

  Po akcje wybranych spółek z branży handlowej nieprzerwanie od wielu miesięcy ustawiają się kolejki inwestorów. Największym wzięciem cieszą się walory dystrybutorów elektroniki użytkowej oraz dostawców farmaceutyków. Sprawdziliśmy, które spółki z branży mają pod ladą patent na dalsze wzrosty.

 • 25 lutego 2015

  Nowe rekomendacje zbijają gorączkę wzrostów akcji Neuki i Pelionu

  W reakcji na ostatnie wzrosty kursów akcji giełdowych dystrybutorów farmaceutyków maklerzy z DM BOŚ obniżyli zalecenia dla dwóch spółek z kupuj do trzymaj. Aktualne ceny docelowe wciąż pozostawiają kilkuprocentowy bufor do kontynuacji ruchu.

 • 22 grudnia 2014

  Co dalej z kursami Pelionu i BBI Development – analiza techniczna

  Kursy akcji obu spółek imponują siłą na tle pogrążonego w przecenie rynku. Ekspert z DM BOŚ sprawdził jakie są najbliższe kluczowe poziomy techniczne dla akcji dystrybutora farmaceutyków oraz dewelopera komercyjnego.

 • 15 grudnia 2014

  11 lubianych spółek na grudniowej liście życzeń maklerów

  W najnowszych grudniowych rekomendacjach powiało grozą, bo tłumnie posypały się rekomendacje sprzedaży. Jednak analitycy cały czas mają na celowniku niewielką grupę ciekawych spółek, których akcje są ich zdaniem kandydatami do wzrostów.

 • 30 lipca 2014

  WIG roztrzaskał dwuletni trend wzrostowy, w grze Ergis i Eurocash

  W ostatnich komentarzach wskazywałem, że większość negatywnych informacji jest już zdyskontowana w cenach i polski rynek może powoli poruszać się na północ wspierany przez linię długoterminowego trendu wzrostowego. Niestety, nowe sankcje nałożone na Rosję okazały się wystarczającym pretekstem do wyprzedaży akcji i przełamania tego wsparcia.

 • 06 czerwca 2014

  BM BGŻ stworzył ranking atrakcyjności dystrybutorów leków

  Faworytem analityków BM BGŻ w najnowszej serii rekomendacji jest Neuca z 28-proc. potencjałem do wzrostów. Na kolejnych miejscach pod względem atrakcyjności inwestycyjnej umieszczono Farmacol i Pelion.

 • 23 grudnia 2013

  Prognozy na 2014 rok dla 12 tegorocznych mistrzów giełdy

  Wśród reprezentantów indeksu sWIG80 trzycyfrowa stopa zwrotu nie jest rzadkością. StockWatch.pl przyjrzał się dwunastu spółkom, które w tym roku przyniosły swoim akcjonariuszom luksusowe zyski. Zobacz, czy mają szansę na powtórkę spektakularnego wyniku w 2014 r.

 • 30 października 2013

  Zimne listopadowe wiatry popsują pogodę na giełdzie

  Kończy się czwarty z rzędu miesiąc wzrostów na warszawskim parkiecie. Uwaga, bo analitycy z biur maklerskich czują w powietrzu korektę. Sprawdziliśmy, czy zagrozi ona rynkowej hossie.

 • 02 sierpnia 2013

  Co dalej z kursami Pelionu i Trakcji – analiza techniczna

  Warszawska giełda złapała wiatr w żagle i obrała kierunek północny. Z fali optymizmu korzysta indeks maluchów, który ustanawia nowy tegoroczny rekord. Wraz z ekspertem analizy technicznej z DM BOŚ sprawdziliśmy kondycję dwóch jego reprezentantów.

 • 10 lipca 2013

  Giełda próbuje odreagować spadki, w grze KGHM, Krezus i Pelion

  Środowy poranek przynosi na polskim rynku próbę odreagowania ostatnich spadków. Na wartości zyskują wszystkie indeksy poza cenowym WIG20, który spada ze względu na odcięcie dywidendy od akcji KGHM. W centrum uwagi inwestorów będzie dzisiaj protokół z czerwcowego posiedzenia FOMC oraz wystąpienie Bena Bernanke.

 • 27 czerwca 2013

  Dziesięciu mocnych faworytów nadchodzącego sezonu wyników

  Lada dzień kończy się drugi kwartał i rozpocznie się ustawianie kursów od wyniki tego okresu. StockWatch.pl sprawdził, gdzie eksperci w najbliższym sezonie wypatrują zdrowych zysków, które mogą sprawić miłe niespodzianki w notowaniach.

 • 05 czerwca 2013

  7 spółek handlowych na wzrostowej ścieżce

  Na półmetku 2013 roku liderami wzrostów okazują się spółki handlowe. Jednak zdaniem ekspertów, ostatnie zwyżki skonsumowały już tegoroczną poprawę wyników. Szansą na utrzymanie trendu jest rozwój oraz ekspansja na nowe rynki. Sprawdziliśmy pod co aktualnie toczy się gra na wiodących spółkach z sektora handlowego.

 • 22 maja 2013

  16 najlepiej rokujących spółek na półmetku II kwartału

  Rynek zapomniał już o gorzkim smaku wyników za I kwartał. Gra idzie teraz o wyniki kolejnego okresu sprawozdawczego. StockWatch.pl wspólnie z ekspertami z biur maklerskich zdiagnozował aktualną sytuację i wytypował kilkunastu potencjalnych kandydatów do tytułu fundamentalnych gwiazd najbliższego sezonu.

 • 06 maja 2013

  8 najciekawszych propozycji dywidendowych na maj

  Dywidendowe żniwa właśnie się rozpoczynają. W tym miesiącu będzie aż 20 okazji do załapania się na wypłatę czystej żywej gotówki z ubiegłorocznego zysku. Sprawdziliśmy kto i kiedy oferuje najwyższe stopy dywidend.

 • 25 marca 2013

  16 dywidendowych okazów na rozpoczęcie wiosny

  Na osłodę koszmarnego sezonu wyników rocznych mogą pomóc tylko dywidendy. Na wypłatę żywej gotówki stać jednak tylko najlepsze spółki, które w ten sposób chcą się wyróżnić na parkiecie. StockWatch.pl zestawił najciekawsze propozycje z ostatnich dni.

 • 18 lutego 2013

  17 faworytów najnowszych rekomendacji maklerskich

  W styczniu zaledwie kilka spółek mogło się pochwalić zaleceniami kupna wydanymi przez domy maklerskie. Ale już w lutowych rekomendacjach wysokie wyceny dostało aż siedemnaście firm. Maklerzy szukają szansy głównie wśród małych i średnich spółek.

 • 11 lutego 2013

  7 spółek z szansą na zyski po metamorfozie

  Już po pierwszych raportach za IV kwartał widać, że spowolnienie gospodarcze uderzyło w wyniki firm. Kryzysowe warunki utrudniają wychodzenie na prostą, ale zdaniem ekspertów kilka giełdowych spółek sprawi miłą niespodziankę, zyskując miano wysoce rentownych.

 • 17 lipca 2012

  Raport: Zostało jeszcze ćwierć miliarda zł na skupy akcji własnych

  Kryzys to nie tylko znaczne przeceny akcji, ale także mniej okazji do inwestowania kapitału. Dlatego już od wielu miesięcy spółki zwracają pieniądze akcjonariuszom prowadząc skup akcji własnych. StockWatch.pl podsumował dotychczasowe dokonania na tym polu i oszacował, ile jeszcze pieniędzy mają na ten cel najważniejsze spółki prowadzące skupy.

 • 22 lutego 2012

  Dwie spółki farmaceutyczne ze zdrowymi zyskami w chorej sytuacji

  Ubiegłoroczne zamieszanie wokół ustawy refundacyjnej mocno odbiło się na pacjentach i paradoksalnie pomogło dystrybutorom farmaceutyków wypracować ekstra zyski. Mimo że takie żniwa raczej się nie powtórzą, sprawdziliśmy jak zamieszanie polityczne przełożyło się na kasę dystrybutorów i kto najwięcej skorzystał.

 • 04 stycznia 2012

  Dystrybutorzy leków świetnie zamknęli IV kwartał

  Nawet o 8 proc. wzrosła sprzedaż w minionym kwartale dystrybutorom farmaceutyków, jak wynika z ocen analityków. Silny skok był odczuwalny zwłaszcza w grudniu, gdy popyt napędzały obawy przed niekorzystnymi zmianami w ustawie refundacyjnej. Szacujemy ile mogły na tym skorzystać spółki giełdowe i sprawdzamy czy poprawa trendu jest trwała.

 • 28 grudnia 2011

  Ambra z obniżoną rekomendacją, słaba sytuacja techniczna

  Wnioski z analizy technicznej zmusiły DM AmerBrokers do zmiany rekomendacji dla producenta i dystrybutora win. Na razie broker podtrzymuje jednak swoje prognozy finansowe dla spółki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku