Allegro, Canal+ i Huuuge Games wśród kandydatów do debiutu na GPW

Omawiane walory: , , ,
GPW liczy na znaczące ożywienie na rynku IPO w najbliższych kwartałach. Podczas piątkowej konferencji prasowej padły dobrze znane przykłady Allegro czy Canal+, ale także Huuuge Games. Kolejnych kilkadziesiąt spółek gamingowych wybiera się na NewConnect.
allegro,canal,Huuuge,Games,ipo,gielda,debiut

GPW

– Ten najbliższy okres jeżeli chodzi o IPO zapowiada się bardzo interesująco. Pojawiały się już informacje publiczne, że szykują się duże IPO ze strony Allegro i jest także prospekt Canal+ w KNF. Jest jeszcze jedna duża spółka z branży gamingowej i jest nią Huuuge Games – powiedziała członek zarządu GPW Izabela Olszewska, podczas telekonferencji.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

O planach upublicznienia Allegro i Canal+ na rynku mówi się już od pewnego czasu. Według najnowszych doniesień, pierwsza spółka z IPO ma ruszyć w październiku br. Według ustaleń PAP, do inwestorów indywidualnych trafić ma kilka procent oferowanych akcji, pozostałe zaoferowane będą inwestorom instytucjonalnym. Z kolei Canal+ wykonał już pierwszy krok i złożył w KNF prospekt emisyjny. Spółka podkreśliła jednak, że akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej.

Ciekawostką jest natomiast informacja o planach wejścia na GPW Huuuge Games, czyli dużego producenta gier na urządzenia mobilne. Studio powstało jako Gamelion w 2006 roku, w 2014 r. zmieniło nazwę. Produkcje Huuuge Games to przede wszystkim gry znane z kasyn, jak np. poker, ruletka, jednoręki bandyta itp. W swoich tytułach spółka kładzie duży nacisk na rywalizację graczy z całego świata. Największym sukcesem Huuuge Games jest gra Huuuge Casino.

Prawdziwy szturm producentów gier spodziewany jest na NewConnect. Według Izabeli Olszewskiej, obecnie w kolejce na małą giełdę stoi ponad 20 spółek.

– Tam podawane są już liczby w dziesiątkach. Dwadzieścia kilka spółek zadeklarowało zainteresowanie debiutem na NewConnect – dodała Olszewska.

Z wcześniejszych doniesień wiadomo, że w tym gronie mocną reprezentację będą miały studia ze stajni PlayWay. Prezes Krzysztof Kostowski podczas czerwcowego GPW Innovation Day poinformował, że spośród ponad 50 spółek należących do grupy, plany wejścia na giełdę ma aż 29 z nich. W czwartek zadebiutowała jedna z nich – Pyramid Games. Kolejnych 7 jest na etapie rozmów z GPW w sprawie dopuszczenia do obrotu. Do tego dochodzi spora grupa niezależnych zespołów. Blisko wejścia na rynek jest m.in. Starward Industries.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT allegro, Canal, HuuugeGames, Starward, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR