Analiza techniczna czterech styczniowych lodołamaczy

Omawiane walory: , , ,

Tegoroczne statystyki warszawskiego parkietu mrożą krew w żyłach. Wśród dużych i małych spółek zaledwie kilka może pochwalić się dodatnią stopą zwrotu z akcji. StockWatch.pl wybrał spośród nich cztery ciekawe walory i wspólnie z ekspertem z SGH zbadał, do jakich poziomów technicznych zmierzają obecnie ich kursy.

Turbulencje na światowych rynkach oraz ryzyko ingerencji polityków w spółki z GPW sprawiają, że na palcach jednej ręki można policzyć blue chipy, które w tym roku mają dodatnią stopę zwrotu. W elitarnym gronie są akcje PGE. Impulsem wzrostowym okazały się zapewnienia szefa resortu energetyki, że dywidendy z tego sektora nie są zagrożone i pozostaną na dotychczasowym poziomie. Wcześniej Krzysztof Tchórzewski sugerował, iż spółki energetyczne zostaną wyłączone z opcji płacenia dywidend. W grudniu na łamach StockWatch.pl analitycy Haitong Banku prognozowali, że PGE stać na wypłatę około 40 proc. zysku, co dałoby 0,70-0,80 zł na akcję i stopę około 6,5 proc.

>> CMC Markets Broker CFD: akcje, indeksy, forex, surowce – ponad 10 000 instrumentów >> Otwórz demo

– Akcje PGE znajdują się w trendzie spadkowym przechodzącym w dno. Linia trendu położona jest na poziomie 14 zł. Wcześniejszy opór mieści się na 13,44 zł, a kolejne to 14,90 zł i 15,39 zł. Wskaźniki pokazują pozytywną dywergencję. Wczorajsza świeca i duży biały korpus mają pozytywną wymowę. Najbliższe wsparcia to 12,09 zł i 11,80 zł. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

PGE_analiza_techniczna

Kliknij, aby powiększyć

Na lekkim plusie są także akcje Synthosu. Kurs akcji próbuje odbić się od grudniowego dołka. Ostatnio ekspert z DM BZ WBK umieścił chemiczną spółkę wśród potencjalnych beneficjentów słabego złotego. Wcześniej analitycy DM PKO BP zalecili kupno akcji Synthosu. Biuro zwróciło uwagę, że notowania butadienu oraz awaria krakera w Unipetrolu zdeterminowały wyniki Synthosu w 2015 r. Jednocześnie w obliczu zdołowanych surowców oraz umiarkowanego popytu na opony prognozuje, że dopiero II połowa 2016 r. może przynieść lekką poprawę wyników. Jednak zdaniem brokera, stabilne przepływy operacyjne spółki i niski poziom zadłużenia pozwolą na wypłatę dywidendy. Prognoza DM PKO BP to 0,25 zł na akcję, co daje 6,6-proc. stopę. >> Zobacz analizę raportu za III kwartał 2015 r.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Synthos, Robyg oraz ZPUE wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PGE, robyg, synthos, ZPUE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Byki nie powiedziały ostatniego słowa, w grze Allegro i Wielton

  Sentyment na warszawskiej giełdzie pozostaje dobry, a inwestorzy wciąż chętnie kupują akcje. W centrum uwagi znalazły się spółki publikujące wyniki kwartalne. Furorę zrobił zwłaszcza Wielton. Pierwszy raz od 6 sesji drożeją akcje Allegro.

 • PGE ma nadzieję na szybki powrót do wypłaty dywidendy

  Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej ma nadzieję na szybki powrót do wypłaty dywidendy, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

 • PGE miała 273 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 r.

  Polska Grupa Energetyczna odnotowała 273 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 471 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • PGE wydzierżawiła ok. 320 ha gruntów pod ok. 250 MW fotowoltaiki

  PGE Energia Odnawialna - spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej - otworzyła farmy fotowoltaiczne PV Lutol 1 i PV Lutol 2 o mocy 1 MW każda oraz wydzierżawiła od Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej blisko 320 ha gruntów, na których do końca 2023 r. powstaną instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ok 250 MW.

 • Wysyp wyników spółek, w grze PGE, Tauron i ING Bank Śląski

  Wyniki kwartalne spółek całkowicie zdominowały pierwszą część czwartkowej sesji na GPW, spychając na dalszy plan zarówno temat lockdownu w Polsce, jak i wyborów prezydenckich w USA, czy pandemii. W centrum uwagi jest sektor energetyczny i bankowy, plus tradycyjnie CD Projekt, Allegro i Mercator, ale też kontynuujące korektę CCC i LPP.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR