Anti wybiórczo spłaca obligacje, są równi i równiejsi

Omawiane walory:

Ogrodnicza spółka Anti SA boryka się wykupem obligacji, jednak jak sprawdził StockWatch.pl, traktuje inwestorów nierówno.

Zamieszanie z wykupem obligacji Anti trwa w najlepsze. W piątek spółka poinformowała, że spłaciła 10 procent swojego zadłużenia z tytułu obligacji. Jednak kapitał znów otrzymali tylko wybrani inwestorzy. KDPW wskazuje, że była to decyzja Anti, która sama wskazuje, komu przelać pieniądze.

Według przedstawiciela KDPW inwestorzy mający wątpliwości co do sposobu rozliczania transakcji powinni pytać spółkę.

– Krajowy Depozyt pośredniczy jedynie w przekazywaniu środków na wykup obligacji (spółka przekazuje na konto KDPW środki pieniężne, które następnie przekazujemy na konta poszczególnych domów maklerskich, proporcjonalnie do liczby papierów na koncie danego biura. Następnie, na poziomie konkretnego domu maklerskiego, środki przekazywane są na konta finalnych inwestorów).  W przypadku Anti SA mamy do czynienia z nietypowym wykupem obligacji – w transzach. W takiej sytuacji spółka określa na rzecz którego biura maklerskiego przekazuje środki powiedział Dariusz Marszałek z KDPW portalowi StockWatch.pl.

Dariusz Marzec zaznaczył, że poprzednia transza środków została przekazana na konta tych biur maklerskich, które wskazała spółka. 

– W ostatni piątek po południu spółka przelała kolejną transzę środków na wykup obligacji, jednak bez podania informacji, którego biura maklerskiego konto powinniśmy uznać. Poprosiliśmy spółkę o wyjaśnienie tej sytuacji i przekazanie nam precyzyjnej informacji stwierdził Dariusz Marszałek z biura prasowego KDPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ANTI, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Spekulanci rządzą na GPW, w grze m.in. Trakcja, Polimex i Anti

  Na wtorkowej sesji obserwujemy brak zdecydowania wśród inwestorów, który przekłada się na niewielkie zmiany indeksów i niskie obroty. Rynkom ponownie brakuje impulsów do ruchu, dlatego w tym czasie gracze skupiają się na pojedynczych spółkach. W czołówce aktywności po godzinie sesji znajdują się firmy z problemami finansowymi oraz walory spekulacyjne.

 • 9 prymusów gotowych na pierwszy wrześniowy dzwonek

  Wrzesień rodzi nadzieję na większą aktywność inwestorów wypoczętych po wakacjach, oraz podjęcie przez polityków wiszących nad nimi kluczowych decyzji. Ruch w górę czy w dół? StockWatch.pl sprawdził najnowsze prognozy analityków technicznych oraz mocne typy ekspertów z domów maklerskich.

 • Gotuje się na spekulacyjnych walorach, w grze Eko Export, Anti i Midas

  Początek czwartkowej sesji przynosi symboliczne zmiany indeksów. Rynek nadal oczekuje na jutrzejsze sympozjum w Jackson Hole, podczas którego przemawiać będzie m.in. Ben Bernanke. W międzyczasie uwaga inwestorów skupia się na ulubionych walorach spekulantów. Dużą aktywność widać m.in. na walorach Midasa, Eko Eksportu i ANTI.

 • Co dalej z kursami Anti, Astarta i Zetkama – analiza techniczna

  Do niedawna giełdy dryfowały w wakacyjnych nastrojach, jednak czwartkowy szkwał pozwolił indeksowi WIG20 na przebicie strefy oporu. Mimo to na fajerwerki jeszcze za wcześnie. Zdaniem Krzysztofa Borowskiego z SGH wszystko zależy od kierunku wybicia z tworzonej od roku formacji. Ekspert przygotował też analizę trzech spółek w różnej sytuacji technicznej.

 • Jest już sześć umów konwersji obligacji Anti na akcje

  We wtorek informowaliśmy o pierwszej z umów, w ramach której miałoby nastąpić spłacenie obligacji ANTI poprzez wydanie akcji spółki. Pojawiły się kolejne analogiczne komunikaty.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR