SPÓŁKA: ANTI

 • Spekulanci rządzą na GPW, w grze m.in. Trakcja, Polimex i Anti Omawiane walory: , , , , , , ,

  Na wtorkowej sesji obserwujemy brak zdecydowania wśród inwestorów, który przekłada się na niewielkie zmiany indeksów i niskie obroty. Rynkom ponownie brakuje impulsów do ruchu, dlatego w tym czasie gracze skupiają się na pojedynczych spółkach. W czołówce aktywności po godzinie sesji znajdują się firmy z problemami finansowymi oraz walory spekulacyjne.

 • 9 prymusów gotowych na pierwszy wrześniowy dzwonek Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Wrzesień rodzi nadzieję na większą aktywność inwestorów wypoczętych po wakacjach, oraz podjęcie przez polityków wiszących nad nimi kluczowych decyzji. Ruch w górę czy w dół? StockWatch.pl sprawdził najnowsze prognozy analityków technicznych oraz mocne typy ekspertów z domów maklerskich.

 • Gotuje się na spekulacyjnych walorach, w grze Eko Export, Anti i Midas Omawiane walory: , ,

  Początek czwartkowej sesji przynosi symboliczne zmiany indeksów. Rynek nadal oczekuje na jutrzejsze sympozjum w Jackson Hole, podczas którego przemawiać będzie m.in. Ben Bernanke. W międzyczasie uwaga inwestorów skupia się na ulubionych walorach spekulantów. Dużą aktywność widać m.in. na walorach Midasa, Eko Eksportu i Anti.

 • Co dalej z kursami Anti, Astarta i Zetkama – analiza techniczna Omawiane walory: , , ,

  Do niedawna giełdy dryfowały w wakacyjnych nastrojach, jednak czwartkowy szkwał pozwolił indeksowi WIG20 na przebicie strefy oporu. Mimo to na fajerwerki jeszcze za wcześnie. Zdaniem Krzysztofa Borowskiego z SGH wszystko zależy od kierunku wybicia z tworzonej od roku formacji. Ekspert przygotował też analizę trzech spółek w różnej sytuacji technicznej.

 • Jest już sześć umów konwersji obligacji Anti na akcje Omawiane walory:

  We wtorek informowaliśmy o pierwszej z umów, w ramach której miałoby nastąpić spłacenie obligacji Anti poprzez wydanie akcji spółki. Pojawiły się kolejne analogiczne komunikaty.

 • Obligatariusz Anti zamienił obligacje na akcje z dużą stratą Omawiane walory:

  Ogrodnicza spółka to nadal czarna owca rynku Catalyst. We wtorek Anti poinformowało o porozumieniu zawartym z jednym obligatariuszy. Oferta przedstawiona w umowie przedwstępnej zakłada zamianę papierów dłużnych o wartości 40 tys. zł na akcje o szacunkowej wartości 18 tys. zł.

 • Wielkie giełdowe nazwiska ruszyły na ostrożne zakupy Omawiane walory: , , , ,

  Grube ryby wyszły ostatnio na żer. Za nimi podążają ławice mniejszych rybek, które ciągną za sobą plankton. To akwarystyczne porównanie przypomina, że giełdą rządzą duzi inwestorzy, a mali są skazani na falowanie z rytmem nadawanym przez cielska wielorybów. StockWatch.pl sprawdził, czy ostatnie uaktywnienie się znanych nazwisk oznacza zmianę trendu, czy jest tylko chwilowym szkwałem, który wciąga drobnicę w głębiny.

 • Cztery asy i dwa jokery na lipcowego pokera z rynkiem Omawiane walory: , , , , ,

  Przy giełdowym stole znów zaroiło się od inwestorów. Tym co zachęca ostatnio do handlu są dramatyczne przeceny i goniące je spektakularne odbicia. Zmienność przyciąga jednak także spokojniejszy kapitał, który szuka silniejszych kart w rynkowej rozgrywce. Jeśli chcesz posmakować wakacyjnej przygody z akcjami, zobacz gdzie teraz toczy się gra i o jaką stawkę.

 • Inwestorzy z Catalyst zaliczyli pierwszą upadłość emitenta Omawiane walory: ,

  Rynek obligacji nie jest wolny od ryzyka. Przypadek Budostalu-5, który pod koniec zeszłego roku wnioskował o upadłość, a w czerwcu ogłosił niewypłacalność, pozwala wyciągnąć wnioski na temat rozsądnego inwestowania w obligacje.

 • Giełda rozgrzewa się od spekulacyjnego kapitału Omawiane walory: , , , , , , , , , ,

  Kilka udanych sesji na zagranicznych giełdach przyciągnęło na warszawski parkiet rodzimych spekulantów. Na celowniku znalazły się spółki dramatycznie przecenione podczas ostatnich spadków. StockWatch.pl rozejrzał się po gotującym się rynku, szukając przesłanek dla wzrostów trwalszych niż tylko kilka sesji.

 • Giełdy w czerwieni, bo wietrzą fiasko szczytu UE Omawiane walory: , ,

  Dzisiaj rozpoczyna się dwudniowy szczyt UE. Główne europejskie indeksy zniżkują w czwartek w reakcji na wypowiedzi polityków. Wśród przywódców krajów decydujących o losach Europy nadal występują zgrzyty, a rynki obawiają się, że będzie to kolejne spotkanie, które nie przyniesie przełomu w walce z kryzysem.

 • Anti tym razem mocno w górę po wejściu Karkosika Omawiane walory:

  Znamy kolejnego inwestora, który skusił się na akcje Anti. Obok Macieja Zientary w akcjonariacie znalazł się NFI Krezus, fundusz kojarzony z Romanem Karkosikiem. Kurs na wieść o tym zawisł na podwójnych górnych widłach.

 • Warszawska giełda zieloną wyspą pośród europejskiej czerwieni Omawiane walory: , ,

  Wtorkowa sesja rozpoczęła się po zielonej stronie, mimo napływających na rynek negatywnych informacji. Agencja ratingowa Moody's obcięła oceny 28 hiszpańskich banków, a Cypr oficjalnie zwrócił się o międzynarodową pomoc finansową. Rynki spodziewały się jednak takich decyzji, a kluczowym wydarzeniem tygodnia jest rozpoczynający się w czwartek szczyt UE.

 • Obligatariusz złożył wniosek o upadłość Anti Omawiane walory:

  Precedensowa sprawa niewykupionych obligacji ma swój ciąg dalszy. Jeden z poszkodowanych posiadaczy papierów dłużnych złożył wniosek o upadłość likwidacyjną ogrodniczej spółki. Przyciśnięty do muru zarząd zapowiedział, że w ciągu dwóch tygodni przedstawi konkretną propozycję rozwiązania niechlubnego problemu.

 • Zmiany w akcjonariacie Anti, a o spłacie obligacji cicho Omawiane walory:

  Spółką, która przechodzi przekształcenia pod okiem nowych właścicieli, zainteresował się jeden ze znanych inwestorów giełdowych. Maciej Zientara nie wyklucza większego zaangażowania kapitałowego, jeżeli spółka udowodni, że stać ją na poprawę.

 • Nowe władze i podniesienie kapitału mają pomóc Anti, kurs jednak spada Omawiane walory:

  W managemencie spółki pojawili się ludzie związani z nowym inwestorem - firmą Veyron. Walne przegłosowało podwyższenie kapitału i zmianę nazwy na Green Eco Technology. Na razie jednak brak konkretów odnośnie wykupu zaległych obligacji. StockWatch.pl ustalił, że nowe kierownictwo zamierza zająć się tym problemem.

 • Z Anti ewakuował się prezes, zastępca i część rady nadzorczej Omawiane walory:

  Na dzień przed ważnym walnym w ogrodniczej spółce posypały się rezygnacje. Z funkcji ustąpił prezes zarządu oraz cztery inne osoby. W środę akcjonariusze Anti mają głosować nad podwyższeniem kapitału, które ma być przepustką do restrukturyzacji spółki, której działania okryły ją niesławą.

 • Pogarsza się sytuacja Anti, straty pogłębiają spadek kursu Omawiane walory:

  Nie ma już śladu po euforii na akcjach spółki ogrodniczej, jaka miała miejsce pod koniec kwietnia. Nowego inwestora jak nie było tak nie ma, a razie rynek musi przełknąć gorzką pigułkę w postaci słabych wyników kwartalnych.

 • Szaleństwo na akcjach Anti po zapowiedzi gigantycznej emisji Omawiane walory:

  Spółka ogrodnicza zawarła umowę inwestycyjną, która oznacza nowe życie: z nowymi właścicielami, zmienioną nazwą i nowym przedmiotem działalności. W planach jest dokapitalizowanie na kwotę rzędu 100 mln zł.

 • Na indeksach niepewność, gwałtowne ruchy spółek po wynikach Omawiane walory: , , , ,

  Dzień wyników dniem nerwówki. Po lekko negatywnym otwarciu indeksy czekają tuż pod kreską na impuls do ruchu. Jednak to nie na głównych spółkach koncentrują się emocje oinwestorów. Nasz rynek już dawno przestał się dawać ocenić na podstawie indeksów - trzeba patrzeć głębiej.

 • GPW osuwa się przy niskim obrocie, w grze Netia i bankruty Omawiane walory: , , , ,

  Poniedziałkowa sesja przynosi spadki na głównych europejskich parkietach. Na polskim rynku jedynie indeks średnich spółek od rana opiera się przecenie. Do gorących spółek należy m.in. PEP i Netia oraz garść spółek z trudną sytuacją finansową.

 • Kolejne trzy spółki obcięły prognozy finansowe na 2011 r. Omawiane walory: , ,

  Dziś komunikaty o redukcji wcześniejszych założeń przekazali Enel-Med oraz Elektrobudowa. Ogrodnicze Anti postanowiło z kolei całkiem odwołać swoje prognozy.

 • Calatrava odpuszcza, nie będzie ratować Anti Omawiane walory:

  W sierpniu Anti informowało, że zawarło porozumienie z Calatrava Capital. Według jego założeń Anti miał połączyć się z bliżej nieokreśloną spółką budowalno-deweloperską.

 • Kłopoty spółek sposobem na krótkoterminowe zyski z akcji Omawiane walory: , , , , ,

  Inwestorzy zawsze lubili ostro grać na akcjach spółek ocierających się o upadłość. Dawniej w grze była Toora, Beefsan czy Monnari, ostatnie dni należą do Pronoksu, Jago i Internet Group. Gra pod transakcje ratunkowe może być bardzo opłacalna, choć obarczona jest ekstremalnym ryzykiem. Zobacz co mówią giełdowi eksperci i które jeszcze spółki są aktualnie w kłopotach.

 • Anti wybiórczo spłaca obligacje, są równi i równiejsi Omawiane walory:

  Ogrodnicza spółka Anti SA boryka się wykupem obligacji, jednak jak sprawdził StockWatch.pl, traktuje inwestorów nierówno.

 • Anti spłaciła niedużą część obligacji, reszta wkrótce Omawiane walory:

  Spółka w komunikacie poinformowała, że spłaciła 10 procent swojego zadłużenia z tytułu wyemitowanych obligacji.

 • Anti znowu zawodzi, obligacje nadal nie wykupione Omawiane walory:

  Wszystko wskazuje na to, że ogrodnicza spółka nie ma pieniędzy na wykup obligacji. Tym razem nie poinformowała nawet, jaki może być następny termin.

 • Anti odprawia z kwitkiem część obligatariuszy Omawiane walory:

  Inwestorzy są zbulwersowani. Ogrodnicza spółka Anti po raz drugi przesunęła termin wykupu obligacji. Jednak jak podaje KDPW, część obligatariuszy zostało jednak spłaconych, tylko nie wiadomo którzy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR