Biomed-Lublin chce wyemitować do 3 mln akcji, które obejmie Ipopema Securities

Omawiane walory: ,

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek podjął decyzję o zmianie dotychczasowej struktury finansowania swoich projektów, tzn. zamiany pożyczek na kapitał. Biomed zawarł umowę inwestycyjną i o oferowanie z Ipopema Securities, w ramach której Ipopema obejmie do 3 mln akcji spółki.

biomed, emisja, akcje, ipopema,

Fot. Biomed-Lublin

Biomed poinformował o przystąpieniu do realizacji kolejnego etapu finansowania projektu utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego dla doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej (Projekt CBR) oraz produkcji produktu leczniczego Onko BCG – leku na raka pęcherza moczowego. Jak zaznaczono, projekty te mają charakter strategicznych inwestycji i stanowią priorytet celów ekonomicznych spółki.

Realizacja kolejnego etapu ww. projektów związana jest z aktualizacją założeń ich finansowania.

Biomed podał dziś, że podpisał umowę inwestycyjną i o oferowanie z Ipopema Securities dotyczącą emisji do 3 000 000 akcji spółki w ramach kapitału docelowego.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Umowa zobowiązuje Ipopema Securities do emisji do 3 000 000 akcji zwykłych na okaziciela w ramach kapitału docelowego spółki oraz zobowiązuje Ipopemę do objęcia nowej emisji akcji. Jak podano, w celu realizacji swojego zobowiązania, Ipopema zamierza pożyczyć bezpośrednio lub poprzez wskazanie podmiotu, który pożyczy 3 000 000 akcji spółki od wybranych akcjonariuszy.

– Pożyczone akcje Ipooema […] zbędzie w sposób, który w ocenie Ipopema będzie optymalny celem zapewnienia najkorzystniejszej ceny sprzedaży przy zakładanej skali transakcji. Uzyskane ze sprzedaży akcji środki zostaną w całości przekazane spółce celem opłacenia akcji w ramach nowej emisji akcji – czytamy dalej.

Objęte przez Ipopemę akcje zostaną zwrócone dotychczasowym akcjonariuszom spółki, którzy pożyczyli akcje, po uzyskaniu przez nie statusu akcji dopuszczonych do obrotu giełdowego.

– Zarząd spółki zakłada, że wykonanie ww. umowy inwestycyjnej i o oferowanie powinno pozwolić spółce pozyskać środki w wysokości pozwalającej na zastąpienie wcześniej przewidzianego finansowania w formie pożyczek, finansowaniem w formie equity poprzez emisję akcji – czytamy w komunikacie.

Nowa emisja akcji będzie realizowana wyłącznie na rzecz Ipopemy (lub podmiotu wskazanego przez spółkę) z wyłączeniem prawa poboru innych akcjonariuszy.

– Zgodnie z intencją spółki, pozyskanie kapitału w wykonaniu umowy inwestycyjnej i o oferowanie doprowadzić ma do stosunkowo szybkiego pozyskania kapitału na realizację Projektu Zakładu Onko oraz Projektu CBR przy jednoczesnym osiągnięciu ceny nowej emisji akcji na poziomie rynkowym, co leży w interesie wszystkich akcjonariuszy spółki – podsumowano.

Biomed podał także, że przystąpił do rozmów związanych z pozyskaniem alternatywnych źródeł finansowania dłużnego od instytucji finansowych, do kwoty 40 mln zł. Spółka ocenia bowiem, że rozstrzygnięcie konkursów aplikacyjnych w odniesieniu do dotacji na Projekt Onko BCG zajmie kilka kolejnych miesięcy.

– Decyzja w tym zakresie związana jest z dużym zainteresowaniem rynku dotyczącym jak najszybszego zwiększenia możliwości produkcyjnych spółki w zakresie Onko BCG – zaznaczono.

Jak podano, w przypadku uzyskania dofinansowania ze środków unijnych, spółka dokona aktualizacji sposobów finansowania Projektu Onko BCG z punktu widzenia jego efektywności finansowej.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BIOMEDLUB, ipopema)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR