Biomed-Lublin planuje emisję 1,73 mln akcji na rzecz Ipopemy

Omawiane walory:

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek w najbliższych dniach planuje podjąć uchwałę emisyjną, w ramach której zaoferuje 1 734 798 akcji nowej emisji na rzecz Ipopema Securities lub podmiot wskazany przez tę spółkę, po cenie 12,33 zł za sztukę.

Fot. Biomed-Lublin

Biomed-Lublin poinformował dziś, że podjął decyzję „dotyczącą podzielenia procesu pozyskania kapitału w formie equity na dwie części, z racji uzyskania środków wystarczających na zastąpienie finansowania dłużnego kapitałem w zakresie dot. realizacji projektu utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego dla doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej (projekt CBR)”.

Spółka podała, że zgodnie z informacją uzyskaną od doradcy transakcyjnego – Ipopema Secirities, w wykonaniu umowy inwestycyjnej i o oferowanie z 7 kwietnia 2021 r. zostały zgromadzone środki w kwocie 21 391 462 zł w związku ze sprzedażą w okresie od 7 kwietnia 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r. 1 734 798 akcji pożyczonych od wybranych akcjonariuszy spółki.

– W związku z powyższym, zarząd spółki postanowił, że podejmie uchwałę emisyjną i zaoferuje akcje nowej emisji w ilości 1 734 798 na rzecz Ipopema po średniej cenie uzyskanej ze sprzedaży akcji przez Ipopema, tj. 12,33 zł za jedną akcję – czytamy w komunikacie.

Na mocy umowy inwestycyjnej i o oferowanie Ipopema lub podmiot wskazany przez Ipopema zobowiązany będzie objąć i opłacić akcje nowej emisji, a następnie po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego przez sąd rejestrowy oraz dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji do obrotu przez GPW w Warszawie SA zwrócić je do akcjonariuszy, którzy pożyczyli akcje, podano także.

Jak zaznaczono, zarząd planuje podjąć uchwałę emisyjną w najbliższych dniach, dzięki czemu w niedługim okresie wpłyną do spółki środki z tytułu objęcia akcji nowej emisji.

– Intencją emitenta jest kontynuowanie z Ipopema transakcji pozyskania kapitału w zakresie pozostałych 1 265 202 akcji pożyczonych, gdyż nadrzędnym celem spółki pozostaje zoptymalizowanie struktury finansowej projektów strategicznych, przy jednoczesnym zachowaniu możliwie najwyższej wartości akcji spółki – czytamy dalej.

Biomed-Lublin poinformował 7 kwietnia o zmianie dotychczasowej struktury finansowania swoich projektów, tzn. zamiany pożyczek na kapitał. Biomed zawarł wówczas umowę inwestycyjną i o oferowanie z Ipopema Securities, w ramach której Ipopema obejmie do 3 mln akcji spółki. Umowa zobowiązuje Ipopema Securities do emisji do 3 000 000 akcji zwykłych na okaziciela w ramach kapitału docelowego spółki oraz zobowiązuje Ipopemę do objęcia nowej emisji akcji. Jak podano, w celu realizacji swojego zobowiązania, Ipopema zamierza pożyczyć bezpośrednio lub poprzez wskazanie podmiotu, który pożyczy 3 000 000 akcji spółki od wybranych akcjonariuszy.

Projekt utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego dla doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej (Projekt CBR) oraz produkcja produktu leczniczego Onko BCG – leku na raka pęcherza moczowego mają charakter strategicznych inwestycji i stanowią priorytet celów ekonomicznych spółki.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r. Kurs akcji spółki rośnie w południe o 6 proc., a za jeden walor płacono 10,66 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BIOMEDLUB)

 • Obiecujący początek maja na GPW, w grze KGHM i Biomed-Lublin

  Pierwsza majowa sesja na GPW rozpoczęła się od lekkiego cofnięcia rynku. "Sell in may and go away"? Raczej nie tym razem! Warszawski parkiet może ostatnio nie zachwyca, ale perspektywy wciąż wyglądają dobrze, przez co obstawianie spadkowego scenariusza jest wysoce ryzykowne.

 • Wall Street dało sygnał do wzrostów, w centrum uwagi Mercator, Biomed i TIM

  Wczorajsze wzrosty na Wall Street stały się sygnałem do ataku popytu na GPW. Pomogły dobre informacje ze spółek. Przed południem rosły wszystkie warszawskie indeksy i ponad połowa notowanych tu spółek.

 • Biomed Lublin: Badania dot. wpływu szczepień na gruźlicę na COVID-19 w II fazie

  Agencja Badań Medycznych przyznała dofinansowanie na drugi etap badań klinicznych na wpływ szczepień przeciw gruźlicy na zapadalność oraz przebieg zakażeń wirusem COVID-19, poinformował Biomed-Lublin. Badania prowadzone są przez Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego i wykorzystywana jest do nich szczepionka BCG, której wytwórcą i dostawcą jest Biomed-Lublin.

 • Biomed-Lublin chce wyemitować do 3 mln akcji, które obejmie Ipopema Securities

  Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek podjął decyzję o zmianie dotychczasowej struktury finansowania swoich projektów, tzn. zamiany pożyczek na kapitał. Biomed zawarł umowę inwestycyjną i o oferowanie z Ipopema Securities, w ramach której Ipopema obejmie do 3 mln akcji spółki.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, czerwono na Allegro, JSW i PGE

  Rosnące prawdopodobieństwo twardego lockdownu w Polsce psuje nastroje na warszawskiej giełdzie, które i tak były nie najlepsze z uwagi na ich pogorszenie na rynkach globalnych. Jedną dobrą wiadomością jest to, że WIG20 wciąż jeszcze balansuje na wsparciu tworzonym przez dołki ze stycznia i lutego.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR