Były prezes GPW pokieruje spółką budowlaną

Omawiane walory:

Paweł Tamborski został powołany na prezesa Awbudu. Były szef warszawskiej giełdy w zarządzie spółki budowlanej pojawił się 4 października.

awbud,tamborski.prezes

Fot. Pexels

Paweł Tamborski na stanowisku prezesa Awbudu zastąpi Anetę Bińkiewicz, która z funkcji zrezygnowała z końcem października. Obecnie zarząd spółki składa się z dwóch członków: Pawła Tamborskiego i Roberta Kasprzaka, sprawującego funkcję wiceprezesa firmy.

Paweł Tamborski w latach 2014-2015 kierował warszawską giełdą, a wcześniej był m.in. podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu. Obecnie pełni funkcję członka rady nadzorczej Elektromontaż Poznań sp. z o.o. i prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą Paweł Tamborski Advisory.

To nie koniec roszad w Awbudzie. Rada nadzorcza oddelegowała Wiesława Cholewę (jej dotychczasowego przewodniczącego) do czasowego pełnienia obowiązków członka zarządu spółki – na okres 3 miesięcy. Nowym przewodniczącym rady nadzorczej został Michał Feist.

Awbud to grupa budowlana wchodząca. Głównym udziałowcem jest Murapol, który kontroluje aż 90 proc. akcji. Od 2011 roku Awbud jest notowany na rynku głównym GPW. W 2018 roku uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 220 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT AWBUD, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR