Awbud zdobył dwa kontrakty od ZGH „Bolesław” na łączną kwotę 26,8 mln zł

Omawiane walory:

Grupa Awbud zrealizuje na rzecz Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław” w Bukownie (spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej Stalprodukt), projekt inwestycyjny polegający na budowie hali namiarowni wsadu. Ponadto wykona prace przygotowawcze do budowy nowej hali wanien w ZGH „Bolesław”. Wartość zleceń oszacowano na ok. 26,8 mln zł netto.

W ramach pierwszego zadania inwestycyjnego Grupa Awbud, jako generalny wykonawca, wybuduje dwusegmentową halę o konstrukcji stalowej, wykona niezbędne prace żelbetowe, instalacyjne oraz technologiczne wraz z przebudową i rozbudową przewidzianej wokół zaplanowanego obiektu infrastruktury drogowej i kolejowej. Prace budowlane zostaną zrealizowane do 16 sierpnia 2018 roku. Umowa opiewa na kwotę 22,6 mln zł netto.

Drugie zakontraktowane zamówienie dotyczy wykonania prac przygotowawczych do budowy nowej hali wanien w ZGH „Bolesław”. W ramach prac Awbud m.in. przebuduje i rozbuduje istniejącą infrastrukturę podziemną, przebuduje układ drogowy, a także wykona przestrzenną konstrukcję żelbetową pod chłodnię elektrolitu. Termin zakończenia prac wskazano na 29 grudnia 2017 roku, zaś wartość zlecenia oszacowano na 4,2 mln zł.

– Budownictwo przemysłowe jest jednym z trzech wiodących, obok realizacji z obszaru ekologii oraz rewitalizacji obiektów przemysłowych i handlowych, segmentów działalności Grupy Awbud. O wysokiej specjalizacji wykonywanych w tym obszarze prac oraz posiadaniu niezbędnych do tego kompetencji, świadczy bogate portfolio projektów zrealizowanych. Mieliśmy okazję wykonywać prace zarówno dla krajowych, jak i międzynarodowych dużych firm, takich jak Tymbark – MWS, Eberspächer czy  Konsorcjum Stali. O wysokiej jakości naszych usług świadczy także to, że ZGH Bolesław to klient, dla którego w ubiegłym roku zrealizowaliśmy specjalistyczny obiekt budowlany – ocenia Michał Wuczyński Prezes Zarządu Awbud.

W 2016 roku Grupa Awbud, jako jeden z wykonawców, wybudowała zakład przerobu odpadów w ZGH „Bolesław” S.A. w Bukownie. Zlecenie opiewało na kwotę 17 mln zł netto.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT AWBUD, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR