Calatrava odpuszcza, nie będzie ratować Anti

Omawiane walory:

W sierpniu Anti informowało, że zawarło porozumienie z Calatrava Capital. Według jego założeń Anti miał połączyć się z bliżej nieokreśloną spółką budowalno-deweloperską.

Okazuje się, że porozumienie dawno wygasło, a Calatrava nie jest zainteresowana dalszą współpracą z Anti.

– Przeanalizowaliśmy kondycję prawno-finansową Anti i postawiliśmy swoje warunki transakcji, na które nie zgodziła się spółka. To nie była dla nas priorytetowa akwizycja, więc zakończyliśmy negocjacje i nie będziemy ich kontynuować z tym podmiotem. – powiedział portalowi StockWatch Paweł Narkiewicz, prezes Calatrava Capital.

Prezes dodał także, iż jego spółka nie posiada obligacji Anti.

Anti SA to negatywny bohater rynku Catalyst. Spółka nie wykupiła swoich obligacji, następnie spłacała je wybiórczo. Obecnie próbuje zaspokajać obligatariuszy w transzach. Rating spółki nadawany przez StockWatch.pl znajduje się na poziomie D co ostrzega przed możliwym bankructwem lub koniecznością restrukturyzacji bądź dokapitalizowania.

>> Masz obligacje Anti lub interesujesz się Catalystem? >> Prześledź losy obligacji Anti na forum inwestorów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ANTI, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Spekulanci rządzą na GPW, w grze m.in. Trakcja, Polimex i Anti

  Na wtorkowej sesji obserwujemy brak zdecydowania wśród inwestorów, który przekłada się na niewielkie zmiany indeksów i niskie obroty. Rynkom ponownie brakuje impulsów do ruchu, dlatego w tym czasie gracze skupiają się na pojedynczych spółkach. W czołówce aktywności po godzinie sesji znajdują się firmy z problemami finansowymi oraz walory spekulacyjne.

 • 9 prymusów gotowych na pierwszy wrześniowy dzwonek

  Wrzesień rodzi nadzieję na większą aktywność inwestorów wypoczętych po wakacjach, oraz podjęcie przez polityków wiszących nad nimi kluczowych decyzji. Ruch w górę czy w dół? StockWatch.pl sprawdził najnowsze prognozy analityków technicznych oraz mocne typy ekspertów z domów maklerskich.

 • Gotuje się na spekulacyjnych walorach, w grze Eko Export, Anti i Midas

  Początek czwartkowej sesji przynosi symboliczne zmiany indeksów. Rynek nadal oczekuje na jutrzejsze sympozjum w Jackson Hole, podczas którego przemawiać będzie m.in. Ben Bernanke. W międzyczasie uwaga inwestorów skupia się na ulubionych walorach spekulantów. Dużą aktywność widać m.in. na walorach Midasa, Eko Eksportu i ANTI.

 • Co dalej z kursami Anti, Astarta i Zetkama – analiza techniczna

  Do niedawna giełdy dryfowały w wakacyjnych nastrojach, jednak czwartkowy szkwał pozwolił indeksowi WIG20 na przebicie strefy oporu. Mimo to na fajerwerki jeszcze za wcześnie. Zdaniem Krzysztofa Borowskiego z SGH wszystko zależy od kierunku wybicia z tworzonej od roku formacji. Ekspert przygotował też analizę trzech spółek w różnej sytuacji technicznej.

 • Jest już sześć umów konwersji obligacji Anti na akcje

  We wtorek informowaliśmy o pierwszej z umów, w ramach której miałoby nastąpić spłacenie obligacji ANTI poprzez wydanie akcji spółki. Pojawiły się kolejne analogiczne komunikaty.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR