Carbon Studio rozpoczyna prace zmierzające do uruchomienia programu motywacyjnego dla kluczowych pracowników

Omawiane walory:

Notowany na NewConnect developer gier i technologii VR, podjął uchwałę zmierzającą do wdrożenia w spółce trzyletniego programu motywacyjnego skierowanego do kluczowego personelu. Wybrani pracownicy otrzymają możliwość objęcia warrantów subskrypcyjnych serii B spółki, uprawniających do objęcia akcji serii E Carbon Studio.

Carbon,Studio,program, motywacyjny, akcje, gaming,

Fot. Carbon Studio

– Warranty będą emitowane i wydawane w trzech transzach, po spełnieniu określonych wymogów. Pierwsza transza zostanie uruchomiona po osiągnięciu przez kurs akcji Spółki ceny zamknięcia w obrocie zorganizowanym w wysokości 100 zł i utrzymania go przez pięć sesji. Druga i trzecia transza zostaną przeprowadzone na takich samych zasadach, po osiągnięciu kursu na poziomie kolejno – 200 zł i 300 zł – informuje Błażej Szaflik, prezes zarządu Carbon Studio.

Program motywacyjny będzie realizowany przez okres trzech lat. Kluczowy personel będzie miał możliwość objęcia warrantów subskrypcyjnych serii B Spółki, uprawniających do objęcia akcji serii E Carbon Studio. Wcześniej, Spółka dokona podwyższenia kapitału warunkowego o kwotę 7 tys. zł, umożliwiając objęcie przez kluczowy personel maksymalnie 70 tys. akcji w wykonaniu praw z warrantów. Warranty będą obejmowane nieodpłatnie, a cena emisyjna akcji będzie odpowiadała ich wartości nominalnej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Pierwsza transza zakłada przydzielenie maksymalnie 30 tys. akcji. Beneficjenci programu motywacyjnego będą mogli objąć jednorazowo ⅓ przydzielonej im transzy warrantów pod warunkiem przepracowania jednego roku w Carbon Studio, licząc od dnia podpisania umowy pozwalającej na objęcie warrantów. Kolejne warranty, w tej samej liczbie, otrzymają po przepracowaniu dwóch i trzech lat. Ta sama zasada będzie obowiązywała w przypadku drugiej i trzeciej transzy, w której przydzielonych zostanie maksymalnie po 20 tys. akcji.

Lista osób, do których skierowany będzie Program motywacyjny ustali Rada Nadzorcza Spółki, po otrzymaniu rekomendacji Zarządu.

– Programu motywacyjny chcemy zadedykować kluczowym managerom w naszej firmie. Jego celem jest stworzenie w spółce mechanizmów motywujących kluczowy personel do realizacji przyjętej strategii Carbon Studio, co w konsekwencji zapewni wzrost wartości akcji Spółki, jak również stworzy silne związki pomiędzy firmą, a jej kluczowymi pracownikami – dodaje Błażej Szaflik.

Program rozpocznie się po podjęciu przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Uchwały o przyjęciu Programu oraz po podwyższeniu kapitału warunkowego w spółce. Objęcie Warrantów przez członka kluczowego personelu nastąpi nie wcześniej niż po zarejestrowaniu w rejestrze przedsiębiorców KRS podwyższenia kapitału warunkowego. Rozpoczęcie ostatniej części Programu w ramach trzeciej transzy Warrantów powinno nastąpić do końca 2023 roku. Szczegółowe warunki Programu zostaną określone w uchwale NWZ Carbon Studio.

Carbon Studio specjalizuje się w tworzeniu i wydawaniu gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów technologii XR: Oculus,HTC Vive, PlayStation VR, Microsoft VR, Samsung Gear VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Spółka tworzy wysoko oceniane gry wideo w modelu premium. W celu uzyskania istotnych i trwałych przewag konkurencyjnych w ramach obranej specjalizacji, stale rozszerza know-how z dziedziny tworzenia tytułów XR (wspólna nazwa dla VR i AR). Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CARBONSTU, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Wielki przegląd spółek gamingowych [ANALIZA TECHNICZNA]

  Dzieje się na akcjach giełdowych producentów gier wideo. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku przygotował przegląd 11 najciekawszych pod kątem technicznym spółek z branży i nakreślił scenariusze bazowe na najbliższe tygodnie.

 • NCBR: W ramach 4. konkursu GameINN przyznano 154,38 mln zł dofinansowań

  Łącznie 43 projekty podmiotów z branży gamingowej zostały zakwalifikowane do otrzymania 154,38 mln zł dofinansowania w ramach 4. konkursu GameINN. Wartość projektów to 226,63 mln zł, poinformowało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wśród dofinansowanych firm są m.in.: Moonlit, Artifex Mundi (dwa projekty), Carbon Studio (dwa projekty), T-Bull, Boombit, Techland i Klabater.

 • Carbon Studio szykuje się do przejścia na rynek główny GPW

  Zarząd Carbon Studio podjął uchwałę o rozpoczęciu działań, których celem jest przeniesienie akcji spółki z rynku NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Projekty uchwał w tej sprawie zostaną wprowadzone na najbliższe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki. Władze Carbon Studio rozpoczęły rozmowy z domami maklerskimi oraz kancelariami prawnymi, które będą odpowiedzialne za przeprowadzenie całego procesu. Studio koncentruje się obecnie na produkcji gry VR (wirtualna rzeczywistość) w uniwersum Warhammera: Age of Sigmar oraz rozwoju marki The Wizards.

 • Carbon Studio skokowo zwiększyło zyski w 2019 r.

  Developer gier i technologii VR potroił zysk netto. W całym 2019 r. wypracował 1,1 mln zł. W piątek kurs akcji Carbon Studio rośnie o 6,3 proc. do 54 zł.

 • Carbon Studio ogłosił globalną datę premiery The Wizards – Dark Times

  The Wizards – Dark Times – nowa część serii The Wizards autorstwa Carbon Studio trafi do sprzedaży 4 czerwca br. Tytuł zadebiutuje na platformie Steam, Oculus Store i Viveport.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR