Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

CI Games chce pozyskać z emisji akcji blisko 11 mln zł

Opublikowano: 2019-05-20 16:35:18

Omawiane walory:

Spółka planuje przeprowadzenie emisji w pierwszej połowie czerwca. W jej ramach CI Games zaoferuje 12 mln akcji, w cenie pomiędzy 0,90 zł a 1 zł za akcję. Celem jest pozyskanie ok. 11 mln zł.

(Fot. CI Games/FB)

Emisja będzie przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Zarząd CI Games przewidział opcję pierwszeństwa dla wybranych inwestorów, którzy w ciągu najbliższych trzech dni wykażą, że są posiadaczami co najmniej pakietu 0,25 proc. kapitału zakładowego.

– Dzięki emisji akcji zwiększymy skalę naszej działalności. Część pozyskanych środków przeznaczymy na rozwój zespołu w studiu deweloperskim w Warszawie, który będzie kontynuował prace nad sequelem gry Lords of the Fallen. Planujemy również dalsze projekty w oparciu o nasze doświadczenie w grach z gatunku shooter, czego przykładem jest seria Sniper Ghost Warrior. – informuje Marek Tymiński, prezes CI Games. – Jednocześnie dodatkowe środki pozwolą spółce przeznaczyć większe kwoty na promocję wydawanych gier w tym Sniper Ghost Warrior Contracts, którego premiera jest coraz bliżej. Rozważamy również kilka bardzo interesujących projektów i widzimy dużą szansę na pozyskanie do nich globalnych praw wydawniczych. Potencjalne zaliczki na poczet tych praw sfinansujemy również z emisji akcji. – dodaje Marek Tymiński.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Obecnie na kapitał zakładowy CI Games składa się 151,1 mln akcji.

Sniper Ghost Warrior Contracts zadebiutuje w wersji na konsole oraz platformę PC w 2019 roku, dokładny termin nie został jeszcze ogłoszony. Spółka podpisała już umowy dystrybucyjne na część kluczowych terytoriów, m.in. na Wielką Brytanię, Francję, Australię i Skandynawię. CI Games będzie samodzielnie prowadzić dystrybucję na najważniejszym rynku – w Stanach Zjednoczonych. Planowana jest krótka i intensywna kampania promocyjna, która rozpocznie się w najbliższych tygodniach.

Spółka postawiła na rozwój działalności wydawniczej. W grupie od niedawna działa spółka zależna United Label, która zawarła już pierwsze umowy wydawnicze na wydanie gier z gatunku indie – Röki, Eldest Souls, Tails of Iron i Horae. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CI Games

– Głęboko wierzę, że konsekwencja w realizacji naszej strategii oraz doświadczenie i kompetencje w wydawaniu gier staną się źródłem sukcesów w kolejnych latach – dodaje Marek Tymiński.

W poniedziałek pod koniec sesji kurs akcji CI Games spada o 2,7 proc. do 1,05 zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CIgames)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku