CI Games przeprowadzi „nieplanowaną” emisję akcji

Omawiane walory:

CI Games przeprowadzi emisję do 21 mln akcji, przy cenie minimalnej ustalonej na poziomie nie niższym niż 1,20 zł. Zamiarem spółki jest pozyskanie środków przede wszystkim od inwestorów profesjonalnych.

cigames,tymiński,emisja, akcji

Marek Tymiński, prezes CI Games (Fot. spółka)

Minimalna wartość zapisu wynosi 0,5 mln zł. Pierwszeństwo w składaniu zapisów będą mieli akcjonariusze, którzy posiadają co najmniej 0,25 proc. akcji CI Games. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji będzie Trigon Dom Maklerski.

– Nie miałem planów podwyższenia kapitału w CI Games, o czym mówiłem na ostatniej konferencji dla inwestorów. Do zmiany decyzji przekonał mnie znany fundusz inwestycyjny, który zgłosił wyraźne zainteresowanie dołączeniem do grona akcjonariuszy. Fundusz jest gotów objąć znaczną część emisji przekraczając jednocześnie udział 5 proc. w akcjonariacie spółki. Dzięki temu na obecnym etapie będziemy mogli prowadzić prace produkcyjne nad dwoma naszymi kluczowymi markami, w tym nad projektem Lords of the Fallen 2, bez udziału współwydawcy. Pozwoli nam to na pozostawienie po stronie spółki znacznie większej część zysku z każdego z projektów – informuje Marek Tymiński, prezes CI Games i jej główny akcjonariusz.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Marek Tymiński zadeklarował objęcie pakietu akcji za kwotę 0,5 mln zł oraz objęcie wszystkich posiadanych przez siebie akcji lock-upem na okres 6 miesięcy. Ponadto deklaruje złożenie wniosku o zwołanie WZA, na którym zagłosuje za odwołaniem kapitału docelowego.

– Fundusz, który weźmie udział w emisji, poprosił mnie o wsparcie uchwały dot. odwołania kapitału docelowego. Zdecydowałem, że po przeprowadzeniu podwyższenia kapitału, jako największy akcjonariusz spółki, doprowadzę do zwołania WZA, na którym zagłosuję za uchwałą w sprawie odwołania kapitału docelowego. Po tej emisji spółka będzie miała mocną pozycję finansową oraz jeszcze większe możliwości pozyskania finansowania od banków, jeśli tylko będzie tego potrzebować. Jednocześnie liczę, że zgodnie z moją inicjatywą, akcjonariusze docenią fakt chęci wzięcia przeze mnie udziału w emisji oraz deklaracji zawarcia lock-upu na wszystkie posiadane przeze mnie akcje, co jest istotnym symbolem wiary w dalszy rozwój spółki – dodaje Marek Tymiński.

CI Games (d. City Interactive) to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. W poniedziałek na zamknięciu sesji za jeden walor spółki płacono 1,498 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR