CI Games rozmawia z bankiem o finansowaniu, nie prowadzi prac w kwestii emisji akcji i zmniejszyło potrzeby finansowania o połowę, poinformował ISBtech prezes Marek Tymiński.
Marek_Tymiński, prezes CI Games (Fot. spółka)
– Jesteśmy podczas rozmów z bankiem, w naszej ocenie, bank rozumie ostatnie dokonania spółki i bieżącą sytuację. Nasze obecne potrzeby finansowania są ponad dwukrotnie niższe niż te, które mieliśmy wcześniej – powiedział ISBtech Tymiński.
– Poziom zadłużenia spółki jest bardzo zdrowym poziomem szczególnie biorąc pod uwagę kluczowe wskaźniki finansowe. Jednocześnie nie prowadzimy żadnych prac związanych z emisją akcji – dodał prezes.
CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).
Na otwarciu Gamescom 2025 nie zabrakło polskich akcentów. Oto czym pochwaliły się CI Games, Bloober Team, 11 bit studios, One More Level oraz jak zareagowali inwestorzy.
Polscy inwestorzy ze spokojem przyjęli kolejne "groźby celne" Trumpa. Giełda w Warszawie, w odróżnieniu od innych europejskich parkietów, w poniedziałek prezentuje zadziwiający spokój, wyróżniając się wzrostami na ich tle. Indeks WIG20 jest jednym z najsilniejszych w Europie, a w nim dobrze radzi sobie KGHM.
CI Games odnotowało 1 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2025 r. wobec 46 tys. zł straty rok wcześniej.
Poniedziałkowa sesja na giełdzie w Warszawie rozpoczęła się od spadków. Rodzimy rynek akcji jest dziś najsłabszy w Europie. Ciążą mu zarówno wyniki wyborów prezydenckich w Polsce, jak pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych wywołanych cięciem ratingu Stanów Zjednoczonych. Wydaje się, że inwestorzy powinni przygotować się na kilka chłodniejszych tygodni na warszawskim parkiecie.
Środowa sesja na GPW przynosi mocną realizację zysków na dużych spółkach, co może poprzedzać podobną korektę na globalnych rynkach akcji. Jednocześnie gorąco jest na małych spółkach. Indeks sWIG80 znalazł się dziś najwyżej w historii. Na pierwszy plan znów wysuwają się spółki energetyczne, tym razem z ZE PAK-iem na czele, którego akcje drożeją o ponad 34 proc.
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
×
Sprawdź jak StockWatch.pl może pomóc Ci w skutecznym inwestowaniu
Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.