CI Games szacuje 3,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2017 r.

Omawiane walory:

Producent serii gier Sniper Ghost Warrior szacuje, że zanotował 17,7 mln zł skonsolidowanych przychodów i 3,6 mln zł zysku netto w III kw. 2017 r.

(Fot. spółka)

– Skonsolidowane wyniki finansowe grupy kapitałowej CI Games za III kwartał 2017 roku: przychody netto ze sprzedaży: 17,7 mln zł, EBITDA: 7,4 mln zł, EBIT: 5,3 mln zł, zysk netto: 3,6 mln zł – czytamy w komunikacie.

Narastająco po trzech kwartałach CI Games szacuje skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży na 90,9 mln zł, EBITDA 31 mln zł, EBIT 9,5 mln zł, a zysk netto na 5,1 mln zł.

Spółka zastrzegła, że zaprezentowane wyniki mają charakter szacunkowy, a ostateczne wyniki zostaną przedstawione przez spółkę w skonsolidowanym raporcie kwartalnym za III kwartał 2017 roku, którego publikację zaplanowano na 22 listopada 2017 r. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CI Games

Sprzedaż Sniper Ghost Warrior 3 jest nieco lepsza od naszych popremierowych założeń. Rozpoczęliśmy dodruk płyt z grą na konsolę, ponieważ ich zapasy są praktycznie zerowe, z wyjątkiem niewielkiego stoku na XBOX ONE w USA. Dodatkowa produkcja nośników związana jest z zamówieniami z kilku kluczowych rynków, w tym w dużym stopniu z USA. Utrzymująca się sprzedaż trzeciej części Snipera w kolejnych okresach i kolejnych poziomach cenowych zapewnia nam stabilizację finansową i możliwość pracy nad kolejnymi projektami. Obecnie większość zespołu pracuje nad grą z kategorii tactical shooter – powiedział członek zarządu Maciej Nowotny, cytowany w osobnym komunikacie.

W okresie po premierze zespół CI Games intensywnie pracował nad aktualizacjami oraz rozwojem gry na wszystkie platformy. Efektem tych prac jest szereg aktualizacji zawierających najważniejsze udoskonalenia gry oraz dwa dodatki DLC, w tym wydany na początku września „Sabotaż”, dostępny w ramach Przepustki Sezonowej. Obecnie CI Games kończy pracę nad dodatkiem wprowadzającym tryb multiplayer, który trafi do graczy jeszcze w IV kwartale tego roku, podano także.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Piątek należy do maluchów, w grze Biomed, CI Games, T-Bull

  Mniejsze spółki z Biomed-Lublin na czele, absorbują prawie całą uwagę inwestorów i sprawiają, że piątkowa sesja na warszawskim parkiecie jest interesująca. Wśród giełdowych tuzów najbardziej gorącą spółką jest odreagowujące spadki LPP.

 • CI Games: Koszty gry Sniper Ghost Warrior Contracts zwróciły się w II kwartale

  Łączne skonsolidowane przychody ze sprzedaży gry "Sniper Ghost Warrior Contracts" od daty premiery (22 listopada 2019 r.) do 30 czerwca 2020 r. przewyższyły łączne nakłady związane ze stworzeniem i wydaniem gry, w tym kosztem jej produkcji, marketingiem, kosztami wytworzenia na nośnikach fizycznych oraz opłatami licencyjnymi związanymi z silnikiem, na którym oparta jest gra. Kurs akcji CI Games rośnie w piątek rano o 7,65 proc, a za jedna akcję zapłacimy 1,182 zł.

 • CI Games wypracowało 13,1 mln zł przychodów w II kwartale 2020 r.

  Grupa CI Games wypracowała 13,1 mln zł przychodów w II kwartale, a w całym I półroczu 25,4 mln zł. Kurs akcji producenta gier rośnie dziś o ponad 2 proc., a za jedna akcję zapłacimy 1,042 zł.

 • CI Games wydłużył finansowanie kredytowe z mBanku o wartości 15 mln zł

  CI Games podpisał aneks do umowy kredytu odnawialnego z mBankiem dotyczący zwiększenia wysokości kredytu odnawialnego o 15 mln zł. Pozyskane finansowanie może zostać wykorzystane przy realizacji trzech projektów, w tym "Sniper Ghost Warrior Contracts 2" oraz "Lords of the Fallen 2".

 • Odczyty PMI napędzają wzrosty na giełdach, w grze CI Games i T-Bull Giełdy w Europie, a wśród nich GPW, mocno rosną po publikacji dużo lepszych od prognoz czerwcowych indeksów PMI. W Warszawie pierwsze skrzypce grają blue chipy, ale świetnie radzą sobie również mniejsze spółki, w tym m.in. CI Games, T-Bull i Prairie Mining.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR