CI Games wydłużył finansowanie kredytowe z mBanku o wartości 15 mln zł

Omawiane walory:

CI Games podpisał aneks do umowy kredytu odnawialnego z mBankiem dotyczący zwiększenia wysokości kredytu odnawialnego o 15 mln zł. Pozyskane finansowanie może zostać wykorzystane przy realizacji trzech projektów, w tym "Sniper Ghost Warrior Contracts 2" oraz "Lords of the Fallen 2".

cigames,tymiński,mbank, finansowanie, akcje,

Marek_Tymiński, prezes CI Games (Fot. spółka)

– Finansowanie przez bank mimo trwającej wciąż pandemii jest nadal atrakcyjne kosztowo. W najbliższych miesiącach będziemy prowadzić dalsze rozmowy dotyczące finansowania w kolejnych latach. Możliwe jest, że jego poziom kolejny raz może istotnie się zmniejszyć. Ostateczne decyzje podejmiemy najprawomocniej w IV kwartale 2020 – powiedział prezes CI Games Marek Tymiński.

Oprocentowanie kredytu oparte jest o stawkę WIBOR 1M oraz 2,7 pkt. proc. marży. Zabezpieczenia spłaty kredytu są typowe dla tego typu umów i obejmują zastaw finansowy na rachunkach spółki w mBanku oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Jednocześnie prezes CI Games Marek Tymiński zobowiązany jest posiadać minimum 52.663.570 akcje spółki, stanowiące 32,52 proc. liczby głosów w akcjonariacie.

>> Niech strzela Milik – omówienie sprawozdania finansowego CI Games po I kw. 2020 r.

Spółka przypomina, że United Label – globalna platforma wydawnicza z Grupy CI Games – prowadzi emisję akcji, z której chce pozyskać 4,4 mln zł na finalizację prac nad aktualnym portfolio wydawniczym oraz dalszą jego rozbudowę. Spółka z sukcesem zakończyła I transzę emisji, z której pozyskała 3 mln zł. Zapisy w II transzy startują 1 lipca o 10:00.

– Wierzymy w dalszy rozwój United Label, po udanej emisji nadal będziemy większościowym akcjonariuszem z prawie 80-proc. udziałem w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu, a wyniki spółki będziemy konsolidować w sprawozdaniu grupy kapitałowej CI Games – powiedział Tymiński.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Piątek należy do maluchów, w grze Biomed, CI Games, T-Bull

  Mniejsze spółki z Biomed-Lublin na czele, absorbują prawie całą uwagę inwestorów i sprawiają, że piątkowa sesja na warszawskim parkiecie jest interesująca. Wśród giełdowych tuzów najbardziej gorącą spółką jest odreagowujące spadki LPP.

 • CI Games: Koszty gry Sniper Ghost Warrior Contracts zwróciły się w II kwartale

  Łączne skonsolidowane przychody ze sprzedaży gry "Sniper Ghost Warrior Contracts" od daty premiery (22 listopada 2019 r.) do 30 czerwca 2020 r. przewyższyły łączne nakłady związane ze stworzeniem i wydaniem gry, w tym kosztem jej produkcji, marketingiem, kosztami wytworzenia na nośnikach fizycznych oraz opłatami licencyjnymi związanymi z silnikiem, na którym oparta jest gra. Kurs akcji CI Games rośnie w piątek rano o 7,65 proc, a za jedna akcję zapłacimy 1,182 zł.

 • CI Games wypracowało 13,1 mln zł przychodów w II kwartale 2020 r.

  Grupa CI Games wypracowała 13,1 mln zł przychodów w II kwartale, a w całym I półroczu 25,4 mln zł. Kurs akcji producenta gier rośnie dziś o ponad 2 proc., a za jedna akcję zapłacimy 1,042 zł.

 • Odczyty PMI napędzają wzrosty na giełdach, w grze CI Games i T-Bull Giełdy w Europie, a wśród nich GPW, mocno rosną po publikacji dużo lepszych od prognoz czerwcowych indeksów PMI. W Warszawie pierwsze skrzypce grają blue chipy, ale świetnie radzą sobie również mniejsze spółki, w tym m.in. CI Games, T-Bull i Prairie Mining.
 • CI Games podał datę premiery Sniper Ghost Warrior Contracts2. Kurs akcji wystrzelił

  W czwartym kwartale br. nastąpi premiera najnowszej odsłony snajperskiej serii autorstwa CI Games – Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Tytuł będzie dostępny w wersji na PC i konsole. Kurs akcji studia zareagował wzrostem o 9,2 proc. a za jedną akcję zapłacimy obecnie 0,93 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR