Co dalej z kursami akcji Magellana i Newagu – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Przebadaliśmy od strony technicznej walory dwóch reprezentantów indeksu sWIG80, najlepszego w tym roku na parkiecie. Pod lupę eksperta z DM BOŚ trafiły spółki, które próbują przezwyciężyć tegoroczną niemoc.

Najlepszy w tym roku warszawski indeks złapał zadyszkę. Od listopada sWIG80 poddaje się korekcie rozpoczętej przez nową falę obaw o rozwój sytuacji politycznej w kraju. Niemniej cały czas tegoroczna stopa zwrotu indeksu małych spółek jest na plusie i przekracza 7 proc. Warto podkreślić, że ponad połowa spółek rosła w 2015 r. w dwucyfrowym tempie.

Z technicznego punktu widzenia sWIG80 czeka teraz próba sił. Indeks małych spółek od maja porusza się w lekko zniżkującym kanale trendu spadkowego.

– Po nieudanej próbie trwałego sforsowania jego górnego ograniczenia rozpoczęła się korekta, która sprowadziła średnią do poziomu 13.000 pkt., który jest o tyle istotny, że broni dostępu do sierpniowych minimów. Tym samym zauważalne przekroczenie wspomnianego poziomu otworzy drogę podaży do swobodniejszego zejścia w kierunku 12.500 pkt. – dodaje Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ.

sWIG80_analiza_techniczna

Kliknij, aby powiększyć

W grudniu pozytywnie na tle słabego rynku prezentuje się Newag. Akcje spółki na kilku sesjach zyskały ponad 10 proc. Atutem spółki okazało się pozyskanie nowych kontraktów. Niedawno Newag podpisał umowę na dostawę dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls. Wartość zlecenia to blisko 35 mln zł. Na przestrzeni ostatnich miesięcy ważnym kontraktem jest zlecenie na rozbudowę metra w Sofii. Z tego tytułu Newag może maksymalnie dostać około 237 mln zł.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Newag oraz Magellan wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT MAGELLAN, newag, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR