Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: MAGELLAN

 • 27 czerwca 2016

  Włosi wykupią akcje Magellana po 68 zł za sztukę

  Squeeze out potrwa do końca miesiąca. Cena zaproponowana za każdy walor spółki zapewniającej finansowanie szpitalom i jednostkom samorządu terytorialnego jest taka sama jak w wezwaniu.

 • 08 stycznia 2016

  Polska giełda znów najsłabsza w całej Europie, w grze Energa i Magellan

  W piątek warszawski rynek jest jednym z niewielu czerwonych punktów na zielonej mapie Europy. Przed południem WIG20 zniżkuje momentami o 0,8 proc. i ustanawia nowe tegoroczne minima.

 • Włosi wezwali na akcje Magellana, kurs spółki podskoczył o 10 proc.

  Włoski inwestor chce przejąć wszystkie akcje giełdowej spółki zapewniającej finansowanie szpitalom i jednostkom samorządu terytorialnego. Na stole jest w sumie 430 mln zł, czyli około 100 mln zł więcej niż dotychczasowa wartość księgowa.

 • 07 grudnia 2015

  Co dalej z kursami akcji Magellana i Newagu – analiza techniczna

  Przebadaliśmy od strony technicznej walory dwóch reprezentantów indeksu sWIG80, najlepszego w tym roku na parkiecie. Pod lupę eksperta z DM BOŚ trafiły spółki, które próbują przezwyciężyć tegoroczną niemoc.

 • 14 lipca 2015

  Magellan zwiększa kontraktację na trudnym rynku

  Grupa świadcząca usługi finansowe na rynku medycznym zamknęła II kwartał 12-proc. wzrostem kontraktacji bilansowej i niewielkim przyrostem pozabilansowej. Analitycy DM BPS zwracają uwagę, że Magellanowi udało się powstrzymać spadek kontraktacji pozabilansowej obserwowany w poprzednich kwartałach.

 • 01 kwietnia 2015

  11 spółek na celowniku insiderów i funduszy inwestycyjnych

  W ostatnich dniach I kwartału menadżerowie i fundusze inwestycyjne zabrali się za wiosenne porządki w portfelach akcyjnych. StockWatch.pl sprawdził, gdzie i dlaczego doszło do najciekawszych znaczących transakcji.

 • 11 marca 2015

  11 spółek, w których uaktywnili się insiderzy i fundusze

  Solidne wzrosty cen akcji spółek z segmentu małych i średnich zachęciły do większej aktywności insiderów oraz fundusze inwestycyjne. StockWatch.pl zestawił najciekawsze znaczące transakcje z ostatnich dni.

 • 15 stycznia 2015

  Magellan rozważa skup akcji zamiast wypłaty dywidendy

  Niska wycena giełdowa spółki świadczącej usługi finansowe na rynku medycznym skłania jej zarząd do rozważenia skupu części akcji własnych w miejsce dywidendy zapowiedzianej w marcu 2014 r. W tym roku Magellan będzie musiał bardzo aktywnie pozyskiwać klientów, by zniwelować negatywną dla wyników obniżkę ustawowych odsetek.

 • 14 stycznia 2015

  Magellan zwieńczył IV kwartał rekordową kontraktacją bilansową

  Miniony kwartał przyniósł Magellanowi wzrost wartości kontraktacji bilansowej o 89 proc. To efekt wysokiej aktywności sprzedażowej grupy, wzmożonego popytu podmiotów medycznych na usługi spółki oraz działań akwizycyjnych na rynku jednostek samorządu terytorialnego.

 • 12 stycznia 2015

  10 najciekawszych spółek wśród styczniowych rekomendacji

  W tym roku maklerzy wydali pierwsze ciekawe rekomendacje z zaleceniami kupuj. Na liście styczniowych okazji inwestycyjnych figurują akcje, które zdaniem analityków dadzą zarobić od kilkunastu do kilkudziesięciu procent.

 • Jest wysoka rekomendacja dla Magellana pod zyski z biznesu w Hiszpanii

  Zdaniem analityków BESI, otwarcie oddziału w Hiszpanii będzie dla grupy zapewniającej finansowanie podmiotom z sektora medycznego długoterminowym impulsem dla wzrostu zysków oraz częściowo zrekompensuje mniej korzystne warunki w Polsce. W najnowszej rekomendacji biuro wyceniło akcje Magellana z ponad 23-proc. przebitką.

 • 08 grudnia 2014

  Co dalej z kursami Kerdos Group i Magellana – analiza techniczna

  Tym razem diagnozie technicznej poddaliśmy notowania dwóch spółek, które ruszyły żwawo z odbiciem. Ekspert z DM BOŚ nakreślił najbliższe wsparcia i opory dla Kerdos Group i Magellana.

 • 20 listopada 2014

  Magellan dopina szczegóły pierwszej transakcji w Hiszpanii

  Grupa zapewniająca finansowanie podmiotom z sektora medycznego i jednostkom samorządu terytorialnego obrała azymut na Hiszpanię. Do końca tego roku chce na tym rynku przeprowadzić pierwszą transakcję.

 • wczoraj

  Magellan w III kwartale utrzymał dwucyfrową dynamikę zysków

  Grupa zapewniająca finansowanie podmiotom z sektora medycznego i jednostkom samorządu terytorialnego w III kwartale śrubował rekordowe wyniki. Zyski rosły w ponad 20-proc. tempie, bijąc o kilka procent konsensus rynkowy.

 • 21 października 2014

  10 polskich spółek, które rozpychają się na zagranicznych rynkach

  Nasze spółki giełdowe coraz śmielej poczynają sobie z wchodzeniem na zagraniczne rynki. W ostatnim czasie uaktywniły się szczególnie firmy z sektora finansowego i informatycznego, które przestają się mieścić w Polsce. Mimo nieodłącznego ryzyka, rozsądna ekspansja zagraniczna to świetna wiadomość dla inwestorów.

 • Magellan wchodzi z biznesem na rynek hiszpański

  Grupa zapewniająca finansowanie podmiotom z sektora medycznego i jednostkom samorządu terytorialnego utworzyła oddział w Barcelonie. Hiszpania to trzeci po Czechach i Słowacji rynek zagraniczny, na którym będzie działał Magellan.

 • 06 października 2014

  11 ważnych spółek u progu nowego sezonu wyników

  Rynek znalazł się w sytuacji chwiejnej równowagi, z której mogą go wytrącić nawet niewielkie negatywne sygnały, prowokując kolejną przecenę. Na pierwsze wyniki III kwartału przyjdzie poczekać jeszcze ponad tydzień, ale już teraz sprawdziliśmy, co sygnalizują najważniejsze spółki giełdowe.

 • Magellan zamknął III kwartał z rekordowymi wynikami sprzedaży

  Grupa zapewniająca finansowanie podmiotom z sektora medycznego i jednostkom samorządu terytorialnego miała w III kwartale 419 mln zł kontraktacji bilansowej. W poniedziałek kurs akcji Magellana rośnie o ponad 2 proc.

 • 16 września 2014

  Magellan jeszcze w tym roku wejdzie na nowy rynek [WYWIAD]

  Krzysztof Kawalec, prezes zarządu Magellan SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o wynikach finansowych spółki w drugim kwartale 2014 roku.

 • 01 września 2014

  Zyski kwartalne dodały skrzydeł notowaniom Magellana

  Grupa zapewniająca finansowanie podmiotom z sektora medycznego i jednostkom samorządu terytorialnego zarobiła na czysto w II kwartale o 1/5 więcej niż przed rokiem. W poniedziałek kurs akcji Magellana rośnie o kilka procent.

 • 18 lipca 2014

  Magellan w I półroczu zdobył umowy na ponad 0,9 mld zł

  Grupa zapewniająca finansowanie sektora medycznego zakontraktowała w minionym półroczu umowy warte o 2 proc. więcej niż rok wcześniej. Magellan dostał też odświeżoną rekomendację kupuj od DM BOŚ z ponad 30-proc. potencjałem.

 • 08 lipca 2014

  Pięć nadzianych spółek z branży finansowej

  Przecena równo daje popalić giełdowym spółkom, dlatego StockWatch.pl tym razem rozejrzał się za okazjami inwestycyjnymi w branży, która słynie z umiejętności generowania dużej gotówki. Na naszej liście znalazły się dwa banki oraz trzy firmy handlujące wierzytelnościami.

 • 29 maja 2014

  W akcjonariacie Magellana ujawnił się kolejny fundusz

  Tym razem potencjał w akcjach spółki zapewniającej finansowanie sektora medycznego dostrzegł Pioneer Pekao IM. To szósty fundusz, który ujawnił się z ponad 5-proc. pakietem w akcjonariacie.

 • 26 maja 2014

  Relacja z czatu inwestorskiego z wiceprezesem Magellan SA

  Na poniedziałkowym spotkaniu on-line z Grzegorzem Grabowiczem stawiło się ponad 170 osób. Dyskusja dotyczyła m.in. wyników finansowych i perspektyw rynku spółki, której główną działalnością jest dostarczanie finansowania podmiotom z sektora medycznego oraz samorządom terytorialnych.

 • 22 maja 2014

  Magellan kontynuuje odbicie, broker podniósł wycenę akcji o 60 proc.

  Eksperci z Espirito Santo Investment Bank wyceniają jedną akcję spółki zapewniającej finansowanie sektora medycznego na blisko 90 zł. Biuro liczy, że w kolejnych latach Magellan utrzyma dwucyfrowy wzrost zysku netto.

 • 12 maja 2014

  Rekordowe zyski łagodzą przecenę na kursie akcji Magellana

  Grupa zapewniająca finansowanie podmiotom z sektora medycznego w I kwartale utrzymała dwucyfrowe tempo wyników. Pozytywny wpływ miały niskie koszty finansowania oraz dobra dyscyplina kosztowa. Zarząd podkreśla, że widzi w kolejnych kwartałach duże szanse na utrzymanie dotychczasowej dynamiki wzrostu Magellana.

 • 28 kwietnia 2014

  Sześć spółek, które przypieszyły publikację wyników

  Wcześniejsza publikacja raportu finansowego to dobra wiadomość, nawet gdyby sam raport nie niósł niespodzianek. Nadal większość firm kleci swoje sprawozdania na ostatnią chwilę. StockWatch.pl sprawdził, czego spodziewać się po wynikach sześciu znanych spółek, które wyrywają się z pokazaniem inwestorom swoich dokonań.

 • 31 marca 2014

  W kwietniu WIG ma apetyt na wzrost rzędu 5 proc.

  Główny indeks naszego rynku ma apetyt by po chudszym miesiącu znów przybrać na wadze. Z sondy przeprowadzonej przez StockWatch.pl wynika, że spodziewane kwietniowe wzrosty ma napędzać poprawa wyników oraz przymiarki do wypłat znaczących dywidend.

 • 24 marca 2014

  Magellan z rekordowym zyskiem i zapowiedzią dywidendy za 2014 rok

  Grupa zapewniająca finansowanie podmiotom z sektora medycznego zamknęła IV kwartał oraz cały 2013 rok historycznie najwyższymi zyskami. Spółka zamierza rekomendować wypłaty dywidendy w wysokości do 50 proc. jednostkowego zysku spółki począwszy od wyniku za 2014 rok.

 • 20 lutego 2014

  Broker widzi w Magellanie potencjał do wzrostu i szansę na dywidendę

  Analitycy DM Banku BPS wycenili akcje spółki na 15 proc. powyżej obecnej ceny rynkowej. Biuro liczy, że w tym roku Magellan zainicjuje wypłatę dywidendy ze stopą w okolicach 4 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku