Cztery spółki w sprzyjającej sytuacji technicznej

Omawiane walory: , , ,

Ostatnie dni okazały się punktem zwrotnym dla rynku. Okazję do wzrostów próbują korzystać m.in. spółki, którym ostatnio niewiele brakowało do rozstrzygnięcia sytuacji technicznej na swoją korzyść. StockWatch.pl z pomocą eksperta sprawdził szanse czterech śmiałków na pokonanie ważnych oporów.

Coraz więcej inwestorów wraca z urlopu i rozpoczyna budowanie nowego portfela akcyjnego. Wzmożone zakupy na warszawskim parkiecie widać po rosnących z dnia na dzień obrotach. We wtorek ich wartość była najwyższa w całym okresie wakacyjnym. Rajd z ostatnich sześciu sesji pozwolił również na odrobienie 1,5-miesięcznej przeceny. Aktualny wynik dla indeksu WIG liczony od pierwszej lipcowej sesji to 0,8 proc. na plusie, a dla WIG20 prawie 1,8 proc.

Sierpniowy zryw poprawił obraz całego rynku oraz zachęcił sporo akcji do wędrówki na północ. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, które spółki próbują wykorzystać okazję do rozstrzygnięcia sytuacji technicznej na swoją korzyść.

Jednym ze śmiałków jest Arctic Paper. Producent i dystrybutor papieru ma za sobą trudny 2013 rok. Jednak w firmie zaszły duże zmiany, pojawił się nowy zarząd i rada nadzorcza. W II połowie lipca analitycy DM BOŚ podnieśli cenę docelową dla spółki do 3,30 zł z 2,60 zł i podtrzymali zalecenie trzymaj. Ich zdaniem, nadmiar mocy produkcyjnych papieru w Europie osłabi tempo odbicia w tym sektorze. Jednocześnie spodziewają się płaskich wyników w 2015 r. i kolejnych latach. Najbliższa okazja do sprawienia niespodzianki już 1 września. Tego dnia Arctic zaprezentuje wyniki za I półrocze 2014 r.

– Cena stara się zakręcić w górę – szeroka platforma do zmiany trendu na wzrostowy. Kluczowy opór znajduje się na poziomie 3,37 zł. Wybicie powyżej tego zatrzymania otworzy drogę wyżej. Kolejne zatrzymanie to 3,80 i 4,21 zł. Wsparcia położone są na: 2,88 i 2,72 zł. Zwyżka ceny potwierdzona jest na wskaźnikach i oscylatorach, na których dominują wskazania kupna (MACD, Parabolic, Stochastic i RSI). Wsparcie dla ceny stanowi średnia ruchoma. Wskaźniki wolumenowe sygnalizują lekki napływ środków na rynek waloru. – ocenia Krzysztof Borowski, Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

analiza_techniczna_Arctic

Kliknij, aby powiększyć

>> Nie pomijaj fundamentów – w serwisie znajdziesz najważniejsze informacje na temat finansowej kondycji spółki >> Zobacz obraz fundamentalny Arctic Paper przed wynikami półrocznymi w serwisie StockWatch.pl

Ostatnio więcej śmiałości nabrały akcje ATM Grupa. W wypadku tej spółki imponująco prezentuje się prognoza najbliższego zysku netto. Analitycy DM BDM przewidują ponad 650-proc. wzrost do poziomu 3,5 mln zł. Biuro spodziewa się po grupie dobrych rezultatów w obszarze produkcji i nadawania. Dodatkowo pozytywnie na wynik netto powinien przełożyć się rezultat AidemMedia, w której giełdowa spółka posiada pakiet 50 proc. udziałów. Raport za I półrocze poznamy już 1 września. >> Odwiedź stronę analityczną spółki w serwisie


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów ATM Grupa, Black Lion oraz Cyfrowy Polsat wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT arctic, atmgrupa, blacklion, CYFRPLSAT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR