Diagnostyka zwiększa zaangażowanie w akcjonariacie genXone

Omawiane walory:

Spółka Diagnostyka, największa w kraju sieć laboratoriów medycznych zwiększa z 10,97 proc. do 15,22 proc. swój udział w akcjonariacie biotechnologicznej spółki genXone. Obie firmy intensywnie współpracują od pięciu lat w zakresie badań wysokospecjalistycznych m. in. badań genetycznych.

genxone, diagnostyka, akcje, biotechnologia,

Diagnostyka zwiększa zaangażowanie w akcjonariacie genXone

W strukturach spółki funkcjonują dwa laboratoria: diagnostyki molekularnej oraz badań i rozwoju. W ramach działalności laboratorium diagnostyki molekularnej spółka wprowadziła m. in. najnowszą wersję testu identyfikującego SARS-CoV-2, który umożliwia identyfikację zestawu aż 4 genów charakterystycznych dla tego wirusa. Dodatkowo laboratorium badań i rozwoju genXone specjalizujące się w sekwencjonowaniu NGS (ang. next generation sequencing) opracowuje i wprowadza nowe rozwiązania badawcze dostosowane dla sektorów medycyny i przemysłu. Oferta genXone jest więc uzupełnieniem portfolio usług działającej w całym kraju sieci laboratoriów Diagnostyka.

– Diagnostyka wykonuje rocznie ponad 100 mln badań dla ok. 16 mln pacjentów. Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność za jakość i fachowość usług, dlatego współpracujemy tylko z wiarygodnymi partnerami. Pragniemy też rozszerzać działalność na nowe obszary, które wymagają stosowania coraz bardziej zaawansowanych technologii, m.in. właśnie takich jak sekwencjonowanie nanoporowe. Tego typu badania są przyszłością zarówno epidemiologii jak i rozwoju ogólnie rozumianej nauki i medycyny. Dlatego będziemy coraz ściślej współpracować z genXone, która dysponuje takimi unikatowymi technologiami. Chcemy inwestować we wzajemny rozwój i umacnianie pozycji nie tylko na rynku polskim, ale także na rynkach zagranicznych – podkreśla prof. Jakub Swadźba, prezes sieci Laboratoriów Medycznych Diagnostyka.

– Dla nas rozszerzenie obecności w akcjonariacie sprawdzonego partnera jakim jest Diagnostyka, to potwierdzenie naszej rosnącej pozycji w obszarze zaawansowanych badań. Jesteśmy pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych dziesięciu na świecie laboratoriów wykorzystujących technologię sekwencjonowania nanoporowego w wielu obszarach nauki, biznesu i medycyny. Dlatego zacieśnianie współpracy biznesowej między naszymi firmami jest naturalną ścieżką rozwoju i pozwoli na uzyskanie lepszego efektu synergii – mówi Michał Kaszuba, prezes genXone.

GenXone działa w branży biotechnologicznej i zajmuje się wykorzystaniem technologii sekwencjonowania nanoporowego (NGS) w wielu obszarach nauki i biznesu, m.in. w diagnostyce genetycznej, przemyśle spożywczym, weterynarii czy rolnictwie. Akcje spółki są notowane na NewConnect od 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o genxone)

 • GenXone wypracował ponad 7 mln zł w 2020 r.

  GENXONE odnotował 4,12 mln zł zysku netto w IV kwartale i ponad 7 mln zł w całym 2020 r. Ubiegły rok stał w spółce pod znakiem zwiększenia zakresu projektów badawczych, zwłaszcza metody sekwencjonowania nanoporowego w badaniach nad genomem wirusa SARS-CoV-2.

 • genXone przeprowadzi pilotaż NGS do badań SARS-CoV-2 w WSS-E w Olsztynie

  GENXONE podpisał z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Olsztynie umowę na przeprowadzenie projektu pilotażowego, którego celem jest wdrożenie sekwencjonowania nanoporowego (NGS) do badań epidemiologicznych wirusa SARS-CoV-2.

 • genXone zadebiutuje na NewConnect 25 sierpnia

  Już we wtorek 25 sierpnia zadebiutują na parkiecie NewConnect akcje spółki GENXONE. Spółka działa w branży biotechnologicznej i specjalizuje się w sekwencjonowaniu kwasów nukleinowych w oparciu o technologię sekwencjonowania nanoporowego, jednej z gałęzi Next-Generation Sequencing (NGS).

 • genXone może badać więcej próbek na obecność COVID-19

  GENXONE, podpoznański startup działający w obszarze biotechnologii zainwestował w dodatkowe specjalistyczne urządzenia w Mobilnym Pawilonie Laboratoryjnym działającym w Suchym Lesie. Nowy, zaawansowany technologicznie sprzęt, pozwolił zwiększyć przepustowość laboratorium nawet do tysiąca próbek na dobę, wobec dotychczasowych możliwości rzędu pięciuset. GENXONE wkrótce zadebiutuje na warszawskim parkiecie NewConnect.

 • GenXone: Pracujemy nad wykorzystaniem jednej z najnowocześniejszych na świecie technologii służących analizie DNA

  Dr Michał Kaszuba, współzałożyciel i prezes zarządu GENXONE, rozmawia z redakcją StockWatch.pl o ofercie akcji na platformie crowdfundingowej, planach rozwoju i debiutu na NewConnect.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR