Digate nie ma 33 tys. zł na wypłatę odsetek od obligacji

Z wakacyjną atmosferą pożegnali się obligatariusze Digate SA, którzy nie otrzymali w terminie kuponu od obligacji DGT0414. Spółka zwróciła się do posiadaczy pechowych papierów z prośbą o kontakt i zapowiedziała przedstawianie propozycji porozumienia na początku sierpnia.

(Fot. stockwatch.pl)

Lipcową czarną listę rynku długu poszerzyła spółka Digate SA. Według komunikatu emitent nie wypłacił w terminie (5 lipca) kuponu od obligacji DGT0414. Wartość nominalna pechowej serii to 0,95 mln zł. Informację potwierdził KDPW, który podał, że spółka nie przekazała środków na wypłatę.

Zaległy kupon to ok. 33 tys. zł. Digate zwrócił się do obligatariuszy z prośbą o kontakt. Spółka zamierza przedstawić obligatariuszom propozycję porozumienia na początku sierpnia.

– Jednocześnie, celem wywiązania się ze swoich zobowiązań wobec obligatariuszy, spółka przygotowała dla obligatariuszy propozycję porozumienia. Prosimy obligatariuszy o kontakt ze spółką pod adresem e-mail obligacje@digate.pl w terminie do 31 lipca 2013 r. Po tym terminie zarząd spółki prześle wszystkim obligatariuszom propozycję porozumienia. – czytamy w komunikacie spółki.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

Spółka powstała w wyniku połączenia Novainvest SA z Digate Interactive Sp. z o.o. Obecnie zajmuje się integracją rozwiązań biznesowych IT w obszarze budowy zaawansowanych aplikacji internetowych, desktopowych oraz mobilnych. Kondycję fundamentalną spółki uważnie śledzi nasz analityk, który w omówieniu raportu za I kwartał 2013 r. zwracał uwagę na słabe punkty.

– Pewnym mankamentem w tym zakresie pozostaje natomiast cały czas zdolność do obsługi zadłużenia generowanymi wynikami finansowymi – jak zauważono już wcześniej, mimo notowanej ostatnio poprawy r/r, w ujęciu narastającym za 12 m-cy cały czas są straty, a przepływy pieniężne wykazane za 2012 r. również specjalnie korzystne nie były (blisko 1,6 mln zł odpływu gotówki z działalności operacyjnej, przy dodatnim, za sprawą działalności finansowej, saldzie na poziomie ogólnym w wysokości ok. 0,6 mln zł). Tak więc, jak na razie wszelkie wskaźniki wiarygodności kredytowej i temu podobne są generalnie na minus, przy czym z drugiej strony należy mieć na uwadze, że zadłużenie Grupy, tak oprocentowane jak i ogółem, jest generalnie niskie, a poziom środków pieniężnych jest stosunkowo wysoki (a przy uwzględnieniu całości inwestycji krótkoterminowych mamy wyższą wartość aniżeli zadłużenia ogółem). – powiedział Tomasz Nawrocki, analityk StockWatch.pl.>> Zobacz aktualną analizę fundamentalną spółki.

Informacja o poślizgu w wypłacie kuponu nie pozostała bez wpływu na wycenę obligacji. W poniedziałek papiery dłużne Digate tracą 3,2 p.p. i są wyceniane na 91,01 proc. nominału.

>> Sprawdź wszystkie najważniejsze parametry obligacji Digate SA oraz daty wypłaty odsetek. >> Zobacz kalkulator rentowności dla obligacji DGT0414.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)

 • Hydra Games: Emisja pozwoli nam na zdynamizowanie rozwoju

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Kamil Kurkowski, prezes zarządu Hydra Games. Tematem spotkania były dotychczasowe premiery, plany rozwoju spółki oraz trwająca emisja akcji.

 • Varsav Game Studios: Zbudowaliśmy bardzo ciekawe portfolio spółek na różnym etapie rozwoju

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Łukasz Rosiński, prezes Varsav Game Studios. Tematem spotkania było omówienie bieżącej działalności spółki.

 • AILIS: Automatyzacja nowoczesnej diagnostyki piersi jest koniecznością

  AILIS, startup medyczny z Krakowa, stworzył pionierską w skali świata technologię w celu wczesnego diagnozowania zmian nowotworowych oraz szacowania ryzyka zachorowania. Projekt otrzymał blisko 5 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i budzi zainteresowanie kolejnych inwestorów. O projekcie, problemach diagnostyki nowotworowej i planach komercjalizacji systemu z redakcją StockWatch.pl rozmawia Michał Matuszewski, pomysłodawca i CEO AILIS.

 • The Amazing American Circus zadebiutuje 12 sierpnia na PC i konsolach.

  The Amazing American Circus - trafi na PC i konsole w nowym terminie, premierę przesunięto na 12 sierpnia br.  Jutro rozpoczną się zamknięte beta testy gry, 20 maja spółka planuje przeprowadzić otwarte testy bety z użyciem funkcjonalności Steam Playtest.

 • Spółka zależna Varsav Games Studio tworzy tytuł w klimacie cyberpunk

  Cyber Rain Games, spółka z portfolio Varsav Game Studios oraz No Gravity Games, opublikowała szczegóły swojej nadchodzącej produkcji - Tattoo Punk. Gra, w której wcielamy się w rolę menedżera cyberpunkowego salonu tatuażu, pojawi się na PC (Steam, GOG.com) oraz konsoli Nintendo Switch. Dokładna data premiery oraz cena zostaną ogłoszone w niedalekiej przyszłości.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR