DM BOŚ wycenił akcje Asbisu na ponad 30 zł za sztukę

Omawiane walory:

Jakub Viscardi, analityk DM BOŚ, w raporcie z 28 kwietnia, utrzymał rekomendację kupuj dla Asbisu. Wycena akcji w horyzoncie 12-miesięcznym wzrosła do 30,20 zł za sztukę. W czwartek kurs akcji Asbisu rośnie o 9 proc. do 22,20 zł

asbis, rekomendacja, akcje, informatyka, handel,

(Fot. spółka)

W 2020 roku Asbis zanotował historycznie rekordowe wyniki całoroczne (137 proc. wzrost r/r EPS) pod wpływem wykreowania w warunkach pandemii wielkiego popytu na sprzęt komputerowy. Według analityka DM BOŚ, w br. popyt na sprzęt komputerowy, oprogramowanie itd. powinien się utrzymać i razem z organicznym rozwojem w dalszym ciągu napędzać zyski spółki (rozszerzenie oferty produktów w następstwie podpisania nowych umów dystrybucyjnych).

– Gartner zakłada, że w 2021 roku globalne wydatki na IT osiągną 4,1 bln USD (+8 proc. r/r), a popyt na sprzęt komputerowy powinien wzrosnąć jeszcze bardziej (+14 proc. r/r). Co ważniejsze, Gartner oczekuje kontynuacji tego wzrostu w przyszłym roku – czytamy w raporcie przygotowanym przez Jakuba Viscardi, analityka DM BOŚ.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Ekspert biorąc pod uwagę prognozę całoroczną zarządu spółki na 2021 rok oraz prognozy Gartnera/IDC dla rynku w 2021/22, mocno podwyższył prognozy finansowe na 2021 rok i lata następne. Od kiedy DM BOŚ wydał rekomendację kupuj dla Asbisu, stopa zwrotu na jego akcjach wyniosła 582 proc. (z uwzględnieniem dywidend), niemniej analityk nadal dostrzega spory dwucyfrowy potencjał wzrostu kursu akcji wobec 12-miesięcznej wyceny w wysokości 30,20 zł na akcję.

– Dlatego też podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną Kupuj. Obecnie walory Asbisu są notowane przy relatywnie niskich mnożnikach P/E i EV/EBITDA na 2021 (odpowiednio ok. 5x i 4x), co implikuje odpowiednio ok. 65 proc. i 55 proc. dyskonto względem porównywalnych spółek. Oczekując znakomitych wyników finansowych za I kw. 2021 roku i dystrybucji 0,20 USD dywidendy na akcję w maju podtrzymujemy również krótkoterminową rekomendację relatywną Przeważaj – czytamy w raporcie.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 2,37 mld USD w 2020 r.

Rekomendacja dla Asbisu powstała 28 kwietnia 2021 r. Autorem rekomendacji jest Jakub Viscardi, analityk DM BOŚ. Wymagany prawem disclaimer jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o asbis)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR