Do 23 października trwają zapisy w wezwaniu na Ceramikę Nową Galę

Omawiane walory:

Tegoroczna jesień stoi pod znakiem wysypu wezwań. Jedna z ofert dotyczy producenta płytek ceramicznych.

Cerrad,wezwanie,akcje,Ceramika,Nowa,Gala

Cerrad oferuje 0,75 zł za akcję giełdowego producenta płytek ceramicznych.

Cerrad, czyli podmiot, którego Ceramika Nowa Gala wybrała jako inwestora strategicznego w ramach procesu przeglądu opcji strategicznych, oferuje 0,75 zł za akcję. Wcześniej inwestor zawarł umowę z dwoma członkami zarządu Nowej Gali – Waldemarem Piotrowskim oraz Pawłem Górnickim, którzy posiadają odpowiednio 23,04 proc. oraz 0,75 proc. akcji spółki. Obaj zadeklarowali udział w wezwaniu i sprzedaż łącznie 23,79 proc. akcji. Co ciekawe, Waldemar Piotrowski zgodził się przy tym sprzedać wszystkie swoje akcje po cenie o grosz niższej za sztukę, tj. po cenie 0,74 zł. Pod koniec września prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego, wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej przejęciu przez Cerrad kontroli nad Ceramiką Nową Galą. Uzyskanie zgody UOKiK było jednym z warunków wezwania.

– Bardzo się cieszę, że postępowanie antymonopolowe zostało przeprowadzone tak sprawnie i zakończyło się wydaniem zgody Prezesa UOKiK na planowaną transakcję. W przypadku powodzenia wezwania, pozwoli nam to płynnie przejść do kolejnego etapu, jakim jest wycofanie Ceramiki Nowej Gali z obrotu giełdowego, a następnie przeprowadzenie niezbędnej restrukturyzacji spółki oraz jej pełnej integracji z naszą firmą – powiedział Paweł Bąk, prezes Cerradu.

Harmonogram wezwania na Ceramikę Nową Galę

Wydarzenie Termin
Ogłoszenie wezwania 4 września 2019 r.
Początek przyjmowania zapisów 24 września 2019 r.
Ostatni dzień przyjmowania zapisów 23 października 2019 r. (do godz. 17:00)
Zawarcie transakcji sprzedaży akcji 28 października 2019 r.
Rozliczenie transakcji sprzedaży akcji 30 października 2019 r.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w wypadku przekroczenia progu 90 proc. ogólnej liczby głosów na WZ Ceramiki Nowej Gali, Cerrad nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Ceramiki Nowej Gali

– Uważamy, że zaproponowana przez nas oferta nabycia 100 proc. akcji Ceramiki Nowej Gali stanowi atrakcyjną propozycję dla jej obecnych akcjonariuszy do sprzedaży akcji. Chciałbym przy tym wysłać jasny sygnał, że proponowana przez nas cena jest ceną ostateczną. Jeśli obecni akcjonariusze mniejszościowi nie zdecydują się odsprzedać swoich akcji, Cerrad ma alternatywne możliwości wzrostu, w tym poprzez dalszy rozwój organiczny, który skutecznie realizowaliśmy w ostatnich latach – podkreślił Paweł Bąk. – Cerrad nabędzie akcje Ceramiki Nowej Gali tylko i wyłącznie w przypadku złożenia przez obecnych akcjonariuszy zapisów na poziomie, który pozwoli nam w szybki sposób przejąć pełną kontrolę nad spółką i wycofać ją z giełdy. W sytuacji, gdy wynik wezwania będzie dla nas niesatysfakcjonujący i nie zostaną spełnione wszystkie warunki wezwania, nie kupimy akcji – dodał prezes Cerradu.

W momencie ogłoszenia wezwania, oferowana cena zawierała 19-proc. premię względem średniej z 6 miesięcy. Względem kursu na GPW, stawka była znacznie skromniejsza. Obecnie notowania producenta płytek ceramicznych utrzymują się w wąskim przedziale 0,72-0,74 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Nowagala, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Cerrad nabył ponad 4 proc. akcji Ceramiki. Akcjonariusze mniejszościowi blokują uchwałę z bożonarodzeniowego walnego

  Cerrad nabył w wezwaniu akcje stanowiące 4,23 proc. kapitału zakładowego Ceramiki Nowej Gali, co jednak wciąż nie pozwala na zdjęcie jej z giełdy. Jednocześnie Sąd Okręgowy w Kielcach, na wniosek dwóch akcjonariuszy mniejszościowych, wstrzymał wykonanie uchwały z kontrowersyjnego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki, które odbyło się 24 grudnia 2019 roku.

 • Cerrad będzie nowym właścicielem Ceramiki Nowej Gali

  W ramach wezwania dotychczasowi akcjonariusze Ceramiki Nowej Gali złożyli zapisy na sprzedaż 36,85 mln akcji, stanowiących 78,59 proc. kapitału zakładowego spółki. Mimo że nie wszystkie warunki wezwania zostały jeszcze spełnione, Cerrad zdecydował się nabyć akcje giełdowego producenta płytek gresowych.

 • Cerrad ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Ceramiki Nowej Gali

  Cerrad oferuje 0,75 zł za akcję giełdowego producenta płytek ceramicznych, czyli o 3 grosze mniej niż bieżący kurs na GPW. Waldemar Piotrowski, prezes spółki, który posiada 23 proc. akcji, zadeklarował udział w wezwaniu po cenie o 0,01 zł niższej, niż wynosi cena oferowana wszystkim pozostałym akcjonariuszom.

 • Pozytywne nastroje na GPW, inwestorzy czekają na Fed

  Ostatnia przed posiedzeniem Fed i Bożym Ciałem sesja na GPW upływa pod znakiem lekkich spadków. Nastroje wciąż jednak pozostają optymistyczne. Pytanie tylko, czy piątek nie przyniesie negatywnej weryfikacji wczorajszego optymizmu?

 • Lotos rośnie po wynikach, w grze Grupa Azoty i Qumak

  Dużym spółkom udało się wykorzystać okres prosperity w polskiej gospodarce do poprawy wyników. Potwierdza to Lotos, którego akcje drożeją dziś po publikacji wstępnych wyników. Znacznie gorzej sytuacja wygląda w wypadku mniejszych firm.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR