Cerrad ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Ceramiki Nowej Gali

Omawiane walory:

Cerrad oferuje 0,75 zł za akcję giełdowego producenta płytek ceramicznych, czyli o 3 grosze mniej niż bieżący kurs na GPW. Waldemar Piotrowski, prezes spółki, który posiada 23 proc. akcji, zadeklarował udział w wezwaniu po cenie o 0,01 zł niższej, niż wynosi cena oferowana wszystkim pozostałym akcjonariuszom.

Cerrad, wezwanie, akcje, Ceramika, Nowa, Gala

Paweł Bąk, prezes Cerradu.

Cerrad chce skupić wszystkie akcje (tj. ponad 46,89 mln) Ceramiki Nowej Gali i wycofać spółkę z GPW. We wtorek inwestor zawarł umowę z dwoma członkami zarządu Ceramiki Nowej Gali – Waldemarem Piotrowskim oraz Pawłem Górnickim, którzy posiadają odpowiednio 23,04 proc. oraz 0,75 proc. akcji spółki. Zobowiązali się oni do złożenia zapisów w wezwaniu obejmujących wszystkie posiadane przez nich akcje, tj. łącznie 23,79 proc. Waldemar Piotrowski zgodził się przy tym sprzedać wszystkie swoje akcje po cenie o 0,01 zł niższej, niż wynosi cena oferowana pozostałym akcjonariuszom, tj. po cenie 0,74 zł za sztukę. Zapisy ruszą 24 września i potrwają do 23 października br.

– Cerrad jest dynamicznie rozwijającym się producentem płytek ceramicznych w Europie, a nasze linie produkcyjne należą do najnowocześniejszych na świecie. Ceramika Nowa Gala to firma z rozpoznawalną marką, znaczącą pozycją rynkową. Od pewnego czasu znajduje się jednak w trudnej sytuacji i od kilku lat notuje pokaźne straty. Spadająca sprzedaż jest niewystarczająca, by pokryć wysokie koszty stałe i osiągnąć dodatnią rentowność. Ceramika Nowa Gala niewątpliwie potrzebuje silnego partnera. Cieszę się, że to właśnie my zostaliśmy wybrani na jej inwestora strategicznego. Naszym celem jest nabycie 100 proc. akcji Ceramiki Nowej Gali i wycofanie jej z obrotu na giełdzie. Wówczas będziemy mogli przeprowadzić skuteczną restrukturyzację Ceramiki Nowej Gali i jej pełną integrację z naszą firmą oraz zrealizować długoterminowe synergie i w pełni wykorzystać potencjał produkcyjny oraz zaangażowanie wykwalifikowanej kadry pracowników – wskazał Paweł Bąk, prezes Cerradu.

Cerrad to polski producent płytek gresowych i klinkierowych, którego Ceramika Nowa Gala wybrała jako inwestora strategicznego w ramach procesu przeglądu opcji strategicznych, zapoczątkowanego w marcu 2017 r.

W wypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu przynajmniej 90 proc. ogólnej liczby głosów na WZ Ceramiki Nowej Gali, Cerrad nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Ceramiki Nowej Gali

– Uważamy, że zaproponowana przez nas oferta nabycia 100 proc. akcji Ceramiki Nowej Gali stanowi atrakcyjną propozycję dla jej obecnych akcjonariuszy do sprzedaży akcji. Chciałbym przy tym wysłać jasny sygnał, że proponowana przez nas cena jest ceną ostateczną. Jeśli obecni akcjonariusze mniejszościowi nie zdecydują się odsprzedać swoich akcji, Cerrad ma alternatywne możliwości wzrostu, w tym poprzez dalszy rozwój organiczny, który skutecznie realizowaliśmy w ostatnich latach – podkreślił Paweł Bąk.

Względem średniej z 6 miesięcy oferowana cena zawiera 19-proc. premię. Jednak względem bieżącego kursu na GPW stawka jest o 3 grosze niższa. We wtorek na zamknięciu sesji za jeden walor Ceramiki Nowej Gali płacono 0,78 zł. Oferta wypada jeszcze gorzej jeśli spojrzymy na wskaźniki. Aktualny C/WK to zaledwie 0,26.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Nowagala, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR