Cerrad będzie nowym właścicielem Ceramiki Nowej Gali

Omawiane walory:

W ramach wezwania dotychczasowi akcjonariusze Ceramiki Nowej Gali złożyli zapisy na sprzedaż 36,85 mln akcji, stanowiących 78,59 proc. kapitału zakładowego spółki. Mimo że nie wszystkie warunki wezwania zostały jeszcze spełnione, Cerrad zdecydował się nabyć akcje giełdowego producenta płytek gresowych.

Cerrad,wezwanie,akcje,Ceramika,Nowa,Gala

Cerrad oferował 0,75 zł za akcję giełdowego producenta płytek ceramicznych.

Osiągnięcie 78,59-proc. udziału w akcjonariacie Ceramiki Nowej Gali w wyniku wezwania daje Cerradowi faktyczną kontrolę korporacyjną nad spółką. Jednak jego udział jest wciąż za mały, aby zrealizować plan zdjęcia spółki z GPW.

Cerrad został wybrany przez Ceramikę Nową Galę jako inwestor strategiczny w ramach procesu przeglądu opcji strategicznych, zapoczątkowanego w marcu 2017 r. W wezwaniu firma oferowała 0,75 zł za każdą akcję Nowej Gali. Waldemar Piotrowski, prezes i dotychczasowy największy akcjonariusz spółki (posiadający 23,04 proc. akcji), zgodził się sprzedać swój pakiet po cenie o 0,01 zł niższej, tj. po 0,74 zł za akcję. Transakcja zostanie przeprowadzona 28 października, a jej rozliczenie nastąpi 30 października br.

Cerrad zdecydował się nabyć akcje giełdowego producenta płytek gresowych pomimo niespełnienia części warunków prawnych określonych w treści wezwania. Dotyczyły one m.in. zmian w organach korporacyjnych Ceramiki Nowej Gali oraz zawarcia odpowiednich porozumień z instytucjami finansującymi działalność spółki.>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Ceramiki Nowej Gali

Jednym z kluczowych warunków wezwania było również uzyskanie odpowiedniej zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Taką zgodę Cerrad otrzymał już pod koniec września br.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Nowagala, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR