Dobre dane z amerykańskiego rynku pracy dźwignęły indeksy giełdowe

Omawiane walory:

Według opublikowanych o 14:30 danych sytuacja na amerykańskim rynku pracy uległa w lutym poprawie. W górę zweryfikowano również dane za styczeń. Po publikacji raportu poprawiają się nastroje na rynkach finansowych. Po chwilowej zwyżce pod kreskę zanurkował jednak WIG20.

Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wyniosła 227 tys. wobec prognoz analityków na poziomie 210 tys. W górę zweryfikowano również dane za styczeń. W pierwszym miesiącu roku powstało 284 tys. nowych miejsc pracy wobec podanych poprzednio 243 tys. Na niezmienionym poziomie 8,3 proc. pozostało bezrobocie.

Wzrost liczby miejsc pracy w ciągu ostatnich 6 miesięcy był największy od 2006 roku. Dane wskazujące na poprawę sytuacji na amerykańskim rynku pracy są dobrze odbierane przez rynek. Kontrakty na indeks S&P500 po publikacji danych wyszły nad kreskę.

Nieznaczną zwyżką zareagowały również indeksy europejskie. Niemiecki DAX rośnie o 0,6 proc., a francuski CAC 0,3 proc. W pierwszej reakcji na dane rósł również WIG20, ale chwilowa poprawa nastrojów sprowokowała inwestorów do realizacji zysków. Wzrosły obroty, a indeks zanurkował pod kreskę i traci o godzinie 16 0,4 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT WIG20, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 12 najciekawszych technicznie indeksów i branż na 2018 rok

  To wymarzony początek roku dla posiadaczy akcji. W trzy tygodnie indeks szerokiego rynku WIG wzrósł już o blisko o 5 proc., a do wybicia historycznych maksimów brakuje już mniej niż tysiąc punktów (ok. 1,5 proc.). Czy hossa będzie kontynuowana? Które segmenty rynku będą jej liderami? Odpowiedź w poniższych analizach, wszystkie zostały wykonane w interwale tygodniowym.

 • Rok 2018 będzie rokiem małych spółek i wezwań

  Przyszły rok na warszawskiej giełdzie będzie stał pod znakiem polowania na okazje inwestycyjne wśród małych spółek. Katalizatorem wzrostów będą kolejne wezwania na atrakcyjnie wyceniane maluchy. 

 • Czy warszawskie indeksy podążą za siłą WIG20 – analiza techniczna

  Dobra passa warszawskiej giełdy z pewnymi potknięciami trwa od poczatku roku. Siła indeksu WIG20, w porównaniu do zagranicznych rynków, rozpala w ostatnich dniach wyobraźnię inwestorów. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.

 • Portfel StockWatch.pl „Cztery fazy rynku” zakończył I półrocze na 18-proc. plusie

  Pierwsze półroczne bieżącego roku było udane dla prowadzonego na portalu Stockwatch.pl portfela "Cztery Fazy Rynku". W tym czasie udało się dotrzymać kroku silnie rosnącemu WIGowi i osiągnąć 18-proc. stopę zwrotu.

 • Co dalej z hossą na głównych indeksach GPW – analiza techniczna

  Inwestorzy z warszawskiej giełdy zachodzą w głowę, czy poniedziałkowa przecena to tylko chwilowa korekta, czy też może sygnał zakończenia czteromiesięcznej hossy. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR