Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: WIG20

 • 27 października 2018

  WIG20 – analiza techniczna

 • 29 marca 2018

  WIG i WIG20 – analiza techniczna

 • 13 lutego 2018

  WIG20 – analiza techniczna na życzenie

 • 22 stycznia 2018

  12 najciekawszych technicznie indeksów i branż na 2018 rok

  To wymarzony początek roku dla posiadaczy akcji. W trzy tygodnie indeks szerokiego rynku WIG wzrósł już o blisko o 5 proc., a do wybicia historycznych maksimów brakuje już mniej niż tysiąc punktów (ok. 1,5 proc.). Czy hossa będzie kontynuowana? Które segmenty rynku będą jej liderami? Odpowiedź w poniższych analizach, wszystkie zostały wykonane w interwale tygodniowym.

 • 28 grudnia 2017

  Rok 2018 będzie rokiem małych spółek i wezwań

  Przyszły rok na warszawskiej giełdzie będzie stał pod znakiem polowania na okazje inwestycyjne wśród małych spółek. Katalizatorem wzrostów będą kolejne wezwania na atrakcyjnie wyceniane maluchy. 

 • 10 sierpnia 2017

  WIG20 – analiza techniczna

 • wczoraj

  Czy warszawskie indeksy podążą za siłą WIG20 – analiza techniczna

  Dobra passa warszawskiej giełdy z pewnymi potknięciami trwa od poczatku roku. Siła indeksu WIG20, w porównaniu do zagranicznych rynków, rozpala w ostatnich dniach wyobraźnię inwestorów. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.

 • 04 lipca 2017

  🔥 Portfel StockWatch.pl „Cztery fazy rynku” zakończył I półrocze na 18-proc. plusie

  Pierwsze półroczne bieżącego roku było udane dla prowadzonego na portalu Stockwatch.pl portfela "Cztery Fazy Rynku". W tym czasie udało się dotrzymać kroku silnie rosnącemu WIGowi i osiągnąć 18-proc. stopę zwrotu.

 • wczoraj

  Co dalej z hossą na głównych indeksach GPW – analiza techniczna

  Inwestorzy z warszawskiej giełdy zachodzą w głowę, czy poniedziałkowa przecena to tylko chwilowa korekta, czy też może sygnał zakończenia czteromiesięcznej hossy. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.

 • 15 lutego 2017

  Kuczyński: Fed nie jest ważny – ważny jest Donald Trump

  W USA we wtorek Janet Yellen, szefowa Fed przedstawiła półroczny raport nt. polityki monetarnej przed komisją Senatu. Po wystąpieniu odbyła się sesja pytań i odpowiedzi. Yellen bardzo się starała, żeby za dużo nie powiedzieć, ale kilka rzeczy udało się inwestorom wyłowić.

 • 11 listopada 2016

  Analiza techniczna 4 walorów sponsorowanych przez Donalda Trumpa

  Wybór nowego prezydenta USA dał kopniaka w górę notowaniom ciekawych akcji, surowców oraz walut. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, jaki potencjał techniczny mają rosnące w ostatnich dniach kursy KGHM, WIG20, miedzi oraz ropy Brent.

 • 22 sierpnia 2016

  GPW walczy o utrzymanie WIG20 nad ważnym wsparciem

  Indeks WIG20 rozpoczyna tydzień walką o obronę ważnego wsparcia technicznego. Pomagają mu dobre nastroje na giełdach Europy Zachodniej. W kolejnych dniach rynki będą ustawiać się pod piątkowe sympozjum przedstawicieli banków centralnych w Jackson Hole.

 • 17 sierpnia 2016

  Komentarz giełdowy – rynek akcyjny reaguje na możliwość podwyżek stóp procentowych

  Rynek akcyjny dostał kubłem zimnej wody po odnotowaniu ostatnich wzrostów, a w przypadku indeksów w Stanach Zjednoczonych nowych historycznych maksimów. 

 • 18 lipca 2016

  Mocny start na GPW, wzrosty napędza piątkowa decyzja Fitch

  Zielony start poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie to efekt pozytywnej oceny agencji Fitch, która nie tylko utrzymała ocenę Polski na poziomie A-, ale też potwierdziła stabilną perspektywę ratingu.

 • 24 czerwca 2016

  Brexit zafundował giełdom armagedon, wszystkie blue chipy na minusie

  Na GPW tąpnęło. Wystraszeni Brexitem inwestorzy rzucili się do wyprzedaży dużych, średnich i małych spółek. Fatalnie panikę znoszą kursy akcji banków, spółek przemysłowych czy handlowych. Maklerzy już podają pierwsze typy bezpiecznych przystani wśród spółek.

 • Wynik referendum w UK zimnym prysznicem dla rynków

  Brexit - dla jednych zaskoczenie, dla innych duży zarobek. Gwałtowne ruchy na rynkach finansowych po ogłoszeniu wyników referendum w Wielkiej Brytanii to jednak dopiero początek dużych przetasowań globalnego kapitału, który na razie woli chować się w bezpiecznych przystaniach.

 • 02 czerwca 2016

  Co dalej z indeksami WIG, WIG20, mWIG40 i sWIG80 – analiza techniczna

  Spadające indeksy warszawskiej giełdy przebiły ważne wsparcia, a cały rynek jest w kolejnym trudnym momencie. Trwa solidny odwrót od akcji - w ciągu dwóch sesji tego tygodnia z rynku wyparowało aż 23 mld zł. Uciekać czy łapać dołki z nadzieją na szybki zysk? Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, co mówi analiza techniczna o perspektywach czterech głównych indeksów GPW.

 • 25 marca 2016

  Komentarz walutowy – świąteczny spokój na rynku

  Ze względu na święto, światowy rynek finansowy działa dziś na mocno zwolnionych obrotach. Niemal wszystkie najważniejsze giełdy na są dziś zamknięte, a obrót na rynku walutowym jest zdecydowanie mniejszy. Mimo to, za nami bardzo ciekawy tydzień na rynkach. Upłynął on pod znakiem silnego dolara, który odrobił sporą część strat po zeszłotygodniowym, gołębim posiedzeniu FED.

 • 22 marca 2016

  BREXIT Monitor: terroryści tematem przewodnim kampanii

  Dzisiejsze, tragiczne wydarzenia w Brukseli, na rynku finansowym wywarły największy wpływ na notowania funta szterlinga. Inwestorzy obawiają się wykorzystania dzisiejszych ataków jako argumentu przemawiającego za odejściem z Unii Europejskiej. Argument kontroli granic i ograniczenia napływu imigrantów jest jedną z najczęściej omawianych kwestii w trakcie bieżącej kampanii w sprawie odejścia Wielkiej Brytanii z Unii.

 • Komentarz giełdowy: terroryści atakują po raz kolejny

  Dzisiejsze informacje rynkowe zostały całkowicie przyćmione przez tragiczne wydarzenia w Brukseli. Po listopadowych atakach w Paryżu, tym razem terroryści obrali za cel stolicę Unii Europejskiej. Zamachy bombowe nie przełożyły się na paniczną reakcję rynków akcyjnych, gdzie mieliśmy do czynienia w mocną reakcję spadkową na informacje, jednak straty zostały szybko odrobione. 

 • 21 marca 2016

  Komentarz giełdowy: Spokojny początek tygodnia

  Nowy tydzień przynosi niewielką zmienność na rynkach finansowych. Na giełdach przeważa kolor czerwony, jednak skala spadków jest na tyle niewielka, iż można mówić o względnej stabilizacji. W tym samym czasie, na rynku walutowym swoich ostatnich strat nie jest w stanie odrobić dolar amerykański. 

 • 10 marca 2016

  Analiza techniczna indeksów WIG, WIG20 i WIG-Banki

  Tegoroczna odwilż giełdowa znacząco poprawiła układ techniczny na wykresach indeksów WIG, WIG20 i WIG-Banki. Ekspert z SGH specjalnie dla StockWatch.pl nakreślił newralgiczne poziomy do pokonania i potencjalny zasięg wzrostów otwierający się przed polskim rynkiem.

 • 23 lutego 2016

  Analiza: Co dalej z odbiciem na warszawskiej giełdzie

  Eksperci rynkowi zgodnie twierdzą, że lutowa odwilż na giełdzie to coś więcej niż zwykła korekta wzrostowa. Za kontynuacją wzrostów przemawia ciekawy układ techniczny warszawskich indeksów, atrakcyjne wyceny sporej części akcji oraz pokusa gry pod działania stymulacyjne banków centralnych.

 • 10 grudnia 2015

  WIG20 ma potencjał do spadku poniżej 1.700 pkt. [ANALIZA]

  Szalejąca w tym roku podaż jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Ekspert z SGH w oparciu o poziomy Fibonacciego nakreślił scenariusz zejścia WIG20 do nawet 1.695 pkt.

 • 04 listopada 2015

  CMC Markets: Inwestorzy grają na spadki WIG20 [KOMENTARZ]

  Niestety po raz kolejny WIG20 jest słabszy od rynków zachodnich. Podczas gdy od początku października giełdy w USA odrabiają sierpniowe spadki, nasza giełda pozostaje w stagnacji.

 • 22 lipca 2015

  Wakacyjna analiza techniczna głównych indeksów GPW

  Letnia fala wyprzedaży z polityką w tle znowu przybrała na sile. Wspólnie z ekspertem z SGH sprawdziliśmy aktualny stan techniczny wałów obronnych na indeksach dużych, średnich i małych spółek.

 • 13 lipca 2015

  Średnie spółki rwą się do wzrostów, drożeją Hawe, CD Projekt i Getin

  Weekendowe negocjacje przyniosły porozumienie na linii Cipras-wierzyciele. To jednak nie koniec emocji. Do środy Grecy muszą przegłosować pakiet twardych reform w swoim parlamencie. Euforię na warszawskiej giełdzie nadal tłumią lokalne problemy.

 • 05 czerwca 2015

  Grecy przedłużają niepewność, w grze Netia, Arctic i Wasko

  W piątek rano europejskie indeksy tracą solidnie na wartości. Przyczyną nerwów wciąż jest Grecja, a na rozstrzygnięcie przyjdzie nam zaczekać do końca miesiąca. Warto zwrócić uwagę również na dzisiejsze posiedzenie OPEC oraz dane z amerykańskiego rynku pracy.

 • wczoraj

  DAX powiększa dystans do WIG20, w grze Agora i spółki odzieżowe

  Nowe rekordy na niemieckim DAX-ie nie zachęciły blue chipów do zmierzenia się z najbliższymi oporami technicznymi. W efekcie WIG20 ma coraz większe zaległości względem zachodnioeuropejskich odpowiedników. W centrum zainteresowania inwestorów z warszawskiego parkietu są spółki publikujące wyniki finansowe oraz firmy, które korzystają na poprawie sytuacji konsumentów. 

 • 10 listopada 2014

  Przecena akcji Pekao i JSW przesądza o niedoli indeksu WIG20

  Początek krótszego giełdowego tygodnia przynosi szósty kolejny spadek indeksu blue chipów. Wymowę poniedziałkowych notowań, jakkolwiek się skończą, osłabiać będzie z pewnością niższa niż zazwyczaj aktywność inwestorów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku