SPÓŁKA: WIG20
-
-
-
-
-
-
-
-
-
To wymarzony początek roku dla posiadaczy akcji. W trzy tygodnie indeks szerokiego rynku WIG wzrósł już o blisko o 5 proc., a do wybicia historycznych maksimów brakuje już mniej niż tysiąc punktów (ok. 1,5 proc.). Czy hossa będzie kontynuowana? Które segmenty rynku będą jej liderami? Odpowiedź w poniższych analizach, wszystkie zostały wykonane w interwale tygodniowym.
-
Przyszły rok na warszawskiej giełdzie będzie stał pod znakiem polowania na okazje inwestycyjne wśród małych spółek. Katalizatorem wzrostów będą kolejne wezwania na atrakcyjnie wyceniane maluchy.
-
WIG20 – analiza techniczna
-
Dobra passa warszawskiej giełdy z pewnymi potknięciami trwa od poczatku roku. Siła indeksu WIG20, w porównaniu do zagranicznych rynków, rozpala w ostatnich dniach wyobraźnię inwestorów. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.
-
Pierwsze półroczne bieżącego roku było udane dla prowadzonego na portalu Stockwatch.pl portfela "Cztery Fazy Rynku". W tym czasie udało się dotrzymać kroku silnie rosnącemu WIGowi i osiągnąć 18-proc. stopę zwrotu.
-
Inwestorzy z warszawskiej giełdy zachodzą w głowę, czy poniedziałkowa przecena to tylko chwilowa korekta, czy też może sygnał zakończenia czteromiesięcznej hossy. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.
-
Kuczyński: Fed nie jest ważny – ważny jest Donald Trump
W USA we wtorek Janet Yellen, szefowa Fed przedstawiła półroczny raport nt. polityki monetarnej przed komisją Senatu. Po wystąpieniu odbyła się sesja pytań i odpowiedzi. Yellen bardzo się starała, żeby za dużo nie powiedzieć, ale kilka rzeczy udało się inwestorom wyłowić.
-
Analiza techniczna 4 walorów sponsorowanych przez Donalda Trumpa
Wybór nowego prezydenta USA dał kopniaka w górę notowaniom ciekawych akcji, surowców oraz walut. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, jaki potencjał techniczny mają rosnące w ostatnich dniach kursy KGHM, WIG20, miedzi oraz ropy Brent.
-
GPW walczy o utrzymanie WIG20 nad ważnym wsparciem
Indeks WIG20 rozpoczyna tydzień walką o obronę ważnego wsparcia technicznego. Pomagają mu dobre nastroje na giełdach Europy Zachodniej. W kolejnych dniach rynki będą ustawiać się pod piątkowe sympozjum przedstawicieli banków centralnych w Jackson Hole.
-
Komentarz giełdowy – rynek akcyjny reaguje na możliwość podwyżek stóp procentowych
Rynek akcyjny dostał kubłem zimnej wody po odnotowaniu ostatnich wzrostów, a w przypadku indeksów w Stanach Zjednoczonych nowych historycznych maksimów.
-
Mocny start na GPW, wzrosty napędza piątkowa decyzja Fitch
Zielony start poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie to efekt pozytywnej oceny agencji Fitch, która nie tylko utrzymała ocenę Polski na poziomie A-, ale też potwierdziła stabilną perspektywę ratingu.
-
Brexit zafundował giełdom armagedon, wszystkie blue chipy na minusie
Na GPW tąpnęło. Wystraszeni Brexitem inwestorzy rzucili się do wyprzedaży dużych, średnich i małych spółek. Fatalnie panikę znoszą kursy akcji banków, spółek przemysłowych czy handlowych. Maklerzy już podają pierwsze typy bezpiecznych przystani wśród spółek.
-
Wynik referendum w UK zimnym prysznicem dla rynków
Brexit - dla jednych zaskoczenie, dla innych duży zarobek. Gwałtowne ruchy na rynkach finansowych po ogłoszeniu wyników referendum w Wielkiej Brytanii to jednak dopiero początek dużych przetasowań globalnego kapitału, który na razie woli chować się w bezpiecznych przystaniach.
-
Co dalej z indeksami WIG, WIG20, mWIG40 i sWIG80 – analiza techniczna
Spadające indeksy warszawskiej giełdy przebiły ważne wsparcia, a cały rynek jest w kolejnym trudnym momencie. Trwa solidny odwrót od akcji - w ciągu dwóch sesji tego tygodnia z rynku wyparowało aż 23 mld zł. Uciekać czy łapać dołki z nadzieją na szybki zysk? Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, co mówi analiza techniczna o perspektywach czterech głównych indeksów GPW.
-
Komentarz walutowy – świąteczny spokój na rynku
Ze względu na święto, światowy rynek finansowy działa dziś na mocno zwolnionych obrotach. Niemal wszystkie najważniejsze giełdy na są dziś zamknięte, a obrót na rynku walutowym jest zdecydowanie mniejszy. Mimo to, za nami bardzo ciekawy tydzień na rynkach. Upłynął on pod znakiem silnego dolara, który odrobił sporą część strat po zeszłotygodniowym, gołębim posiedzeniu FED.
-
BREXIT Monitor: terroryści tematem przewodnim kampanii
Dzisiejsze, tragiczne wydarzenia w Brukseli, na rynku finansowym wywarły największy wpływ na notowania funta szterlinga. Inwestorzy obawiają się wykorzystania dzisiejszych ataków jako argumentu przemawiającego za odejściem z Unii Europejskiej. Argument kontroli granic i ograniczenia napływu imigrantów jest jedną z najczęściej omawianych kwestii w trakcie bieżącej kampanii w sprawie odejścia Wielkiej Brytanii z Unii.
-
Komentarz giełdowy: terroryści atakują po raz kolejny
Dzisiejsze informacje rynkowe zostały całkowicie przyćmione przez tragiczne wydarzenia w Brukseli. Po listopadowych atakach w Paryżu, tym razem terroryści obrali za cel stolicę Unii Europejskiej. Zamachy bombowe nie przełożyły się na paniczną reakcję rynków akcyjnych, gdzie mieliśmy do czynienia w mocną reakcję spadkową na informacje, jednak straty zostały szybko odrobione.
-
Komentarz giełdowy: Spokojny początek tygodnia
Nowy tydzień przynosi niewielką zmienność na rynkach finansowych. Na giełdach przeważa kolor czerwony, jednak skala spadków jest na tyle niewielka, iż można mówić o względnej stabilizacji. W tym samym czasie, na rynku walutowym swoich ostatnich strat nie jest w stanie odrobić dolar amerykański.
-
Analiza techniczna indeksów WIG, WIG20 i WIG-Banki
Tegoroczna odwilż giełdowa znacząco poprawiła układ techniczny na wykresach indeksów WIG, WIG20 i WIG-Banki. Ekspert z SGH specjalnie dla StockWatch.pl nakreślił newralgiczne poziomy do pokonania i potencjalny zasięg wzrostów otwierający się przed polskim rynkiem.
-
Analiza: Co dalej z odbiciem na warszawskiej giełdzie
Eksperci rynkowi zgodnie twierdzą, że lutowa odwilż na giełdzie to coś więcej niż zwykła korekta wzrostowa. Za kontynuacją wzrostów przemawia ciekawy układ techniczny warszawskich indeksów, atrakcyjne wyceny sporej części akcji oraz pokusa gry pod działania stymulacyjne banków centralnych.
-
WIG20 ma potencjał do spadku poniżej 1.700 pkt. [ANALIZA]
Szalejąca w tym roku podaż jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Ekspert z SGH w oparciu o poziomy Fibonacciego nakreślił scenariusz zejścia WIG20 do nawet 1.695 pkt.
-
CMC Markets: Inwestorzy grają na spadki WIG20 [KOMENTARZ]
Niestety po raz kolejny WIG20 jest słabszy od rynków zachodnich. Podczas gdy od początku października giełdy w USA odrabiają sierpniowe spadki, nasza giełda pozostaje w stagnacji.