Dobry początek roku dla 7Levels

Omawiane walory:

Do 0,64 mln zł. wzrosły przychody 7Levels ze sprzedaży gier w I kwartale 2021. Na wyniki, poza działalnością wydawniczą na Nintendo Switch, wpłynęła pierwsza premiera spółki na PC i konsole z rodziny Xbox - Jet Kave Adventure. 

7levels, akcje, gaming, wyniki,

Dobry początek roku dla 7Levels

Spółka odnotowała ponad 100 tys. złotych zysku netto, na co złożyły się zyski ze sprzedaży gier oraz w mniejszym stopniu z pracy na zlecenie i dofinansowania GameINN związananego z projektem “Innowacyjny system do półautomatycznego tworzenia poziomów do gier platformowych”, przy jednoczesnym, znacznym zmniejszeniu kosztów działalności operacyjnej (z 883 tys. w Q4 do 618 tys. złotych w Q1)

– Na wyniki w pierwszym kwartale 2021 roku wpływ miały dwie premiery – naszej największej dotychczasowej gry Jet Kave Adventure na Xbox Series X i PC oraz wydanie Football Cup 2021 na konsoli Nintendo Switch. Intensywnie pracujemy nad rozbudową naszego portfolio na wszystkich platformach, a obrana przez nas strategia zaczyna przynosić efekty. Docelowo pragniemy, aby back-catalog spółki stanowił stabilne źródło przychodów – komentuje Krzysztof Król, wiceprezes 7Levels.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Jednocześnie, spółka w Q2 2021 kontynuuje realizację obranej strategii – już dziś autorska gra Destrobots zadebiutuje w Japonii – największym na świecie regionalnym sklepie Nintendo eShop. Natomiast na terenie Europy, Australii oraz Ameryki Północnej premierę będzie miała gra od Home Net Games – Space Commander: War and Trade. Podobnie jak w przypadku poprzednich gier wydanych w ramach tej współpracy, 7Levels odpowiedzialne jest za „port” gry oraz dystrybucję i promocję. Tytuł będzie dostępny w Nintendo eShop na terenie Europy, Australii oraz Ameryki Północnej, a cena wyniesie 9,99 EUR / USD.

– Wierzymy, że dzisiejsze premiery podtrzymają trend z pierwszego kwartału bieżącego roku. Planujemy wzmacniać nasze portfolio wydawnicze, tworząc i portując tytuły wysokiej jakości. Seria Warplanes dobrze wpasowała się w gusta użytkowników konsoli Nintendo Switch i liczymy, że kolejna gra autorstwa Home Net Games, Space Commander: War and Trade również znajdzie grono oddanych fanów – kończy Krzysztof Król.

7Levels to akredytowany deweloper gier wideo na konsole Nintendo, specjalizujący się w produkcji gier platformowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o 7levels)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR