DSS idzie do sądu walczyć z Covec i Skarbem Państwa

Omawiane walory:

Budowlana spółka znajdująca się w upadłości układowej chce drogą sądową odzyskać zaległe należności. W tym celu złożyła pozwy przeciwko trzem najważniejszym kontrahentom. Poniedziałkowa informacja pomaga notowaniom DSS utrzymać się nad kreską.

Zarząd Dolnośląskich Surowców Skalnych (DSS) skierował do sądu pozwy o zapłatę należności przeciwko swoim kontrahentom. Dwa z nich dotyczą roszczeń w stosunku do China Overseas Engineering Group Co. Ltd, działającej przez COVEC oraz spółkę Decoma. Kwota roszczenia wynika z dostaw kruszywa i betonu na drogę serwisową odcinka A i C Autostrady A2. Kolejny pozew dotyczy wspomnianych wyżej spółek oraz Skarbu Państwa – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tu dochodzone należności wynikają także z umów dotyczących prac na autostradzie A2.

– Łączna wartość przedmiotu sporu pozwów złożonych przez spółkę wynosi 48.660.990,99 zł. W złożonych pozwach spółka wnioskuje m.in. o zasądzenie na jej rzecz od pozwanych kwoty głównej zobowiązań oraz o zasądzenie zapłaty odsetek ustawowych liczonych od kwot i terminów zobowiązań pozwanych określonych pozwem, do dnia zapłaty. – czytamy w komunikacie DSS. >> Komunikat znajdziesz tutaj.

Przypomnijmy, że miesiąc temu walne spółki uchyliło uchwałę dotyczącą emisji akcji. Wówczas zarząd DSS wskazywał, że do sprawnego przeprowadzenia procesu restrukturyzacji mogą być wykorzystane środki ze zwrotu nadpłaconego VAT oraz odzyskanie należności handlowych. Budowlana spółka z samego zwrotu VAT za marzec otrzymała 11,8 mln zł.

Tegoroczna historia DSS ma wiele dynamicznych zwrotów akcji. Najpierw 6 kwietnia spółka wystąpiła z wnioskiem o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Następnie 17 kwietnia sąd zmienił upadłość układową na likwidacyjną. Jeszcze w tym samym miesiącu zarząd spółki złożył zażalenie. W maju syndyk złożył wniosek o umorzenie postępowania upadłościowego w związku z brakiem majątku na jego przeprowadzenie. Natomiast w czerwcu zarząd DSS walczył o zamianę sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego na tryb układowy. Tym razem batalia zakończyła się sukcesem, sąd przychylił się do tego wniosku na początku lipca.

>> Na temat sytuacji w DSS informujemy na bieżąco. >> Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w jednym miejscu w Serwisie StockWatch.pl

W I półroczu 2012 roku przychody spółki stopniały do 61,8 mln zł z 167,6 zł uzyskanych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk operacyjny wyniósł ponad 4 mln zł wobec 75,5 mln zł. Natomiast na poziomie netto zanotowano stratę w wysokości 16,9 mln zł wobec 51,9 mln zł zysku netto. Na koniec czerwca zobowiązania krótkoterminowe wynosiły 761,1 mln zł w stosunku do 734,9 mln zł z końca grudnia 2011 roku.

Poniedziałkowa reakcja rynku na złożone roszczenia DSS jest dość spokojna. Tylko na początku notowań kurs wzrósł o 2,5 proc., ale przy znikomych obrotach. W tym roku najgoręcej na akcjach DSS było w marcu i kwietniu, gdy kurs zjechał z około 8 zł w pobliże 1 zł.

>> W serwisie znajdziesz najnowsze dane finansowe spółki. >> Zobacz obraz fundamentalny DSS po wynikach w serwisie StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT dss, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG

  Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.

 • Decyzja OPEC w centrum uwagi inwestorów, rośnie Kernel i DSS

  Choć podczas czwartkowej sesji można spodziewać się dalszego spadku aktywności inwestorów, to wcale nie musi być ona nieciekawa. Przy mniejszym zaangażowaniu dużego kapitału, można się spodziewać sporej zmienności indeksów. Szczególnie WIG20 będącego instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych.

 • Kurs akcji DSS na deskach po niespodziewanym ciosie od banku

  BZ WBK sprawił wierzycielom spółki zależnej DSS niemiłą niespodziankę. W ostatniej chwili bank wycofał się z głosowania za układem. Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM komentuje, że był to starannie wyreżyserowany spektakl mający doprowadzić KKSM do likwidacji.

 • Ugoda z Chińczykami okazją do odreagowania na kursie akcji DSS

  Budowlana spółka jest dziś liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. DSS dogadał się z Covec w kwestii roszeń, wynikających z umów na budowę autostrady A2. W efekcie kurs akcji dostawcy kruszyw zyskuje nawet 35 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR