e-Kancelaria liczy na zrolowanie dwóch najbliższych serii obligacji

Omawiane walory:

Windykacyjna spółka chcąc uniknąć problemów z wykupem lutowej i majowej serii długu zaprasza obligatariuszy do rozmów. Inwestorom oferuje udział w emisji obligacji lub wymianę na akcje. Projekt uchwały w sprawie emisji akcji będzie głosowany na walnym pod koniec miesiąca.

Sprawa dotyczy dwóch serii e-Kancelarii notowanych na Catalyst. Pierwsza to seria L, której termin wykupu przypada 26 lutego. Papiery są notowane pod symbolem EKA0215, a ich wartość nominalna opiewa na 4,3 mln zł. Druga to majowa seria L2 – EKA0515 o wartości nominalnej 1,75 mln zł. e-Kancelaria zaprosiła posiadaczy papierów obu serii do kontaktu. W informacji zamieszczonej na stronie spółki dowiadujemy się, że spółka chce usprawnić bieżącą komunikację w sprawie przedmiotowych obligacji oraz ewentualnie dołączenie do grona osób otrzymujących atrakcyjne oferty współpracy.

Faktycznym celem zaproszenia obligatariuszy jest chęć rolowania długu. Przedstawiciel spółki zajmujący się kontaktem z inwestorami w rozmowie z redakcją StockWatch.pl przyznał, że emitent spodziewa się problemów z terminowym uregulowaniem należności za najbliżej zapadające papiery dłużne. Stąd już teraz e-Kancelaria zwraca się do obligatariuszy z konkretną ofertą. Windykacyjna spółka niedawno uchwaliła emisję dwuletnich obligacji serii S2. Papiery są dwuletnie o stałym kuponie i zabezpieczone na zbiorze wierzytelności o wartości nominalnej 256 mln zł. Subskrypcja trwa do 20 lutego, przydział obligacji ma nastąpić cztery dni później. Papiery z serii L i L2 nie są zabezpieczone.>> Odwiedź forumowy wątek dedykowany obligacjom e-Kancelarii

ekancelaria_obligacje

Spółka w ubiegłym roku dwukrotnie podejmowała próbę rolowania długu. W ramach wrześniowej emisji serii S uplasowała papiery za łączną kwotę 1 mln zł, przy czym nowych obligacji sprzedano zaledwie 295 sztuk (295 tys. zł). Planowo spółka chciała pozyskać 3 mln zł. Drugie podejście miało miejsce w październiku 2014 roku. Roczne, niezabezpieczone obligacje serii S1 pozwoliły na częściowe zrolowanie trzech serii (M, N i L) o łącznej wartości nominalnej 2,1 mln zł (planowano 5 mln zł).

Alternatywną drogą dokapitalizowania spółki jest projekt uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego. Wpływy z emisji akcji serii E miałyby wynieść do 4 mln zł. Decyzja w tej sprawie zapadnie na zaplanowanym na 25 lutego NWZA. Co ciekawe, uchwała oprócz objęcia akcji za gotówkę przewiduje również opcję potrącenia wierzytelności. To oznacza, że obligatariusze mogą wymienić zapadające obligacje na akcje.>> Komunikat wraz z projektami uchwał znajdziesz tutaj

W czwartek papiery EKA0215 zyskują 3,33 proc. i są wyceniane na 93 proc. w. nom. Słabiej radzi sobie seria majowa – EKA0515 nieznacznie zniżkuje do 91,79 proc. w. nom. Akcje spółki tracą ponad 4 proc., a za jeden walor pod koniec sesji trzeba zapłacić 0,23 zł.

wykres_ekancelaria

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ekancelar)

 • Prezes e-Kancelarii usłyszał zarzut oszustwa przy emisji obligacji Po pięciu latach od upadku e-Kancelarii prezes spółki usłyszał zarzuty. Prokuratura ustaliła, że 250 poszkodowanych inwestorów straciło prawie 14 mln zł.
 • Giełda wyrzuciła obligacje e-Kancelarii z rynku Catalyst

  Od poniedziałku posiadacze ostatnich dziewięciu serii obligacji e-Kancelarii nie znajdą ich na liście instrumentów notowanych na Catalyst. Za nieco ponad pięć miesięcy taki sam los spotka akcje bankrutującej spółki obecne na głównym parkiecie.

 • Sąd zgodził się na upadłość układową e-Kancelarii

  W środę wrocławski sąd dał szansę giełdowej spółce na porozumienie z wierzycielami. Od momentu ogłoszenia decyzji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym obligatariusze będą mieli równo dwa miesiące na zgłoszenie wierzytelności na ręce sędziego-komisarza.

 • Kolejna upadłość na Catalyst, e-Kancelaria wnioskuje o układ

  Piątek trzynastego okazał się wyjątkowo pechowy dla akcjonariuszy i obligatariuszy e-Kancelarii. Spółka poinformowała pod koniec sesji, że wystąpiła do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości układowej. 

 • Wyprzedaż obligacji e-Kancelarii, spółka nie wykupiła lutowej serii

  Windykacyjna spółka nie zdołała przekonać obligatariuszy do rolowania długu i w efekcie nie spłaciła obligacji oznaczonych symbolem EKA0215. Obligatariusze pozostałych serii nie czekając na efekty uchwalonej w środę emisji akcji zaczęli pozbywać się papierów dłużnych e-Kancelarii. W czwartek wycena grudniowej serii na Catalyst spadła do 37 proc. w. nom.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR