Kolejna upadłość na Catalyst, e-Kancelaria wnioskuje o układ

Omawiane walory:

Piątek trzynastego okazał się wyjątkowo pechowy dla akcjonariuszy i obligatariuszy e-Kancelarii. Spółka poinformowała pod koniec sesji, że wystąpiła do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości układowej. 

Zarząd e-Kancelarii GPF złożył we wrocławskim sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. W komunikacie spółka podała, że nie jest w stanie regulować zobowiązań z tytułu obligacji serii L (EKA0215) oraz spodziewanym brakiem możliwości obsługi pozostałych serii obligacji. W lutym wrocławskiej spółce nie udało się przekonać obligatariuszy do rolowania długu i w efekcie zabrakło jej środków na wykup w terminie lutowej serii oznaczonej symbolem EKA0215. Wartość nominalna serii to 4,3 mln zł, ale do spłaty pozostały papiery za 3,93 mln zł. Zarząd w piątkowym komunikacie podkreślił, że liczy na powodzenie procesu restrukturyzacji i odzyskanie płynności finansowej.

– Pomimo złożenia przedmiotowego wniosku, w opinii zarządu emitenta stan jego przedsiębiorstwa daje możliwość prowadzenia działalności gospodarczej umożliwiającej wypracowywanie zysków i odzyskanie płynności finansowej. Należy podkreślić, że spółka kontynuuje wszystkie procesy biznesowe i zamierza je kontynuować w trakcie prowadzenia restrukturyzacji. – czytamy w komunikacie.>> Komunikat znajdziesz tutaj

Jednocześnie spółka przedstawiła wstępne propozycje układowe adresowane do wierzycieli, w tym do obligatariuszy. Papiery e-Kancelarii znajdowały się w portfelach wielu inwestorów indywidualnych. Oprócz niewykupionej w lutym serii, e-Kancelaria w ciągu najbliższych dwóch lat spółka miała wykupić dług z Catalyst za ok. 23,5 mln zł.

propozycje_ukladowe_ekancelarii

O tym, że w spółce jest krucho z gotówką wiadomo było już wczesniej. Pod koniec października ubiegłego roku e-Kancelaria na potrzeby zapadającej serii M (EKA1014) w ostatniej chwili sprzedała dwa pakiety wierzytelności i zainkasowała 10 mln zł. Środki wystarczyły na wykup październikowej i grudniowej serii długu. Na początku tego miesiąca przedstawiciel spółki zajmujący się kontaktem z inwestorami w rozmowie z redakcją StockWatch.pl przyznał, że emitent spodziewa się problemów z terminowym uregulowaniem należności od obligacji zapadających pod koniec lutego i w maju. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany obligacjom e-Kancelarii

W piątek akcje spółki notowane na głównym rynku zaliczyły kolejną solidną przecenę. Na zamknięciu sesji papiery przy wzmożonych obrotach potaniały o 30 proc. do 0,07 zł za sztukę.

wykres_ekancelaria

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ekancelar)

 • Prezes e-Kancelarii usłyszał zarzut oszustwa przy emisji obligacji Po pięciu latach od upadku e-Kancelarii prezes spółki usłyszał zarzuty. Prokuratura ustaliła, że 250 poszkodowanych inwestorów straciło prawie 14 mln zł.
 • Giełda wyrzuciła obligacje e-Kancelarii z rynku Catalyst

  Od poniedziałku posiadacze ostatnich dziewięciu serii obligacji e-Kancelarii nie znajdą ich na liście instrumentów notowanych na Catalyst. Za nieco ponad pięć miesięcy taki sam los spotka akcje bankrutującej spółki obecne na głównym parkiecie.

 • Sąd zgodził się na upadłość układową e-Kancelarii

  W środę wrocławski sąd dał szansę giełdowej spółce na porozumienie z wierzycielami. Od momentu ogłoszenia decyzji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym obligatariusze będą mieli równo dwa miesiące na zgłoszenie wierzytelności na ręce sędziego-komisarza.

 • Wyprzedaż obligacji e-Kancelarii, spółka nie wykupiła lutowej serii

  Windykacyjna spółka nie zdołała przekonać obligatariuszy do rolowania długu i w efekcie nie spłaciła obligacji oznaczonych symbolem EKA0215. Obligatariusze pozostałych serii nie czekając na efekty uchwalonej w środę emisji akcji zaczęli pozbywać się papierów dłużnych e-Kancelarii. W czwartek wycena grudniowej serii na Catalyst spadła do 37 proc. w. nom.

 • e-Kancelaria liczy na zrolowanie dwóch najbliższych serii obligacji

  Windykacyjna spółka chcąc uniknąć problemów z wykupem lutowej i majowej serii długu zaprasza obligatariuszy do rozmów. Inwestorom oferuje udział w emisji obligacji lub wymianę na akcje. Projekt uchwały w sprawie emisji akcji będzie głosowany na walnym pod koniec miesiąca.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR