Elemental Holding chce przejąć Orła Białego

Omawiane walory: ,

Elemental Holding poprzez luksemburski Elemental Capital SARL złożył ofertę nabycia 100 proc. udziałów NEF Battery Holding, czyli większościowego akcjonariusza spółki Orzeł Biały.

Fot. spółka

Orzeł Biały to jeden z liderów rynku producentów ołowiu rafinowanego w Polsce oraz największa firma specjalizująca się w recyklingu zużytych akumulatorów ołowiowych. Jej głównym akcjonariuszem jest NEF Battery Holding SARL, który posiada nieco ponad 10,08 mln akcji, stanowiących 60,55 proc. kapitału zakładowego. Rynkowa wartość pakietu wg wtorkowego kursu zamknięcia to 103,34 mln zł.

– Uchwała rady nadzorczej emitenta podjęta w dniu dzisiejszym, obejmuje zgodę na pośrednie lub bezpośrednie nabycie akcji OBL na najkorzystniejszych możliwych warunkach, których wynegocjowanie rada nadzorcza powierzyła zarządowi spółki, oraz umożliwia zapłatę części ceny zakupu poprzez zamianę lub sprzedaż akcji emitenta nabytych przez jego spółkę zależną w ramach planowanego nabycia akcji własnych (buy-back), pod warunkiem jego skutecznego przeprowadzenia – czytamy dalej.

NEF Battery Holding SARL posiada pakiet akcji Orła Białego, którego wartość na rynku przekracza 100 mln zł.

Elemental zastrzegł, że dojście transakcji do skutku zależy od przebiegu i wyniku negocjacji oraz spełnienia warunków zawieszających, w tym uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W marcu 2018 r. Elemental Holding zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych w celu wejścia w nowe segmenty działalności, realizacji kolejnych inwestycji oraz dywersyfikacji źródeł finansowania. Spółka rozważała wówczas rozszerzenie działalności w zakresie recyklingu baterii i dalsza ekspansja zagraniczna.

>> 7 powodów niskiej wyceny [weryfikacja] – omówienie sprawozdania finansowego Elemental Holdingu po III kw. 2018 r.

Kursy akcji obu spółek idą dziś w górę. Elemental rośnie o 6,3 proc. do 1,35 zł za walor, a Orzeł Biały o 4,4 proc. do 10,70 zł

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Elemental, orzbialy, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 9 znanych spółek, które odwlekają publikację raportów półrocznych

  Odkładanie ważnych spraw na ostatnią chwilę to polska specjalność, także wśród giełdowych spółek. StockWatch.pl znalazł 9 znanych firm, które istotnie opóźniły publikację wyników półrocznych lub celują w raportowy pik. 

 • 11 faworytów Vestor DM na 2019 r.

  Na liście top picks na ten rok analitycy Vestor DM umieścili 11 spółek. W gronie faworytów biuro widzi banki, producentów gier, deweloperów mieszkaniowych oraz przedstawicieli z szeroko rozumianego sektora przemysłowego.

 • 8 ciekawych spółek kupowanych w styczniu przez insiderów

  Na progu nowego roku i tuż przed startem sezonu raportowego menedżerowie uzupełniają portfele przecenionymi akcjami. StockWatch.pl sprawdził, gdzie w ostatnich tygodniach doszło do najciekawszych znaczących transakcji.

 • Inwestorzy liczą na odbicie w USA, w grze Eurocash i Elemental

  Piątkowe wzrosty na GPW to znak, że przecena na Wall Street jest już w cenach i inwestorzy liczą na odbicie. Ten scenariusz wspierają rosnące kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy. W piątek w centrum uwagi są dane z USA oraz wystąpienie Powella. 

 • Mocne odbicie na WIG20, wciąż gorąco na CD Projekt

  Wtorkowa sesja na giełdzie w Warszawie rozpoczęła się od silnego odbicia indeksu WIG20, który dzień wcześniej zaliczył spadek o 1,77 proc. Niestety w obliczu narastającej awersji do ryzyka szanse na trwały powrót wzrostów są niewielkie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR