Fundusze targują się z Goldman Sachs. Nie sprzedadzą akcji Robyga po 3,55 zł

Omawiane walory:

Fundusze posiadające akcje Robyga oświadczyły, że nie sprzedadzą akcji tej spółki w wezwaniu Bricks Acquisitions Limited po cenie 3,55 zł za jedną akcję ze względu na fakt, że - w ich ocenie - nie odzwierciedla ona wartości godziwej akcji spółki, wynika z listu adresowanego do wzywającego oraz do wiadomości spółki.

(Fot. Spółka)

– Robyg otrzymał list skierowany do Bricks Acquisitions Limited oraz do wiadomości spółki od Otwarty Fundusz Emerytalny PZU ‚Złota Jesień’, PKO BP Bankowy Otwarty Fundusz Emerytalny, Generali Otwarty Fundusz Emerytalny, Nationale-Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny, Aegon Otwarty Fundusz Emerytalny, ARKA BZ WBK Fundusz Inwestycyjny Otwarty, Arka Prestiż Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty, Credit Agricole Fundusz Inwestycyjny Otwarty oraz Aviva Otwarty Fundusz Emerytalny Aviva BZ WBK. W liście fundusze stwierdziły, że cena za akcje spółki na poziomie 3,55 zł zaproponowana przez Bricks Acquisitions Limited w wezwaniu (…) nie odzwierciedla wartości godziwej akcji spółki i w związku z tym każdy z funduszy z osobna oświadczył wobec Bricks Acquisitions Limited oraz zobowiązał się wobec pozostałych funduszy, że nie sprzeda akcji spółki w wezwaniu po cenie 3,55 zł za jedną akcję – czytamy w komunikacie.

Akcjonariat grupy Robyg SA.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

W liście stwierdzono również, że fundusze nie podjęły względem siebie żadnych innych zobowiązań.

Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 289.401.199 akcji spółki Robyg, w związku z planowanym nabyciem 100 proc. akcji spółki po cenie 3,55 zł za sztukę. Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcje – 2 stycznia 2018 r., termin zakończenia przyjmowania zapisów na akcje – 2 lutego 2018 r.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. Kontraktacja mieszkań w 2016 roku wyniosła 2.957 lokali.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT robyg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR