Gaming Factory zawieszony na giełdzie za naruszenie obowiązków informacyjnych [AKTUALIZACJA]

Omawiane walory:

Spółka ledwo tydzień temu zadebiutowała a już zaliczyła pierwszą wpadkę. GPW na wniosek KNF zawiesiła obrót akcjami i prawami do akcji (PDA) Gaming Factory. Powodem jest brak raportu za I kwartał 2020 r.

gaming,factory,debiut,akcje,zawieszenie

(Fot. GPW)

Według Komisji Nadzoru Finansowego, Gaming Factory powinien opublikować raport najpóźniej do 29 lipca. Nadzór przypomniał, że emitenci przygotowanie sprawozdania mieli dużo więcej czasu niż standardowe 60 dni od zakończenia okresu rachunkowego. Zgodnie ze specjalnymi regulacjami uchwalonymi za sprawą pandemii koronawirusa, okres ten został wydłużony o dodatkowe 60 dni.

– W związku z tym, Spółki obowiązane były do przekazania do publicznej wiadomości raportów kwartalnych za pierwszy kwartał 2020 r. do dnia 29 lipca 2020 r. Raporty okresowe są dla inwestorów kluczowym źródłem informacji finansowych o spółkach notowanych na rynku regulowanym – przypomina Komisja Nadzoru Finansowego.

Decyzja o zawieszeniu weszła w życie 31 lipca. To oznacza, że od dziś handel akcjami i prawami do akcji Gaming Factory nie będzie możliwy. Obrót zostanie wznowiony dopiero, gdy tylko spółka nadrobi zaległość i opublikuje raport (a dokładniej na kolejnej sesji po publikacji).

AKTUALIZACJA

Gaming Factory wydało oświadczenie, w którym kwestionuje podstawę nałożenia kary. Zarząd uważa, że spółka nie podlegała obowiązkowi publikacji raportów kwartalnych. Według jej interpretacji, taki obowiązek powstał dopiero w momencie złożenia wniosku o dopuszczenie akcji oraz praw do akcji do obrotu na GPW, tj. od 10 lipca 2020 r.

– Powyższe podstawy nie nakładały na spółkę obowiązku publikacji raportów kwartalnych za I kw. 2020 r. – czytamy w oświadczeniu.

W dalszej części spółka odwołała się do innego rozporządzenia, które jak zaznacza miało „odciążyć podmioty nadzorowane przez KNF w wypełnianiu obowiązków informacyjnych i sprawozdawczych.”

– Z kolei w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 7 kwietnia 2020 r. w sprawie określenia innych terminów wykonania niektórych obowiązków sprawozdawczych i informacyjnych (dot. COVID-19) zdecydowano się przejściowo odciążyć podmioty nadzorowane przez KNF w wypełnianiu obowiązków informacyjnych i sprawozdawczych – czytamy dalej.

Komisja Nadzoru Finansowego zapowiedziała, że nie będzie komentować oświadczenia. Urząd ograniczył się jedynie do stwierdzenia, że spółka była zobowiązana do przekazania do publicznej wiadomości raportu kwartalnego za pierwszy kwartał do 29 lipca.

Ostatecznie spółka zdecydowała się przygotować raport za I kw. 2020. Publikacja ma nastąpić 3 sierpnia. Jeśli tak się stanie, GPW wznowi obrót akcjami Gaming Factory we wtorek, 4 sierpnia.

– Po publikacji ww. raportu ustaną przesłanki obecnego zawieszenia notowań. Spółka wskazuje, że odwieszenie notowań leży w gestii KNF, które zwróci się do GPW z żądaniem odwieszenia notowań akcji i praw do akcji spółki – czytamy w oświadczeniu.

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole. Wśród kluczowych założeń spółki jest poszukiwanie projektów o znaczącym potencjalne sprzedażowo-marketingowym. Spółka pracuje obecnie nad ponad 20-stoma produkcjami na PC o zróżnicowanej tematyce. W portfolio studia znajdują się symulatory, tycoony, gry akcji czy horrory.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT gamfactor, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR