Getin Noble Bank uwzględni odpis na 90 mln zł w raporcie za II kwartał

Omawiane walory:

Bank z grupy Leszka Czarneckiego utworzy dodatkowy odpis aktualizujący w wysokości 90 mln zł w związku z oczekiwanym wzrostem ryzyka kredytowego, wynikającego ze skutków pandemii koronawirusa COVID-19. Odpis ten pomniejszy wynik finansowy banku w II kwartale 2020 r. w ujęciu skonsolidowanym i jednostkowym.

Getin,Noble,Bank,odpisy,covid,2020

Getin Noble Bank uwzględni odpis na 90 mln zł w raporcie za II kwartał

– Wysokość ww. odpisu została oszacowana w oparciu o najlepszą wiedzę posiadaną przez zarząd banku w momencie publikacji niniejszego raportu w zakresie potencjalnego wpływu skutków pandemii koronawirusa COVID-19 na pogorszenie jakości portfela kredytowego banku – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Dokonanie wyżej powołanego odpisu ma charakter nadzwyczajny, a kwota odpisu została skalkulowana w oparciu o wnioski z analiz obejmujących trzy obszary tj. wpływ pandemii koronawirusa COVID-19 na potencjalne pogorszenie jakości kredytowej dla portfela objętego moratoriami na 30 czerwca 2020 r., wpływ pogorszonych prognoz makroekonomicznych na oczekiwane zmiany w jakości portfela z uwzględnieniem wpływu programów pomocowych dla kredytobiorców oraz analizy scenariuszowe dla portfela korporacyjnego uwzględniające branże działalności kredytobiorców.

– Przedmiotowy odpis pozostanie bez istotnego wpływu na bieżącą adekwatność kapitałową banku i grupy – czytamy także.

Po zakończenia przeglądu sprawozdania finansowego za I półrocze 2020 r. powyższe dane mogą ulec zmianie. Publikacja raportu okresowego przewidziana została na dzień 11 września 2020 r.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 52,83 mld zł na koniec 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Getinoble, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • UOKiK wydał 3 decyzje dot. Getin Noble Bank, nałożył m.in. ponad 7 mln zł kary

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje wobec Getin Noble Banku. Dotyczą one uznania klauzul modyfikacyjnych za niedozwolone postanowienia umowne, jednostronnej zmiany umów o kredyt hipoteczny oraz wprowadzania w błąd podczas oferowania obligacji GetBack, podał UOKiK. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożył na GNB karę finansową wysokości ponad 7 mln zł. Nakazał także, aby bank wypłacił rekompensatę osobom, które nabyły obligacje GetBack za jego pośrednictwem.

 • RMF FM: Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Czarneckiego.

  Według informacji RMF FM, Prokuratura Regionalna w Warszawie zajęła znaczny majątek Leszka Czarneckiego w związku z śledztwem dot. afery GetBack. W czwartek akcje spółek kontrolowanych przez milionera tracą na wartości.

 • Mocne odbicie w Europie, na GPW energetyka i Biomed w natarciu

  Od mocnych wzrostów rozpoczął się tydzień na GPW. Pomaga piątkowe odbicie na Wall Street i "zielona" Europa. W centrum uwagi znalazły się koncerny energetyczne i firmy farmaceutyczne.

 • KNF chce odsunąć Leszka Czarneckiego od Idea Banku i Getin Noble Banku

  W ubiegłym tygodniu warszawska prokuratura postawiła zarzuty właścicielowi Idea Banku i Getin Noble Banku. Były miliarder póki co pozostaje nieuchwytny. W piątek do gry włączyła się Komisja Nadzoru Finansowego, która wystąpiła z wnioskiem o odwołanie Leszka Czarneckiego z funkcji przewodniczącego obu banków.

 • Prokuratura chce aresztowania Leszka Czarneckiego w związku z aferą GetBack

  RMF FM informuje o przełomie w śledztwie ws. afery GetBack. Według ustaleń, w sądzie jest już wniosek o areszt dla Leszka Czarneckiego, właściciela banków, które oferowały na szeroką skalę feralne obligacje. Notowania Getinu, Getin Noble Banku i Idea Banku zareagowały gwałtownym spadkiem.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR