Giełda złapała wiatr w żagle, w grze ZWG, LST Capital i Serinus

Omawiane walory: , , ,

Okres słabej postawy polskiego rynku i niskich obrotów dobiegł końca. W czwartek na warszawskim parkiecie obserwujemy nagły zryw na północ. Indeksy małych i średnich spółek zmierzają w kierunku swoich wieloletnich szczytów. Otuchy inwestorom dodały bardzo dobre odczyty makro.

W ostatnich tygodniach polski rynek przyzwyczaił do wakacyjnej atmosfery, która skutkowała bardzo niskimi obrotami. Mimo to lipiec był dla polskiej giełdy udany. Indeks WIG zyskał na przestrzeni miesiąca 4,8 proc., a od strony technicznej nadal dominują sygnały kupna. Co więcej, indeksy małych i średnich spółek odpoczywają w pobliżu tegorocznych szczytów i nie wykluczone, że niebawem ruszą w kierunku nowych maksimów cenowych.

>> Zapoznaj się z pełną analizą warszawskich indeksów przygotowaną przez Krzysztofa Borowskiego. >> Warszawskie indeksy nabierają siły do skoku wzwyż.

Wczorajsza sesja przyniosła na polskim rynku potwierdzenie krótkoterminowego trendu wzrostowego w postaci przełamania lokalnego szczytu. Wysokie były również obroty, które sięgnęły ponad miliarda złotych. Ostatni raz taki wynik został wygenerowany w końcówce czerwca. W czwartek aktywność inwestorów utrzymuje się na wysokim poziomie – obroty po 1,5 godziny handlu są podobne do tych z poprzedniej sesji o tej porze. Aż 84 proc. z nich generowane jest na wzrostach. Dobre nastroje wspierają dzisiaj lepsze od oczekiwań finalne odczyty indeksów PMI dla przemysłu. Konsensus przebiły m.in. odczyty dla Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii i strefy euro. 

>> Sytuację i nastroje na rynku możesz szybko sprawdzić. >> Gorące spółki wraz z aktualnym wskaźnikiem sentymentu dostępne są na żywo w serwisie analizy technicznej ATTrader.pl.

Do grona gorących spółek należy dzisiaj ZWG. Notowany na NewConnect producent wyrobów gumowych i gumowo-metalowych kupił 100 proc. udziałów w spółce Kobud, działającej w branży wydobywczej i świadczącej usługi dla górnictwa. W ciągu kilku tygodni spółka zamierza przejąć kolejny podmiot działający w sektorze usług górniczych, o rocznych obrotach ok. 50 mln zł. W reakcji na te dane kurs zwyżkuje o ponad 5 proc. >> Pełna treść komunikatu.

Po środowej zwyżce o 36 proc., kolejne 13 proc. na wartości zyskuje LST Capital. Spółka poinformowała wczoraj, że projekt spółki zależnej Baltic Ceramics uzyskał pozytywną ocenę i został zatwierdzony do dofinansowania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Kwota wsparcia została ustalona w wysokości 20 mln zł. >> Pełna treść komunikatu.

Blisko 1,5 proc. na wartości zyskuje również bohater dzisiejszego Wykresu dnia – Serinus Energy. Spółka poinformowała we wczorajszym komunikacie, że opróbowanie odwiertu poszukiwawczego Północne Makiejewskoje-3 wskazało na obecność ropy i gazu. Reakcja inwestorów była natychmiastowa, a kurs zakończył sesję ponad 11 proc. wzrostem, co zmieniło obraz techniczny na wykresie. >> Zapoznaj się z pełną analizą techniczną spółki

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lstcapita, serinus, WIG, zwg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR