GPW zawiesiła obrót akcjami 13 spółek

Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła obrót papierami aż 13 spółek. W styczniu inwestorzy nie pohandlują akcjami m.in. Krezusa oraz Getin Holdingu.

Giełda zawiesiła obrót akcjami: Ampli w upadłości układowej, Budopol Wrocław, Calatrava Capital, Clean&Carbon Energy, Getin Holding, Ideon, Indygotech Minerals, Krezus, Lark.pl, Magna Polonia, Regnon, Wilbo i Zakład Budowy Maszyn Zremb-Chojnice.

Obrót akcjami spółek (z wyjątkiem Krezusa) został zawieszony ze względu na zakwalifikowanie ich po raz kolejny do Listy Alertów oraz brak podjęcia odpowiednich działań zmierzających do usunięcia przesłanek do tej kwalifikacji w przyszłości. W ich wypadku przerwa w handlu potrwa od 2 stycznia do 29 marca. W wypadku Budopolu Wrocław, Calatrava Capital, Indygotech Minerals, Lark.pl i Wilbo giełda zastrzegła sobie możliwość przedłużenia okresu zawieszenia na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Nieco krócej potrwa przerwa w handlu akcjami Getin Holdingu. Tu zarząd giełdy postanowił zawiesić obrót od 8 do 18 stycznia 2019 r. Przypomnijmy, że Getin na czarną listę trafił na przełomie września i października br., a w grudniu dołączyły do niego kolejne firmy z grupy Leszka Czarneckiego (Getin Noble Bank oraz Open Finance).

W wypadku Krezusa o zawieszenie notowań wnioskowała Komisja Nadzoru Finansowego. Handel akcjami toruńskiej spółki wstrzymano już w piątek (28 grudnia). To nie pierwszy raz, kiedy urząd jako powód podaje „okoliczności wskazujące na możliwość dokonywania obrotu akcjami z naruszeniem interesów inwestorów”.

– Pomimo zaleceń KNF, Krezus SA nie poinformował, w jakim zakresie i w jaki sposób prowadzona jest obecnie działalność gospodarcza spółki i jakie są możliwości kontynuacji tej działalności. Informacje przekazywane przez Krezus SA nie są pełne i nie ukazują całego obrazu sytuacji gospodarczej i finansowej spółki oraz jej płynności. Do czasu przekazania pełnej i rzetelnej informacji w powyższym zakresie przez Krezus SA, obrót akcjami spółki jest dokonywany w okolicznościach wskazujących na możliwość naruszenia interesów inwestorów. – poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.

Równolegle Giełda usunęła Krezusa z list uczestników indeksów sWIG80 oraz sWIG80TR.

45 spółek na czarnej liście

Po grudniowej rewizji na liście alertów znalazło się aż 45 spółek. Zdecydowana większość z nich to recydywiści, czyli spółki, które na czatnej liście pojawiają się więcej niż raz.

Źródło: GPW

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 06magna, ampli, budopol, calatrava, ccenergy, getin, ideon, indygo, krezus, Lark, regnon, wilbo, zremb, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR