GTC rekomenduje 0,33 zł dywidendy na akcję z zysku za 2017 r.

Omawiane walory:

Zarząd Globe Trade Centre (GTC) zarekomendował wypłatę z zysku za ub.r. w wysokości 0,33 zł na akcję. Przy obecnym kursie stopa dywidendy wynosi 3,5 proc.

– Zarząd Globe Trade Centre niniejszym informuje, że w dniu 20 marca 2018 r. przyjął uchwałę, zgodnie z którą zaproponuje zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu spółki (ZWZ) wypłatę dywidendy w wysokości 0,33 zł na jedną akcję z zysku wypracowanego w roku obrotowym zakończonym dnia 31 grudnia 2017 r. – czytamy w komunikacie.

>> Akcje z GPW? 1 PLN +0,08%. Akcje amerykańskie? €0,50 + $0,004 za akcję. Inwestuj z DEGIRO.

20 marca 2018 r. rada nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała powyższą propozycję zarządu. Wypłata dywidendy jest uzależniona od jej zatwierdzenia przez ZWZ.

– Poprzez ekspansję naszego portfolio, zwiększenie możliwości finansowych i napędzany wewnętrznie rozwój, generujemy atrakcyjny wzrost wartości dla naszych akcjonariuszy. Nasze przepływy środków pieniężnych z działalności operacyjnej stale rosną. Wraz z ukończeniem dwóch inwestycji pod koniec 2017 r. oraz biorąc pod uwagę planowane oddania kolejnych w najbliższych 18 miesiącach, jesteśmy w stanie zapewnić silniejszy wzrost dywidendy niż ten, który komunikowaliśmy w ubiegłym roku. Jesteśmy spokojni co do naszej ścieżki rozwoju, dlatego rekomendujemy wypłatę dywidendy z zysku za 2017 r. w wysokości 0,33 zł na akcję. Oznacza to wzrost wartości dywidendy na akcję o 22 proc. Tak jak w poprzednich okresach, sugerujemy umożliwienie akcjonariuszom zainwestowania dywidendy w nowe akcje GTC – skomentował dyrektor finansowy Erez Boniel, cytowany w komunikacie.

GTC odnotowało 156,3 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 158,55 mln euro zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2017 r. wyniósł 155,77 mln euro wobec 158,8 mln euro zysku rok wcześniej.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą budynków komercyjnych oferujących powierzchnię biurową i handlową w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT gtc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR