Insiderzy wciąż na zakupach, zbierają przecenione akcje

Mimo spadków menadżerowie nie panikują, tylko dokupują akcje własnych spółek. Kursy większości z nich wpadły ostatnio w historyczne dołki.

Nie słabnie zapał menadżerów do kupowania akcji własnych spółek. To nie jedyny pozytywny sygnał puszczany w stronę inwestorów przez osoby sprawujące władzę i kontrolę w spółkach. W ostatnim czasie bardzo rzadko zdarza się, by występowali w roli sprzedających.

Kupują menadżerowie dużych i małych spółek. Na zakupy wybrał się Henry McGovern, przewodniczący RN Amrestu. Nabył on pakiet 10 tys. sztuk po kursie 67,5 zł. Dziś akcje kosztują ponad 71 zł, ale tu w ostatnim czasie  także nie obyło się bez mocniejszych tąpnięć kursu, zwłaszcza w sierpniu.

Na początku tygodnia akcje Tauronu kupował jej członek RN. Za akcje energetycznej spółki płacił 4,93 zł. To były okolice historycznego minimum notowań Tauronu. Dziś kosztują niewiele ponad 5 zł.

Znowu kupowała osoba blisko związana z Leszkiem Czarneckim, większościowym akcjonariuszem Getin Holding. W ostatnich miesiącach akcje Getin Noble Banku także nie oparły się przecenie, tylko w tydzień straciły około 12 proc. Kolejny raz pozytywne sygnały płyną też z Hydrotoru. I znowu za kupowanie własnych akcji wziął się członek RN. Za pakiet 1000 sztuk płacił średnio 25,92 zł. Dzisiejszy kurs to niewiele ponad 25 zł. Nadal sporą ochotę do zakupów wykazuje prokurent Erbudu.

W tym tygodniu na transakcję zdecydował się przewodniczący RN Arctic Paper, który poinformował o kupnie 10 tys. papierów po 3,94 zł za sztukę. Dziś są handlowane w zbliżonej cenie, która na ostatnich sesjach cały czas oscyluje wokół historycznego minimum.

Nie próżnują także w Rubicon Partners. Tu ostatnio dwa razy kupował członek zarządu – wczoraj i przedwczoraj –  płacąc średnio 0,63 zł oraz 0,67 zł. Akcje funduszu w wyniku ostatniej przeceny znalazły się na minimach nie notowanych od lutego 2010 r.

Sporo kupował ostatnio wiceprezes Asseco Business Solutions. Było to kilka transakcji w cenach od 8,49 do 9,31 zł. Własne akcje nabywał także prezes Centrum Klima oraz członek zarządu Eko Holding. Każda z tych spółek ma za sobą mocną przecenę na przestrzeni ostatnich miesięcy. Trzymiesięczna stopa zwrotu dla Eko Holdingu to –40 proc., a dla Centrum Klima –34 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Amrest, arctic, ASSECOBS, centklima, eko, Getinoble, Hydrotor, RUBICON, TAURONPE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR