X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Insiderzy wciąż na zakupach, zbierają przecenione akcje

Opublikowano: 2011-09-15 17:06:27

Mimo spadków menadżerowie nie panikują, tylko dokupują akcje własnych spółek. Kursy większości z nich wpadły ostatnio w historyczne dołki.

Nie słabnie zapał menadżerów do kupowania akcji własnych spółek. To nie jedyny pozytywny sygnał puszczany w stronę inwestorów przez osoby sprawujące władzę i kontrolę w spółkach. W ostatnim czasie bardzo rzadko zdarza się, by występowali w roli sprzedających.

Kupują menadżerowie dużych i małych spółek. Na zakupy wybrał się Henry McGovern, przewodniczący RN Amrestu. Nabył on pakiet 10 tys. sztuk po kursie 67,5 zł. Dziś akcje kosztują ponad 71 zł, ale tu w ostatnim czasie  także nie obyło się bez mocniejszych tąpnięć kursu, zwłaszcza w sierpniu.

Na początku tygodnia akcje Tauronu kupował jej członek RN. Za akcje energetycznej spółki płacił 4,93 zł. To były okolice historycznego minimum notowań Tauronu. Dziś kosztują niewiele ponad 5 zł.

Znowu kupowała osoba blisko związana z Leszkiem Czarneckim, większościowym akcjonariuszem Getin Holding. W ostatnich miesiącach akcje Getin Noble Banku także nie oparły się przecenie, tylko w tydzień straciły około 12 proc. Kolejny raz pozytywne sygnały płyną też z Hydrotoru. I znowu za kupowanie własnych akcji wziął się członek RN. Za pakiet 1000 sztuk płacił średnio 25,92 zł. Dzisiejszy kurs to niewiele ponad 25 zł. Nadal sporą ochotę do zakupów wykazuje prokurent Erbudu.

W tym tygodniu na transakcję zdecydował się przewodniczący RN Arctic Paper, który poinformował o kupnie 10 tys. papierów po 3,94 zł za sztukę. Dziś są handlowane w zbliżonej cenie, która na ostatnich sesjach cały czas oscyluje wokół historycznego minimum.

Nie próżnują także w Rubicon Partners. Tu ostatnio dwa razy kupował członek zarządu – wczoraj i przedwczoraj –  płacąc średnio 0,63 zł oraz 0,67 zł. Akcje funduszu w wyniku ostatniej przeceny znalazły się na minimach nie notowanych od lutego 2010 r.

Sporo kupował ostatnio wiceprezes Asseco Business Solutions. Było to kilka transakcji w cenach od 8,49 do 9,31 zł. Własne akcje nabywał także prezes Centrum Klima oraz członek zarządu Eko Holding. Każda z tych spółek ma za sobą mocną przecenę na przestrzeni ostatnich miesięcy. Trzymiesięczna stopa zwrotu dla Eko Holdingu to –40 proc., a dla Centrum Klima –34 proc.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Amrest, arctic, ASSECOBS, centklima, eko, Getinoble, Hydrotor, RUBICON, TAURONPE)

 • Idea Bank i Getin Noble Bank wracają do gry, w tle potężna przecena Trakcji

  Profit warning i potrzeba przeprowadzenia emisji akcji wywołał popłoch wśród akcjonariuszy Trakcji. Dziś akcje spółki tanieją o ponad 20 proc. Z kolei po tygodniowej korekcie notowań odżyły spekulacje co do losów Idea Banku i Getinu, windując mocno ich akcje.

 • Banki starają się ratować WIG20, gorąco na Getinie, Farm 51 i ECC Games

  Indeks WIG20 koryguje spadki, wykonując zwrot z miesięcznych minimów. Spory udział w tym mają giełdowe banki, co nie wróży sukcesu stronie popytowej. Realizacja zysków kontynuowana jest natomiast na spółkach z portfela Leszka Czarneckiego. 

 • Nieśmiałe wzrosty na GPW, w grze Orlen, Getin i Idea Bank

  Nadzieje na porozumienie handlowe USA-Chiny i uniknięcie shutdown-u poprawiają nastroje na światowych giełdach. Częściowo korzysta na tym GPW. W WIG20 pozytywnie wyróżnia się KGHM.

 • Co dalej z kursami akcji 4 spółek Leszka Czarneckiego – analiza techniczna

  Obecnie na spółkach portfelowych znanego miliardera karty rozdają spekulanci, a to oznacza olbrzymie emocje i ryzyko. Ponadprzeciętne wahania kursów i obroty każą mieć się na baczności, bo zmiana kierunku może przyjść dosłownie w każdej chwili, o czym cześć graczy boleśnie przEKOnała się już podczas poniedziałkowej sesji. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, gdzie obecnie położone są kluczowe wsparcia i opory na wykresach czterech gorących spółek.

 • WIG20 wraca do wzrostów, spółki Czarneckiego i TFI mocno w górę

  Po dwóch dniach korekty indeks WIG20 wraca do wzrostów. Spora w tym zasługa mocnej postawy CD Projektu, PGNiG i PKO BP. Jeszcze ciekawiej jest na mniejszych spółkach, głównie tych z portfela Leszka Czarneckiego i giełdowych TFI.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku