StockWatch.pl

Jest decyzja w sprawie wznowienia handlu akcjami Ursusa

Omawiane walory:

Komisja Nadzoru Finansowego przychyliła się do wniosku producenta maszyn rolniczych. Od piątku znów będzie można handlować akcjami Ursusa.

(Fot. fb/Ursus)

W czwartek rano Ursus przekazał kompletny raport roczny za 2017 r. wraz z pozytywną opinią niezależnego biegłego rewidenta z badania sprawozdania. Tym samym spółka spełniła warunek, jaki KNF postawiła zawieszając notowania akcji.

– W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 53/2018 z dnia 10 maja 2018 r. zarząd emitenta informuje, iż w dniu 10 maja 2018 r. powziął informację, że wznowienie obrotu akcjami spółki URSUS SA, oznaczonymi kodem PLPMWRM00012, nastąpi od sesji giełdowej w dniu 11 maja 2018 r. – podała spółka.

Przypomnijmy, że na początku maja Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła notowania Ursusa za brak opinii biegłego rewidenta z badania. Spółka tłumaczyła ten fakt zbyt późnym przekazaniem audytorowi danych. Powodem poślizgu miała być awaria systemu informatycznego, służącego do konsolidacji wyników finansowych grupy Ursus. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Ursusa

W opublikowanym dzisiaj raporcie Ursus odnotował 19,36 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 22,95 mln zł zysku rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 22,08 mln zł wobec 5,29 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 277,57 mln zł w 2017 r. wobec 344,35 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w 2017 r. wyniosła 4,27 mln zł wobec 9,62 mln zł zysku rok wcześniej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PKO BP znów wysyła komornika po majątek Ursusa

  PKO BP nie odpuszcza lubelskiej spółce. Pod koniec września bank złożył wniosek o ogłoszenie upadłości URSUSa, a w ubiegłym tygodniu wznowił postępowanie egzekucyjne.

 • Bankowy rollercoaster, w tle Ursus i Rafako

  Z piekła do nieba i z powrotem. Przedpołudniową część czwartkowej sesji na GPW całkowicie zdominował wyrok TSUE ws. kredytów frankowych, na który żywo reagowały giełdowe banki. Inne tematy zeszły na dalszy plan.

 • PKO BP domaga się ogłoszenia upadłości Ursusa

  PKO BP złożył pod koniec września wniosek o ogłoszenie upadłości URSUSa. Producent maszyn rolniczych dowiedział się o tym od nadzorcy sądowego, ale kopii dokumentu jeszcze nie otrzymał. W środę rano akcje spółki tanieją o 14 proc.

 • Warszawskie indeksy kontynuują spadki, w grze Tauron i Kania

  Giełda w Warszawie znów świeci na czerwono i pozostaje w ogonie europejskich parkietów. Wyniki finansowe publikowane przez spółki w większości rozczarowują i nie poprawiają humorów inwestorów. Niestety też wciąż w centrum uwagi są ci sami, głównie negatywni, bohaterowie ostatnich sesji.

 • Ursus miał ponad 21 mln zł straty netto w I połowie 2019 r.

  URSUS w restrukturyzacji odnotował 21,46 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2019 r. wobec 22,64 mln zł straty rok wcześniej.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR