Kolejny popis hossy gamingowej, rekordy na 11 bit, PlayWay i Ten Square Games

Początek tygodnia na giełdzie w Warszawie upływa zdecydowanie pod znakiem spółek gamingowych. Kolejną dobrą sesję zalicza debiutujący w piątek Ten Square Games, rekordy biją akcje 11 bit i PlayWay. Hossa wśród producentów gier trwa w najlepsze.

Mapa rynku. Źródło: ATTrader.pl

Trzeci tydzień maja rozpoczął się na GPW od umiarkowanych wahań indeksów, po tym jak bardzo udany ubiegły tydzień zaliczyły duże spółki, do których w piątek dołączyły też spółki średnie i małe. Ten spokojny początek dość dobrze wpisuje się w atmosferę wyczekiwania, jaka dziś rano dominuje na większości europejskich parkietów i jaka prawdopodobnie utrzyma się do końca notowań. W kalendarzu brak jest bowiem potencjalnych impulsów, które mogłyby istotnie wpłynąć na nastroje w kolejnych godzinach.

Około 10:30 indeks WIG20 testował poziom 2.320 pkt., spadając o 0,3 proc. Warto jednak przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu WIG20 wykonał zwrot z poziomu dołka z przełomu marca i kwietnia br., dając jednocześnie nadzieję na utworzenie w przyszłości popytowej formacji podwójnego dna. O tym, czy ten scenariusz ma szansę powodzenia przekonamy się prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.

Analiza techniczna 4 mocnych kandydatów na faworytów majowego rajdu >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Rano w gronie 20 największych spółek, akcje 9 z nich drożały, a pozostały taniały. Liderem wzrostów były walory Pekao (+1 proc.), a grupie spadkowiczów przewodziły akcje CCC (-2 proc.), Energi (-1,7 proc.) i Tauronu (-1,6 proc.).

Nieznaczna realizacja zysków na dużych spółkach utrzymywała indeks WIG blisko poziomów z piątkowego zamknięcia. O godzinie 10:30 miał on wartość 60.780,8 pkt Jednocześnie na małych plusach były indeks mWIG40 (4660,55 pkt.; +0,35 proc.) i sWIG80 (14031 pkt.; +0,19 proc.).

Początek sesji w Warszawie zdecydowanie upływa pod znakiem spółek gamingowych. W pierwszej fazie handlu największe obroty generowane były na akcjach CD Projekt, a tuż za nimi uplasowały się walory 11 bit studios, debiutującej w zeszłym tygodniu na giełdzie spółki Ten Square Games oraz PlayWay. Dopiero na kolejnych miejscach pod względem obrotów znalazły się akcje KGHM, PZU i Pekao.

Akcje producentów gier dominują też w innych giełdowych zestawieniach. Notowania CD Projekt wyznaczyły nowy historyczny rekord na poziomie 148 zł, 11 bit studios na poziomie 494,50 zł, a PlayWay 163,50 zł. Kurs Vivid Games wspiął się do 4,65 zł i jest najwyżej od roku.

Popularność, czy wręcz moda na spółki gamingowe, winduje w górę akcje również CI Games, która to spółka ostatnio nie może pochwalić się sukcesami. Jej walory drożeją o 5,3 proc. do 1 zł. Nie jest to największy wzrost notowań w tej branży. Akcje Ten Square Games, czyli piątkowego debiutanta, drożeją o 14,5 proc., walory 11 bit studios o 8,8 proc., a PlayWay o 5,4 proc.

Na tej samej fali płyną też inne spółki z branży. W tym tych notowanych na NewConnect. I tak kurs The Farm 51 Group o 29 proc. do 15,40 zł, Jujubee o 5 proc. do 12,65 zł, iFun4all rośnie o 0,9 proc. do 1,12 zł, a Bloober Team o 0,9 proc. do 48,50 zł. Ta ostatnia firma poinformowała, że w I kwartale br. zarobiła netto 0,97 mln zł wobec 0,62 mln zł rok wcześniej, a jej przychody wzrosły do 4,29 mln zł z 2,89 mln zł przed rokiem. Spółka w raporcie poinformowała też, że obecnie pracuje nad trzema projektami.

Marcin Kiepas, niezależny analityk finansowy.

Panująca na GPW moda na producentów gier sprawia, że popyt na ich akcje może się utrzymywać niezależnie od tego, czy na rynek będą napływać nowe informacje ze spółek, czy też nie. Teoretycznie więc ich kursy jeszcze długo mogą się wspinać, wyznaczając kolejne rekordy. Nie można jednak zapominać, że wraz z kolejnym wzrostem akcje stają się coraz bardziej wykupione i podatne na korektę. Niemniej jednak, dopóki na rynek nie napłyną informacje mogące prawdziwie wystraszyć inwestorów, takie korekty z pewnością będą wykorzystywane do kupna akcji.

W tle szaleństwa zakupów na spółkach gamingowych znajdują się notowania Play. Dziś po sesji spółka opublikuje wyniki finansowe za I kwartał br. Analitycy prognozują, że zysk netto wzrósł do 172 mln zł z 18,5 mln zł przed rokiem i z poziomu 143 mln zł w ostatnim kwartale 2017 roku. Przychody zaś ukształtowały się na poziomie 1,635 mld zł wobec 1,58 mld zł rok wcześniej i 1,74 mld zł kwartał wcześniej. Poprawa zyskowności spółki ma wynikać z niższych kosztów finansowych, które obniżyły wynik w I kwartale 2017 roku.

Kurs Play od tygodnia oscyluje wokół poziomu 29 zł, pozostając zaledwie 0,6 zł powyżej historycznych minimów. Od początku akcje telekomunikacyjnego giganta, które na GPW zadebiutowały w niespełna rok temu, straciły 6,6 proc. Układ sił na wykresie Play póki co nie zachęca do ich kupna. Obecnie szanse na ich wzrosty i spadki można oceniać na podobnym poziomie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, BLOOBER, CDPROJEKT, CIgames, farm51, IFUN4ALL, play, playway, TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • DM BOŚ wycenił Ten Square Games na 5 mld zł

  W raporcie z 25 maja Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ podwyższył cenę docelową Ten Square Games z 503 zł do 703 zł za akcję. Przy tym kursie kapitalizacja producenta gier przekroczy 5 mld zł.

 • Giełdowe maluchy wyleczyły się z COVID-19, w grze Quercus i CCC Dobre nastroje na rynkach globalnych i wciąż mocny sektor energetyczny, utrzymują warszawską giełdę w zielonej strefie. Jednocześnie trwa niewielka realizacja zysków na spółkach gamingowych. Całość sprawia jednak wrażenie dość kruchej stabilizacji, dlatego na koniec dnia nastroje na GPW mogą być diametralnie różne od tych porannych.
 • BM mBanku podwyższył rekomendację dla Ten Square Games W raporcie z 26 maja Piotr Bogusz, analityk BM mBanku podwyższył zalecenie dla Ten Square Games z trzymaj do akumuluj, a cenę docelową z 462 zł do 592 zł.
 • CD Projekt oczekuje, że sytuacja rynkowa unormuje się do premiery Cyberpunk 2077

  CD Projekt zakłada, że sytuacja na kluczowych rynkach wróci do normy do czasu premiery gry "Cyberpunk 2077", poinformował członek zarządu Michał Nowakowski. W czerwcu dostęp do gry uzyskają liderzy opinii.

 • 15 propozycji dywidendowych na czerwiec

  Na ten moment plany dywidendowe na czerwiec ma 11 spółek z głównego parkietu i 4 kolejne z NewConnect. W obu grupach nie zabraknie propozycji o stopie przekraczającej 5 proc. Kilka firm szarpnie się na rekordowe stawki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR