Komornik w Ursusie

Omawiane walory:
Giełdowy producent maszyn rolniczych otrzymał dziś zawiadomienie o wszczęciu egzekucji z wniosku Banku Millennium. Sprawa dotyczy blisko 10 mln zł długu.
Ursus,komornik,sąd,upadłość,wniosek

(Fot. fb/Ursus)

Komornik w Ursusie pojawił się na wniosek Banku Millennium, któremu spółka jest winna 8,29 mln zł należności głównej plus odsetki do dnia 3 lutego 2020 r. w kwocie 1,35 mln zł, koszty zastępstwa prawnego i opłatę egzekucyjną.

Egzekucja dotyczy nieruchomości położnych w Dobrym Mieście, gdzie Ursus produkuje maszyny rolnicze i części do nich. Fabryka zatrudnia około 150 pracowników. Według informacji spółki, komornik na ten moment nie podjął innych czynności egzekucyjnych.

– Formalną podstawą wszczętej egzekucji jest opatrzony klauzulą wykonalności akt notarialny oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 § 1 pkt 5 Kodeksu postępowania cywilnego złożone przez URSUS SA jako zabezpieczenie spłaty kredytu zaciągniętego na podstawie umowy o kredyt rewolwingowy. (…) Po otwarciu przyspieszonego postępowania układowego Emitent podejmie stosowne działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć – informuje Ursus.

Ursus jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Sądy w Lublinie i Olsztynie już kilkukrotnie odrzucały wniosek spółki o postępowanie restrukturyzacyjne, które zapewniłoby jej ochronę przed wierzycielami i komornikami.

To nie pierwsza wizyta komornika w Ursusie. W ubiegłym roku inny komornik na wniosek PKO BP próbował zająć ruchomości obciążone zastawami rejestrowymi. Spółka mogła się wtedy jeszcze bronić, bo wobec niej toczyło się postępowanie restrukturyzacyjne. W sierpniu 2019 r. sąd je umorzył. Decyzję uzasadnił m.in. opóźnieniami w bieżących zobowiązaniach, dużą rotacją personalną w składzie zarządu oraz zbyt wolną restrukturyzację kosztową.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Na GPW notowany jest notowany od 2008 r. W środę na zamknięciu sesji jedną akcję spółki wyceniono na 0,83 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR