Kredyt Inkaso w cuglach uplasował wszystkie obligacje z marcowej emisji

Omawiane walory:

Kredyt Inkaso uplasował w ofercie publicznej wszystkie czteroletnie obligacje serii PA02. Emisja zakończyła się 36-proc. redukcją zapisów. W sumie papiery trafiły do portfeli ponad 800 inwestorów. 

– Oferta obligacji spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem rynku. Inwestorzy zauważyli pozytywne zmiany w naszej spółce, które zaowocowały poprawą wszystkich istotnych parametrów finansowych. Sukces emisji nabiera szczególnej wartości, jeżeli weźmiemy pod uwagę wymagające warunki rynkowe. Wiarygodni emitenci, prezentujący stabilne wyniki i proponujący ponadto atrakcyjne warunki inwestycji, a do takich bez wątpienia zalicza się Kredyt Inkaso, są doceniani przez inwestorów – komentuje Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso.

Kredyt Inkaso zaoferował obligacje o oprocentowaniu stałym wynoszącym 5,6 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym, a w kolejnych zmiennym, uzależnionym od stawki WIBOR 6M powiększonej o marżę 3,7 proc. w skali roku. Kupon będzie wypłacany co pół roku. Rejestracja papierów dłużnych w KDPW planowana jest 28 marca. Kredyt Inkaso zamierza także ubiegać się o wprowadzenie walorów do obrotu na rynku Catalyst, gdzie w lutym bieżącego roku zadebiutowały już obligacje serii PA01 o wartości 14,3 mln zł. Była to pierwsza emisja w ramach programu wartego do 300 mln zł.

Funkcję oferującego w ramach dwóch ostatnich emisji pełniła IPOPEMA Securities.

>> Rentowność wszystkich obligacji Kredyt Inkaso wprowadzonych na Catalyst sprawdzisz w StockWatch.pl

W okresie I-III kwartał roku obrotowego 2017/2018 (kwiecień-grudzień 2017 r.) Kredyt Inkaso wypracował 98,8 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 13,7 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 31,4 proc. i 124,6 proc. Wartość godziwa nabytych przez spółkę wierzytelności na koniec grudnia 2017 r. wyniosła 608,1 mln zł, co oznacza wzrost o 13,2 proc. w porównaniu z końcem marca 2017 r. Ponadto, spłaty z wierzytelności w okresie pierwszych dziewięciu miesięcy roku obrotowego 2017/18 wyniosły 132,9 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 32 proc. Dane o wysokości spłat z wierzytelności nie zostały jeszcze zaudytowane.

– Bardzo dziękujemy wszystkim inwestorom, którzy złożyli zapisy na obligacje Kredyt Inkaso. Alokacja walorów zakończyła się wyraźną redukcją, co jest bardzo dobrym prognostykiem w kontekście emisji następnych serii. Zaufanie inwestorów to dla nas wartość szczególna, dlatego w kolejnych latach będziemy dalej konsekwentnie realizować strategię rozwoju. Zakłada ona systematyczny wzrost wartości nabywanych portfeli oraz spłat z wierzytelności, a w efekcie zwyżkę przychodów oraz zysków – podsumowuje Bastian Ringhardt, członek zarządu, dyrektor finansowy Kredyt Inkaso.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kredytin, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR